[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 09. 17:02

Kiscserko írta:A küldetés alatti zenei aláfestéshez annyit mondanék, hogy már bizonyos formában volt a IV-ben(legalábbis az EFLC-ben tuti). Példának mondanám a TBoGT-ból az egyik beltéri lövöldözős küldetést, ott is, egy idő után azon kaptam magam, hogy valami kemény rapre gyilkolok, a csend helyett, és addig fel se tűnt. Annyi a különbség, hogy itt a zenei aláfestés egy igen erős rádióból szólt, mely egész tűzharc alatt hallhatóvá tette, és egyetlen jól irányított lövéssel "ki lehetett kapcsolni".
Az aláfestő zenékkel nem lesz gond, ha olyanok lesznek, mint az RDRben. Elég valószínű, hogy olyanok lesznek

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 09. 17:22

Igen, a Red Dead Redemptionben(már kiírom, vita elkerüléséért :) ) nagyon jók voltak a zenei alapok, és szerintem a MP3-ban is jól választottak a HEALTH banda remek zenéi mellett.
Hogy még kicsit visszatérjek ehhez, hogy Michael nem fér bele, mert "öreg és gazdag". Természetesen mindenkinek külön véleménye van, így vannak, kik utálják, vannak, akik szerint tökéletes. Valóban nem az a GTA karakter, de nem is kell olyannak lennie. A végén már teljesen kikészültem, hogy egyfolytában csak csóró csávókkal kell lenni, sehol egy jó sportkocsi, vagy egy menő szórakozóhely. Ez az egyik negatívum, amit a IV-hez tudnék mondani, hogy végigviszem a játékot, és még mindig egy szegény ember a főszereplő. Így aztán öltönyt húztam Niko bácsira, Algonquin keleti részén lévő háza elé parkoltam két szuper sportautót, aztán már ki is hoztam, amit lehetett, beülök az Infernusba, és leiszom magam Packievel a legszegényebb kocsmák egyikében. Kész áldás volt a TLaD után végre a TBoGT. Nagyon élveztem, hogy minden küldetésben körbevesz a csillogás, az éjszakai élet, és a gazdagság. Arany színű Rolls Roysal furikázom a magánhelikopterhez, ami egy őrült gazdag férfié, aki aranytömbökkel dobál meg. Nagyon élvezetes volt. Remélem Michaelnél (persze Louishoz képest egész máshogy, de) meglesz ez a gazdag hatás. Nagy házból kilépek a sportkocsihoz, akármit megvehetek magamnak, nem számít, honnan a pénz, mellesleg ott van a családja és az ő közötti kapcsolat "vicces" léte, ami szerintem nagyon jót fog tenni a résznek.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 04. 09. 18:27

Most néztem meg a GTA 5 honlapját, és arra lettem figyelmes, hogy eltűnt a magyar boltok listája a Pre-order menüből.http://www.rockstargames.com/V/preorder
Akkor most mi van? :insecure:

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 250
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 04. 09. 18:39

http://www.rockstargames.com/V/preorder/hu
Itt eléred, gondolom csak szerkesztik az oldalt, esetleg több országot is hozzáírnak, vagy sak valamiért kiszedték.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 04. 09. 18:51

Kontinentális videójáték zárlat Magyarország körül :lol:
Guess who's back!

Avatar
Franklin
Sprunk-függő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2013. 03. 30. 14:39

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Franklin » 2013. 04. 09. 18:53

:lol:
“Grove Street, home. At least it was before I fucked everything up!”

Avatar
Gaby86
Puding
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:48
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gaby86 » 2013. 04. 09. 19:15

Cseszneki írta:Én az ilyen év játéka díjazásokat mindig hülyeségnek tartottam. A játékok nagy részét össze sem lehet hasonlítani, mert teljesen különbözőek
Az év játéka nekem mindig az ami legjobban tetszik! PL.: Tavaly is a Max Payne 3 1000X jobb játék mint a
Walking Dead, oszt még jelölve sem volt!
Egy GTA-val meg semmi nem veheti fel a versenyt főleg nem a mai összecsapott gagyi játékok.

A zenei aláfestésről meg annyi valóságban sincs! Ezért volt jó a GTA. Amint alárakják onnantól kezdve egyből kívülállónak érzem magam. Nekem egy pillanat alatt értékét veszti az egész feeling. Remélem majd külön kilehet kapcsolni.

Csóró meg azért szeretek lenni a GTA-ban, mert a valóságban is az vagyok! Jobban átérzem (játékon belül) azt ha valaki azért bűnöz, hogy jobb legyen a helyzete, vagy azért mert nincs jobb dolga.

Ja és félreértés ne essék tudok különbséget tenni videojáték és valóság között. De szeretem ha realisztikus a játék!
A GTA IV komolyodó iránya tetszett volna a továbbiakban is.
A nagyobbnak mindig igaza van, még ha téved, akkor is!

/ Benjamin 'Lefty' Ruggiero /

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 04. 09. 19:48

Gaby86 írta: A zenei aláfestésről meg annyi valóságban sincs! Ezért volt jó a GTA. Amint alárakják onnantól kezdve egyből kívülállónak érzem magam. Nekem egy pillanat alatt értékét veszti az egész feeling. Remélem majd külön kilehet kapcsolni.
Ja és félreértés ne essék tudok különbséget tenni videojáték és valóság között. De szeretem ha realisztikus a játék!
A GTA IV komolyodó iránya tetszett volna a továbbiakban is.
Hát eleinte én is így voltam vele, hogy örültem hogy a IV elindult a még reálisabb dolgok irányába, de igazából jobban belegondolva azért a zenei aláfestés nem fog megártani a játéknak. Pl nem tudom játszattál-e már olyan játékokkal, amik közben volt zenei aláfestés -biztosan- azok megteremtik a kellő feszültséget és hangulatot. Szóval, oké hogy nem lesz full realisztikus, -annyira nem is kell hogy az legyen, ez minimális egyébként is, a mi szórakoztatásunkért van- de így sokkal jobb lesz, majd figyeld meg! Szerintem neked is tetszeni fog. (Bár nem tudom hogy ezt hogy oldják meg, de gondolom úgy mint más játékokban.)
Amúgy szerintem majd nem lehet kikapcsolni, hiszen ezt más játékokban sem tudod szabályozni, de szerintem azok kellenek is a játékba. Azzal teljes a játék. Jó mondjuk az is igaz hogy nem open world-s játékoknál szokott főképp zenei aláfestés lenni küldik között, szóval nem tudom hogy ez majd hogy fog mutatni, de remélem abszolválják majd ezt a feladatot a R* emberei, és nem fog trének hatni a dolog.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 09. 21:51

Kiscserko írta:Igen, a Red Dead Redemptionben(már kiírom, vita elkerüléséért :) ) nagyon jók voltak a zenei alapok, és szerintem a MP3-ban is jól választottak a HEALTH banda remek zenéi mellett.
Hogy még kicsit visszatérjek ehhez, hogy Michael nem fér bele, mert "öreg és gazdag". Természetesen mindenkinek külön véleménye van, így vannak, kik utálják, vannak, akik szerint tökéletes. Valóban nem az a GTA karakter, de nem is kell olyannak lennie. A végén már teljesen kikészültem, hogy egyfolytában csak csóró csávókkal kell lenni, sehol egy jó sportkocsi, vagy egy menő szórakozóhely. Ez az egyik negatívum, amit a IV-hez tudnék mondani, hogy végigviszem a játékot, és még mindig egy szegény ember a főszereplő. Így aztán öltönyt húztam Niko bácsira, Algonquin keleti részén lévő háza elé parkoltam két szuper sportautót, aztán már ki is hoztam, amit lehetett, beülök az Infernusba, és leiszom magam Packievel a legszegényebb kocsmák egyikében. Kész áldás volt a TLaD után végre a TBoGT. Nagyon élveztem, hogy minden küldetésben körbevesz a csillogás, az éjszakai élet, és a gazdagság. Arany színű Rolls Roysal furikázom a magánhelikopterhez, ami egy őrült gazdag férfié, aki aranytömbökkel dobál meg. Nagyon élvezetes volt. Remélem Michaelnél (persze Louishoz képest egész máshogy, de) meglesz ez a gazdag hatás. Nagy házból kilépek a sportkocsihoz, akármit megvehetek magamnak, nem számít, honnan a pénz, mellesleg ott van a családja és az ő közötti kapcsolat "vicces" léte, ami szerintem nagyon jót fog tenni a résznek.
Igen, most hogy mondod, ebből a szempontból talán megkedvelem majd Michaelt. :) Ez eddig eszembe se jutott! :$ A GTAIV-ben én is azt utálom, hogy a végén Niko nem gazdagodik meg, ez nekem sem tetszett. Hát, ezt a gazdagság feelinget a Meleg Tóni Balladája neked vissza tudta adni, nekem nem teljesen. Én a SA-ban éreztem úgy, hogy a játék végén miénk a világ, mert több millió dollárunk volt, sok csajunk, miénk volt az alvilág vezető bandája és ez nagyon tetszett. A Gay Tonyban azért nem volt meg annyira a feeling, mert azért látszott, hogy a "csillogás-villogás" meg a nagy gazdagság "csak" körülveszi a főszereplőt, és ő azért olyan sokat nem kap belőle. Köszönöm, hogy eme részletes írásoddal rávilágítottál erre, mert eddig ferde szemmel néztem a jó öreg Mickey fiúra, ha nem is ferde szemmel, de semmiképp sem volt olyan szimpi, mint a másik kettő. Most, hogy átgondoltam neked köszönhetően, így már kicsit máshogy állok hozzá, kíváncsian várom, milyen karakter lesz. :) ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Mike1
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 11:44
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mike1 » 2013. 04. 10. 08:10

Ez azért elég irónikus , a GTA4-et is meg csinálták 3x. S most SZERINTEM azért gondolták így ,hogy 3 embert irányithatunk a GTA5-ben mert a GTA4-ben külön csinálták ezt ! és ez nagyon hasonlít a GTA4 re mert
Michael--> Luis
Franky->Niko
Trevor-->Johnny
Nos és ezek az emberek mért hasonlóak !
Luis-al egyből a közepében kezdjük nagy menők vagyunk csajok+a leg gazdagabb embereknek dolgozunk Liberty
Cityben ! és egyszerüen szép az élet !!
Niko-val fel kell jutnunk a csúcsra persze elösször 20$ bol kell naggyábol gazdálkodnunk.
Johnny-val a csórónegyedben vagyunk nem vagyunk olyan hű de nagyon gazdagok és egy retkes matracon alszunk EGY RETKES MATRACON O.O..

És ez nagyban hasonlít .....ehez.
Michael gazdag egyből sok pénzünk van ! és azt csinálunk azt veszünk amit csak akarunk !
Franky-vel pedig szerintem küzdenünk kell a pénzért a csúcsra jutni !!
Trevor-al pedig szegények vagyunk, csóróság van és abban élünk lakókocsiban ! és nm nagyon futja ruhákra ! meg amugyis hol kezdjük Trevor-al a SIVATAGBAN O.O mind 1 .
Ebben ez a különös szerintem ! de ami biztos a
GTA V elsöpri a GTA 4-et ! én kiváncsi vagyok ,, de egyben türelmes is ! meglássuk .... ;)

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 04. 10. 13:39

Teljesen nem értek egyet Mike1-el, habár nem hiszem, hogy a R* a kezünkbe dob 200.000.000$ ha Michaelt irányítjuk! :D
"Mivel szökik a pénz, és a polgári élete az őrületbe kergeti, Michaelnek muszáj visszarázódnia a régi kerékvágásba." - részlet a Game Informer előzeteséből
Ebből is látszik, hogy Michaelnél is eljött az a pillanat, amikor már kell a pénz, lehet, hogy gazdagabb lesz mint, Trevor és Franklin, de akkor is a R*-nak van annyi esze, hogy nem rögtön a milliókat dob a markunkba!
De ez majd még kiderül a játékból Szeptember 17.-én! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Davekoma 2013. 04. 10. 16:12-kor.

Avatar
xXCsabiXx
Besúgó
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2012. 12. 17. 19:39
Tartózkodási hely: A szomszéd háza mellett

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: xXCsabiXx » 2013. 04. 10. 14:34

Szerintem érdekes lesz az, hogy a játékban főszerepben lesznek a bankrablások...
Csak aztán nehogy egy-két őrült kocka pont úgy rabolja ki Los Angeles bankjait, mint ahogy a játékban fog történni :D

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 04. 10. 16:00

Mike1 írta:Ez azért elég irónikus , a GTA4-et is meg csinálták 3x. S most SZERINTEM azért gondolták így ,hogy 3 embert irányithatunk a GTA5-ben mert a GTA4-ben külön csinálták ezt ! és ez nagyon hasonlít a GTA4 re mert
Michael--> Luis
Franky->Niko
Trevor-->Johnny
Nos és ezek az emberek mért hasonlóak !
Luis-al egyből a közepében kezdjük nagy menők vagyunk csajok+a leg gazdagabb embereknek dolgozunk Liberty
Cityben ! és egyszerüen szép az élet !!
Niko-val fel kell jutnunk a csúcsra persze elösször 20$ bol kell naggyábol gazdálkodnunk.
Johnny-val a csórónegyedben vagyunk nem vagyunk olyan hű de nagyon gazdagok és egy retkes matracon alszunk EGY RETKES MATRACON O.O..

És ez nagyban hasonlít .....ehez.
Michael gazdag egyből sok pénzünk van ! és azt csinálunk azt veszünk amit csak akarunk !
Franky-vel pedig szerintem küzdenünk kell a pénzért a csúcsra jutni !!
Trevor-al pedig szegények vagyunk, csóróság van és abban élünk lakókocsiban ! és nm nagyon futja ruhákra ! meg amugyis hol kezdjük Trevor-al a SIVATAGBAN O.O mind 1 .
Ebben ez a különös szerintem ! de ami biztos a
GTA V elsöpri a GTA 4-et ! én kiváncsi vagyok ,, de egyben türelmes is ! meglássuk .... ;)
Ez marha nagy hülyeség. Mármint így összehasonlítani. Nem is hasonlít a te párosításod a valóságra, még a főszereplők ismeretében sem.
Egyrészt Luis egyáltalán nem hasonlít Michaelre, nem mintha a másik két párosításod stimmelne. Mert lássuk be, hogy nem!
Michael gazdag, akinek van sok pénze, (Ugye ez a gazdagság) de ez a pénz fogy. Ezért indul útnak. Franklin csak szép kis életecskét akar magának, amit az autólopásokkal ér el. Trevor pedig az, aki inkább a pénzre és őrületre hajt rá.
Luis maximum muffokban gazdag, azt, hogy van sok pénze egyáltalán nem lehet állítani. Ráadásul amiért ő harcba indul az nem a pénz, hanem a barátja és főnöke, Gay Tony! Semmi konkrétan személyes indok nem vezérli. Meg az, hogy a burzsoázi felső rétegei között mászkál még nem jelenti, hogy gazdag, vagy közéjük tartozik. Csak egy menedzser-testőr!
Talán még Johnny és Trevor példája volt a leginkább pontos, de azért az is hülyeség volt. Elvégre Johnny tényleg a pénzt keresi, de nála ott volt még a LOST MC megmentése is, illetve a túlélés a kemény világban. Azt, hogy őrült meg nem mondhatod, csak egy keményvonalas motoros, aki tudja, hogy hogyan lehet durván élni. Az a lakókocsi matrac hasonlat meg röhej! A klubházban lakik, de nem csóró. Több mint százezret összegyűjt, ami azért elég szép kereset. Az meg, hogy egy romos házban lakik nem jelent semmit. Megjegyzem Alderny még mindig jobb, mint Broker/Dukes vagy Bohan, ahol Niko a legtöbb időt tölti (mellesleg Aldernyben is van lakása...)!
Nikon és Franklin? Ez hogy jött össze? Nem is írok rá semmit inkább...
Viszont azzal, hogy a GTA V elsöpri a IV -et azért vitatkoznék.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 10. 16:55

Az, hogy a BoGT-ban a csillogás csak körülveszi a szereplőt, én már meg voltam elégedve. :) Elegendő változás volt, hogy kizökkentsen a szegény negyedek világából. Valószínűleg az aláfestő zenét külön ki lehet majd kapcsolni, mint általában a játékokban, nem hiszem, hogy itt másként lenne.
Az, hogy az V biztos söpri a IV-et, még nem igaz. Bár nem hiszem, hogy öt évig feleslegesen dolgoztak, és az eddigiek alapján jobbnak tűnik az V, de még rengeteg helyen csúnyán elronthatják. A szereplőkről nagyon szívesen látnék még többet, majd Szeptember 17-től meglátom. Lehet, hogy most Michael szimpi, de aztán lehet, hogy később megutálom, és inkább az ifjú Franklint kezdem irányítani, lehet, hogy Michael mégse olyan gazdag, mint tűnik, lehet, Franklin mégis megváltozik, annak ellenére, hogy hány autója van, s ráhazudtolva a csajára/ismerősére összeszedi magát, és egész más karakterré válik. Ki tudja, lehet, hogy Trevor a történet végére meggazdagszik, leöli Michaelt, és beköltözik a házába. Azt, hogy milyen lesz a játék, még pár hónapig csak találgatni tudjuk, de remélhetőleg az eddigi legjobb GTA-t fogjuk hazavinni a boltból.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 04. 10. 17:57

Gazdag, de fogy a pénze. Ez nem egyenlő a csóróval.
Nikónak sem volt szüksége újabb kétszázötvenezer dollárra, mégis rabolt bankot.

SZERK.: A kommentárt, amire ez volt a válaszom, törölték.
Guess who's back!

Lezárt