OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 28. 18:49

NoxiusEnterprise írta: hamarosan talán a brit angol beolvad az amerikaiba?
Kizártnak tartom. A brit angol sokkal komplexebb mint az amerikai, és sokkal igényesebb is.
Az amerikaiak mindent "ain't"-el tagadnak, és van náluk max 3 igeidő. :D Nyelvtant sem tanulnak ott a gyerekek, vannak a "betűző versenyek" és ennyi. Ennyire igénytelen nyelv nem lehet világnyelv. Max ha kicsit pofoznak rajta.


Szlengek meg minden nyelvben vannak, mivel mindegyik az idővel formálódik, mindig kiesik belőle valami, és jön helyette valami új. Jól mondja Noxius.

Dani:
A britek általában finomabbak, többet használják a hagyományos, eredeti formájukban a kifejezéseket, míg az amcsik szeretnek szlengesebben, lazábban beszélni
Ez szerintem így ebben a formájában nem állja meg a helyét, mert ha kimész Angliába, ott is mindenki szlenget beszél :) Max az amcsik "még jobban" de a britek sem panaszkodhatnak, annyi szleng kifejezésük van, mint a fene.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 28. 18:53

Luszie: Ez igaz, kicsit elírtam, úgy értettem, hogy leginkább az amcsikra jellemzőek, ők "szeretnek szlengesebben beszélni", ezt írtam. Azt elfelejtettem odaírni, hogy ha nagyon akarnak, azért a britek is tudnak, nem kell őket sem félteni, de azért ha csak egy kicsivel is, de e szempontból azért a britek jobban odafigyelnek az eredeti anyanyelvi használatra, igényesebbek az amcsiknál. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

TheMARTINFCC
Rajongó
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2012. 11. 18. 02:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: TheMARTINFCC » 2013. 01. 28. 19:39

Üdv ismét , 1 röpke kérdésem lenne ! , minap felmentem a http://www.gtainside.com láttam hogy a gtainside kihirdetett egy videó pályázatot ahol elég értékes gta vice-city-s nyereményeket lehet nyerni , csak annyi a feltétel hogy legyen nevetséges . Arra gondoltam hogy ezt a 3 videót beküldöm nekik
http://www.youtube.com/watch?v=mfHoXfzx7GU
http://www.youtube.com/watch?v=HI4CueJPc7o
azon gondolkodom hogy még ezt is
http://www.youtube.com/watch?v=naFGW31daLc

Szerintetek lenne esélyem ezekkel a videókkal megnyerni ? Tényleg őszintén válaszoljatok , köszi
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TheMARTINFCC 2013. 01. 28. 19:44-kor.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 28. 19:42

A link-ből vedd ki a "-ra"-t mert így nem jó.
Fogalmam sincs, majd meglátjuk. Nem lehet tudni hogy a többi versenyző mit küld be.

Amúgy ne vedd sértésnek, de én néha úgy érzem, hogy csak azért írsz néha, hogy a videóidat népszerűsítsd. Eddig egyetlen olyan hsz-edet sem láttam, ami építő jellegű lett volna a mi hsz-einkre, mindben csak a videóidat hírdetgeted, van amit már többször is kiraktál. Nagyon kell az a nézettség.. :lol: Persze nem is azzal van a "gond" hogy megosztod őket, mert ez egy tök jó dolog, de mikor már többször kirakod ugyanazt, mert "azt úgysem nézte meg senki, mert csak egy sima hsz-be írtam" az kicsit fura már...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 01. 28. 19:45-kor.
"Whatever." (Ryder)

TheMARTINFCC
Rajongó
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2012. 11. 18. 02:07
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: TheMARTINFCC » 2013. 01. 28. 19:45

egyáltalán nem hirdetem , csak a véleményetekre vagyok kíváncsi , csak arről van szó
csináltam bf3-as topicot ami szerintem eléggé építő jellegű

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 01. 28. 20:27

Stan98 írta:Köszi :) Amúgy Rockstar69! Te szerinted melyikről lenne érdemesebb? Én a supergamer mellett lennék
Itt megkapod olcsóbban is, bár ez használt!
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 28. 20:32

Ha jó állapotban van mindene, (kézikönyv , CD, tok, stb... ) akkor szerintem simán megéri onnan rendelni! Kevés SA-t lehet kapni még használtan is 3k-ért. + elengedhetetlen tudni, hogy megbízható-e a cserepartner. Bár nem tudom hogy ez egy olyan oldal-e vagy csak egy bolt, ami árul használt játékokat is. Inkább utóbbinak tippelem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 01. 28. 20:33

Hát igen...épp ez a baj a PlayBox-al... Én személyesen szoktam ott vásárolni.
Gyenge napok vannak...

