A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
Válasz küldése
Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 20. 21:59

Sziasztok!
Úgy gondoltam ide leírhatnánk a gta IV és a gépek közt feltevődő problémánkat és akik jobban érten hozzá válaszolnak azok kérdéseire akik nem tudják mi a gond vagy hogy az ő gépük megfelelő e a gépek futtatására.

Kezdeném is.
Szerintem az én gépemen full grafikán menne a gta IV :D :D azonban windows 8 van rajta év valaki azt mondta hogy úgy problémák adódhatnak -.- szerintetek igazam van hogy futna rajta és tud valaki erről a gta IV windows 8 dologról.

Processzor: Intel Core i5-3350P
Processzor: seb.3,1 GHz
L2 Cache: 6 MB
Memória: 4 GB
Merevlemez: 1 TB
Merevlemez típusa: HDD
Op. rendszer Windows 8
Opt. meghajtó: Supermulti DVD
Videókártya: NVIDIA GeForce GT630
Videokártya: mem.2 GB
Hálókártya 10/100/1000 Mbps
Valaki segítsen!! :(
Michael fején ugrálok!

Avatar
Challenger02
Pogo, a majom
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2012. 04. 05. 17:29
Tartózkodási hely: Visonta

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: Challenger02 » 2013. 06. 20. 22:22

Legjobb/legújabb tudásom szerint a Win8 még eléggé új, úgyhogy nincs még minden driver erre az oprendszerre optimalizálva, és a gyártók még nem adták ki a legújabb drivereiket, frissítéseiket , ezért futhat rosszabbul a GTA 4 Win8-on, mint ahogy kellene neki. Ja, és ne hidd, hogy maxon fog futni. Egy vicc, de napjainkban is olyannyira messze van az a fogalom, hogy a GTA 4 maxon fusson egy emberek által megfizethető asztali számítógépen, mint 5 éve :D. Csak vicc volt, ha nem maxon, de kb High beállítások mellett jól fog futni ;). Játékra inkább a Win7-et ajánlom; nem régi(számomra legalábbis, én már megszoktam), és driverek is vannak hozzá
"I'm rich...I'm miserable! I am pretty average for this town!"---Michael

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 20. 23:16

Lehet hogy mégis mert az új gépemhez kaptam egy driver cd-t aminek az a neve hogy Driver&GPU Tweak
apró betűvel meg ez nVIDA Display 306.14 for win7 32/64 bit,Win8 32/64bit alámeg nagy betűvel GRAPHICS CARD
valamint valahol azt hallottam hogy a win8 jobban kezeli a játékokat mint a win7.Ha valaki tudna nekem nyujtani egy teljes felvilágítást vagy legalábbis valami infót azt irja le kérem nagyon szeretném tudni hogy ujra kell e telepíteni a gépet mielőtt ide érne a gtaIV complette edicion valaki PLEASE HELP! :( :|
Michael fején ugrálok!

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 21. 06:27

Miért kellett ennek (is) új téma? Segítség fül is létezik.
Guess who's back!

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 21. 07:17

Az igaz de ott már ugyanezt megkérdeztem és még most sem válaszolt rá senki.És ha valakinek sürgősen kellene a válasz és úgy jár mint én akkor bajban lesz.Szóval ha külön fül van neki többen elolvassák így az illető gyorsabban kapja meg a választ.
Michael fején ugrálok!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 21. 09:07

Szerintem is teljesen felesleges a topic. Ha a GTA IV miatt így is, úgy is újraraknád a gépet, ha kell, akkor nem mind1? Kipróbálod win8-on, ha nem megy/nem tetszik, akkor rárakod a gépre a win7-et..-.- Nem egy két hetes mulatság.
Egyébként: 1) Nekem is win8 van laptopon, és még a 10 éves játékkal sincs feltétlen baja, amelyikkel meg baja van ott win7-en is bajlódik a dolog.
2)Csomó youtube videó van ilyen esetekről, hogy milyen hardware konfigon, hogy futnak a játékok. GTA Iv-set is találni fogsz.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 06. 21. 22:59

apollo 12 írta:Az igaz de ott már ugyanezt megkérdeztem és még most sem válaszolt rá senki.És ha valakinek sürgősen kellene a válasz és úgy jár mint én akkor bajban lesz.Szóval ha külön fül van neki többen elolvassák így az illető gyorsabban kapja meg a választ.
Ha visszaolvasgatsz a segítség, vagy bármelyik más topikban, szerintem látod, hogy többnyire, 24 órán belül válaszolok, ha valaki segítséget kér. Nem attól függ, hová írod. ;)

A te kérdésedre viszont nem tudom a választ, ahogy szerintem a legtöbb játékos sem ezen a fórumon, hiszen nem sok embernek van ilyen jó gépe, mint neked, fogalmunk sincs, hogyan fut rajta a játék. Különben is annyi PC konfiguráció van, mint a tenger. A Windows 8-on lehetnek kompatibilitási hibák, hiszen még nem volt meg a rendszer, amikor a GTA IV-et portolták, de szerintem azokat is meg lehet oldani, amihez javaslom a Hibaelhárítás cikkünket, vagy nyugodtan írhatsz majd a Segítség topikba. :)

A legjobb ilyenkor, ha beírod Youtube-on a keresőbe, hogy GTA IV és mellé a processzorod vagy a videokártyád típusát, hátha kidob valamit. Nagyon sok gameplay van fent különböző rendszereken. :)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 22. 07:25

apollo 12 írta:Az igaz de ott már ugyanezt megkérdeztem és még most sem válaszolt rá senki.És ha valakinek sürgősen kellene a válasz és úgy jár mint én akkor bajban lesz.Szóval ha külön fül van neki többen elolvassák így az illető gyorsabban kapja meg a választ.
Ez hülyeség.
Én nem tudok segíteni. Ha nem menne.. akkor rakj fel más op rendszert. :D A 8-at úgy sem dicsérik, nem vesztesz vele sokat.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 22. 08:43

Köszönöm mindenkinek!
Nagyon köszönöm hogy válaszoltatok és bocsánatot kérek ha valakit megsértettem hogy nem segít :( .Nekem már nagyon rég óta nem volt új gépem mikor elöltöztünk a szüleimmel kb. 8 éves lehettem és akkor kaptam egy laptopot.Az viszont nagyon elavult nagyon kevés játék ment rajta sőt iszonyat lassú.Egész idáig az volt és más nem.Ezt a gépet úgy kaptam hogy rengeteget kellett könyörögnöm érte de végül most megvan és szerintem ez jó ideig elég lesz. :D Minden esetre köszönöm a válaszokat és még egyszer bocs.

További jó forumozást!
Michael fején ugrálok!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 22. 18:27

8 évesen laptopot, nem mondom, jó dolog! Amúgy elég segítőkész társaság, így, ha nem kapsz választ, az több, mint valószínű azért lesz, mert nem is tudja innen senki rá a választ.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 06. 22. 19:13

Hát nem tom hogy nyolc éves voltam e akkor passz :insecure: de nem is használtam akkor sokat csak napi kb. fél órát
többnyire az udvaron játszottam :) mint minden más gyerek akkoriban.
Michael fején ugrálok!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 22. 21:13

Igen, az a természetes :)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 07. 12. 09:31

Kipróbáltam feltelepítettem aztán kb 3 óra szerencsétlenkedés után jöttem rá hogy a gépemhez való driver cd-t elfelejtettem feltelepíteni. -.- De azután hibátlanul magas grafikán ment az elején néha leállt belaggolt de most már jó viszont van egy kis gond.Ma reggel felkeltem játszottam egy kicsit az ACR-el majd neki akartam állni egy kis gta IV multinak free módban de nem lép be hiába nyomom a play-t hiába nézem meg újra meg ujra hogy van e net mindig van de amikor belépek offline a games for windows live műkodik és online vagyok lehet hogy attól van hogy a S.Club fiókomhoz nincs hozzáadva a G.F.W.Live fiókom ??
Michael fején ugrálok!

Avatar
apollo 12
Rajongó
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2012. 12. 03. 20:51

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: apollo 12 » 2013. 08. 19. 14:25

WTF?
elutaztam egy hétre visszajöttem megproválok online ra menni és működik :lol:
Ez a gta IV teljesen kiszámíthatatlan nem? :lol:
Michael fején ugrálok!

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: A windows 8 és a gta IV avagy, a gta IV és a gépek ügyei

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 09. 23. 13:02

Bár régi téma, de azért nem árt tudni, hogy a Windows 8 úgy lett megalkotva, hogy ami ment Windows 7-en, az fog menni rajta. Mára már minden kompatibilitási problémát megoldottak, szóval nyugodtan lehet használni ezt a rendszert. Nem mellesleg azért, mert sokkal gyorsabb, mint a Windows 7 volt, a csemperendszer sem annyira gáz egészen meglehet azt szokni. A start menü nincs, de helyette van a csempe, amit 2 kattintással elérsz. Asztal attól ugyanúgy van.

A másik dolog pedig, hogy a te videokártyád nem valami nagy szám. Attól, hogy 2 GB a VRAM az nem sokat számít, a videokártyáknál jobban számít az, hogy hány biten képes kezelni a memóriát.Egy 192-es, 256-os kártya már elég jól dolgozgat.

Egyébként a játék rossz optimalizálása egyetlen beállítástól függ. Ha kikapcsolod az árnyékok vetülését, meg magát az árnyékokat is kicsire veszed, akkor felveheted maximum grafikára a játékot akkor sem fog szaggatni. Egyszerűen a lassabb processzorok és videokarik nem képesek követni az árnyékok vetülését a játékban, mivel a helyük folyamatosan változik a realisztikus hatás elérése érdekében.

Válasz küldése