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 29. 19:43

Luszie: Az amerikai simán lehet világnyelv. Egyre több helyen beszélik, a britet pedig egyre kevesebben. A brit nyelvtan egyszerűsödik (Mellesleg mindegyik nyelvtannal így van, szépen lassan, de biztosan), mert a mostani már nem állja meg a helyét.
Remélem, hogy úgy ki fog hullani, mint a skót vagy az ír :D
Sem a szleng, sem a káromkodások sem jellemző minden nyelvre. Az utóbbi például az utóbbi két évig teljesen hiányzott a francia nyelvből, amiben az egyetlen káromkodás az volt, hogy "Merde", ami nyersfordításban azt jelenti, hogy "szart!". Nem az a tipikus kemény káromkodás egy olyan nyelvben, mint a magyar, ahol még a káromkodásoknak is három-négy szinonimája van. :D
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 29. 20:02

Ne mond ezt a brit nyelvtanról :( Én sokkal jobban szeretem, mint az amcsit, de amúgy igazad van, tényleg minden nyelvtan egyszerűsödik. A magyar nyelvtanban is régebben volt szenvedő szerkezet, meg társai, ami de jó hogy már nincs :D

Hát igen, a magyar nyelv meglehetősen választékos. Talán ott van a legválasztékosabb nyelvek között. Simán össze lehetne hasonlítani akár az angollal is, ők kb a "f*ck"-al letudnak 180 féle, magyarban használatos káromkodást, meg azzal a 3 szavukkal, amit még használnak káromkodásra. Semmi pénzért nem tanulnék magyart, ha külföldi lennék. Alig beszéli 10 millió ember, emellett borzasztó komplex és fárasztó nyelv. Vannak dolgok, amiket még mi magyarok sem értünk, hogy miért van, akkor szegény külföldi mit gondoljon? :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 16:17

Az angolt nem lehet összehasonlítani a magyarral. A nyugati nyelvek közül talán a francia hasonlít rá legjobban (Összetettségben), különben pedig a bonyolultabb keleti nyelvek.
Az angol egy nagyon egyszerű, és régi nyelv, mondhatni barbár. A magyar, bár elismerem, hogy szép, de fölöslegesen túlbonyolított és komplikált ahhoz, hogy igazán hasznos legyen. Ilyen szempontból a franciára hasonlít.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 16:23

Annyira azért nem régi. Magyarnál biztos nem régibb. Talán 1000 éves lehet, annyi sincs talán.

Én mondjuk szeretem a magyarban hogy ilyen túlbonyolított :) Magyarként persze. Franciát nem nagyon tanultam , meg angolon, németen kivül mást sem, de asszem valahol a keleti "népekével" és a finnugor nyelvrokonainkkal lehet hasonló a nyelvtanunk. tanulhatnánk ilyen nyelveket is. Elméletileg sokkal könnyebb lenne azokat tanulni, mint angolt, csak egy svédet, meg egy finnt néhány országban használnak, míg azért az angol elég erőteljesen világnyelv. Szóval elméletileg "jobban szenvedünk" az angollal, meg a némettel. Ezekkel a szász eredetű nyelvekkel, de az eredmény meg magáért beszél. Több hasznunkra válik.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 30. 16:28

A német nincs benne az első tíz világnyelv között. Mellesleg az angol is csak a második (Már amennyiben mindet vesszük, nem pedig Európa/Amerika/Oroszország/Ausztrália részt) és a kínai (Röhej!) az első.
De a francia, a spanyol és az angol benne van :)
Az angol tényleg elég barbár nyelv, a magyarban nagyon sokat csiszolt a műveltebb latin, a német és a török is.
Az angol valamikor a normann uralom alatti ófrancia nyelvből, és a szászok barbár angol nyelvéből alakult ki, egy kis norvég, skót és ír szókinccsel keverve.
Guess who's back!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 30. 16:35

Igen azt tudom, hogy elég vegyes az angol. Vannak benne viking eredetű szavak, mint pl a "berserk" meg pl az angolban a húsok nevei azok a franciában is így vannak?! Vagy valami összeköttetés van a kettő között, csak már nem tudom micsoda.

Hát, igen ez nem meglepő, hogy a kínai nyelvet beszélik a legtöbben. Régebben néztem ilyen kvízműsort, és ott a pali nem tudta, hogy a legtöbbet beszélt nyelv a kínai. Azért én elég evidensnek tartottam ezt mondani. :D Hiszen Ott Kelet-Ázsia eléggé kínai, + ha már csak alapból Kínát vesszük, ott élnek majdnem 2 milliárdan.. És akkor ez még csak Kína. Merem állítani, csak azért világnyelv az angol, mert 515x egyszerűbb a kínai írásnál. Hát biztos nem fogom elkezdeni tanulgatni azt a többszáz féle jelet, hogy mi mit jelent.
Hiába beszélik sokan aaz angolt (Amerika, + Anglia + Anglia egykori gyarmatai...) Azért a 2 milliárd simán nem jön ki. :)
Beszélt nyelv alapján pedig megint ezt tudnám felhozni, bár elég meglepőnek tartom, viszont biztos szoros lehet az "állás" a két nyelv között.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 01. 30. 16:35

Azért az angol nyelvet könnyen lehet tanulni, míg a bonyolultabbakat attól, hogy a mi nyelvünk is nehéz, nem fogjuk könnyebben tanulni. És ha már felhoztuk a bonyolult nyelveket, a keleti nyelveken kívül még jó nehéz az olasz.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése