GTA San Fierro Stories

Kitalált GTA sztorik.
Válasz küldése
Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 02. 17:11

Elkezdek egy új történetet, ami a GTA San Andreas-ból ismert San Fierro-ban játszódik. A történet úgy kezdődik, hogy egy eddig Los Santos-ban élő Groove street-i bandatag, Peter Vidnes megunta a bandaéletet és elutazik San Fierro-ba, hogy új életet kezdjen, de szinte semennyi pénz sincs a zsebében. Ahogy a városba érkezik, egy régi barátja Jett Priness fogadja a reptéren. Mivel főhősünknek se pénze, se munkája nincs, barátjának intéz el ezt-azt, de még nem is sejti, hogy Jett San Fierro egyik legnagyobb bűnözője. Peter új életet kezdeni jött a városba, de sajnos vissza süllyed a bűnözés világába.

1. Érkezés

- Végre volt pénzem venni egy repülőjegyet és el tudtam utazni abból a fertelmes Los Santos-ból. Végre itt új életet tudok kezdeni és nem a zsaruk elől kell menekülnöm állandóan.- gondolja magában Peter a repülőn ülve.
A repülő csikorgó kerekekkel száll le a San Fierro-i reptéren. Amint kiér az egykori bandatag az utcára, egy ismerős hangra figyel fel.
- Peter, öreg barátom, csakhogy ideértél!- kiált fel Jett.
- Hello Jett, mi van veled?- mosolyogva kérdezi Peter a barátjától.
- Velem semmi, de inkább te mesélj, várj kitalálom. Volt a bandával egy nagyobb rablás, meggazdagodtál és veszel egy luxusházat a városban. Kitaláltam ugye?
- Sajnos pont az ellenkezője. Körülbelül annyi pénzem maradt, hogy ezen a héten tudok magamnak kaját venni, meguntam már a bandaéletet és bele szeretnék vágni a tisztességes életbe.
- Ha nincs pénzed, akkor lakj egy ideig nálam és kisegítelek, de viszont akkor el kéne nekem intézned pár apróbb dolgot és mindenki jól jár.- ajánlja fel a lehetőséget Jett.
- Köszi szépen, de mit takar ez az ''apróbb dolgok''?
- Semmi különöset, csak pár üzlet lebonyolítása, elhozni nekem pár dolgot amire szükségem van, meg ilyesmi.
- Oké, de várj, egyik sem illegális, ugye?
- Miért lenne az? Peter, így ismersz te engem?
- Jó igazad van, csak már kezdek paranoiás lenni. Öt évig voltam bandatag. Sok szörnyűséget láttam és már sajnos szinte mindenben a rosszat látom.
- Értem, de végül is ha profi az ember, akkor nem is olyan szörnyűek ezek a dolgok.- erre Peter iszonyúan bepöccent.
- Nézz már rám! Idegileg tönkrementem! Huszonhárom éves vagyok és majdnem negyvennek nézek ki! Egy nap alatt elfogyott egy csomag nyugtató! Többször voltam kórházban lövési, égési vagy vágási sérüléssel! Barátaim fordultak ellene, akikkel sokáig jóban voltunk és meg kellett ölnöm őket, mert különben ők öltek volna meg engem és erre mondod, hogy nem olyan szörnyűek?!
- Nyugi, nyugi. Nem gondoltam át, hogy mit mondok, sajnálom.- nyugtatja Jett Petert.- Na gyere, megmutatom a várost.
Estig furikáztak a város negyedeiben, utcáin. Már este kilenc lehetett, amikor behajtottak egy romos utcába.
- Ezt a környéket jobb ha elkerülöd, mert itt még nálad is nagyobb bűnözők sétálnak az utcákon.- mondja Jett Peternek.
Egy mellékutcából egy lövés hallatszik. Kidurran a jobb első kerék és Jettnek félre kell húzódnia. A sikátorból két fegyveres néger férfi jön ki és a fegyvereiket a két férfira szegezik.
- Ide a pénzeteket és a telefonjaitokat! Gyerünk!- kiált rájuk a soványabbik.
- Várj egy kicsit Steven.- Szólal meg a másik tolvaj.
- Most meg mi van?!- kérdezi a társa.
- Ezt az alakot én ismerem.- közben rámutat Peterre.- Te nem a Groove Street-i bandában voltál?- kérdezi.
- De igen.- válaszol Peter.
- És nem emlékszel rám?- kérdezi újra a néger férfi.
- Várjunk csak. Johnny, te vagy az?- kérdezi.
- Bizony én! Csapj bele!- kinyújtja a kezét és kezet fognak.
- Ti honnan ismeritek egymást?- kérdezi Jett csodálkozva.
- Johnny is a Groove Street-i bandatag volt, de megszökött, amikor kirabolt egy bankot és a rendőrök üldözték. Én is ott voltam, csak engem elkaptak, de nekem kifizették az óvadékot a banda nagyobbjai.- meséli Peter.
- Bizony így volt. Ahogy kiértem a pénzzel a reptérre, felugrottam az első gépre és itt kötöttem ki. A pénzt időközben ellopták tőlem, így vissza kellett térnem a bűnöző életmódhoz.- mondja el Johnny a sztoriját.
Szirénahang zavarja meg a beszélgetést.
- A francba, zsaruk! Gyorsan, ott egy kocsi!- kiált fel Steven.
Beugranak a kocsiba és elhajtanak.
- Tudod még a fegyvereket kezelni?- kérdezi Johnny Petertől.
- Persze, de...
- Ne vitázz, itt egy géppisztoly, lőj az életedért, ezek nem félnek golyót ereszteni a fejedbe!- kiáltja le Johnny Petert és ad neki egy SMG-t.
Szétlövik a rendőrautót és behajtanak a közeli roncstelepre.
- Huh, ez meleg helyzet volt.- mondja Jett.
Peter az autó kárpitját nézi üres tekintettel.
- Hé Peter, jól vagy?- kérdezik tőle, de nem válaszol.
- Peter, Peter!
- Hm? Mi van?- néz fel a férfi.
- Jól vagy ember, szörnyen nézel ki.- jegyzi meg neki Jett.
- Persze, persze. Jól vagyok, csak hirtelen ez olyan volt, mintha visszatértem volna a bandaéletbe.- válaszol a kérdésre.
- Ugyan már, csak meglógtunk egy rendőrtől, ebben nincs semmi.- nyugtatja Jett.
- Fáradt vagyok. Nem mehetnénk haza?- kérdezi Peter.
- Tőlem mehetünk.- válaszol Jett.
- Minket kidobnátok ott, ahol találkoztunk? Onnan már nincs messze a házunk.- kérdezi Johnny.
- De, persze, akkor arra kanyarodok.
Kirakják Johnnyt és Stevent és elindulnak Jett házához. Jett beáll a garázsba és megszólal:
- A francba, folyik az olaj! Biztos az egyik rohadt zsaru lőtte ki. Ott van az asztalon egy edény, azt ideadnád?- és az edényre mutat.
Peter odaadja és Jett a kocsi alá teszi.
- Megvan a hiba. Gyorsan bekötöm egy kis szikszalaggal és majd holnap elvisszük egy autószerelőhöz.- szól újra Jett tiszta olajos ruhában. Bemennek a házba.
- Fáradt vagyok, ledőlök.- mondja Peter.
- Rendben, ott a kanapé, ott nyugodtan aludhatsz.- és Jett az ablak alatti kanapéra mutat.
- Köszi, jó éjt.
- Köszi, neked is.
Jett átöltözik és ő is elmegy aludni.
Másnap reggel amikor felkelnek, Jett rögtön a reggeli után kimegy a garázsba.
- Peter, gyere ide!- kiált a házba.
- Igen.- és Peter a kocsihoz lép.
- Elvinnéd a szervizbe a kocsim? Meghálálom neked.
- Rendben, indulok is.
- A szerviz pár utcával van arrébb a régi benzinkúttal szemben, mellette van a vasút is. Majd látod a Pay' n' Spray feliratot.- igazítja el Jett a barátját.
Peter elindul, de sajns félúton lerobban az autó, így hát tolnia kell odáig. El is ér a szerelőig és betolja a kocsit a műhelybe.
- Jó napot.- köszön Peter.
- Jó napot, mi a gond a kocsival?- kérdezi a szerelő.
- Kilyukadt az olajvezeték és félúton le is robbant.
- Értem, szerintem jövő hétre kész is lesz.
- Köszönöm, viszlát.
- Viszlát.
Peternek nincs pénze taxira, ezért kénytelen visszagyalogolni.
- Vissza is értem Jett.
- Rendben, mit mondtak?
- Jövő hétre kész is lesz a kocsi.
- Remek, tessék itt van ötven dollár, megérdemled, mert elvitted a kocsim és tegnap is helyt álltál, annak ellenére is, hogy már lemondtál a bűnözésről.
- Köszönöm Jett. Igazi jó barát vagy.
- Ugyan nincs mit. Gyere, mert kezdődik a focimeccs.
Leültek egy csomag chips és egy-egy kóla társaságában a tévé elé.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 02. 19:01

Hamarosan elolvasom, mert most nincs nagyon rá időm. De remélem, hogy ez a történet már normális hosszúságú lesz! Legalább 20-25 rész!
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 04. 19:55

Igen, ez hosszabb lesz összefüggőbb történettel. ;)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 11. 04. 20:29

Tetszik. Kicsit talán lehetne több leíró rész az érzelmekről, szereplőkről, pacalról, kecskéről, de ettől eltekintve egész jó. Van benne néhány szóismétlés és elírás, de mielőtt leírnám azokat, kíváncsi vagyok, hogy te megtalálod-e. És tudom, hogy nagyon kínos, így csak halkan merem megkérdezni: Jett férfi vagy nő?
Well look who's back

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 06. 06:58

Jett férfi.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 11. 08. 12:21

Íme egy újabb rész.

2. Hátsó szándékok

Reggel hatkor Jett felrázza Petert.
- Peter, kelj már fel!- kiált fel és Peter annyira megijedt, hogy legurult a kanapéról.
- Mi ilyen fontos?- kérdezi mérgesen a felrázott férfi.
- Van egy kis gond és segítened kell, gyere velem.
Ki mennek a garázsba, Jett kinyit egy szekrényt és kivesz egy táskát.
- Ebben a táskában van pár ezer dollárnyi anyag, légyszíves vidd el és rejtsd el valahova, ahol a zsaruk nem találják meg.- igazítja el Jett a srácot, aki nem annyira rajong az ötletért.
- Nem, nem, nem, nem és nem!!! Nem fogok visszaalacsonyodni a bűnöző életmódra!- kiált rá haragosan Peter.
- Ezt én értem, de csak estig kell elrejtenünk, utána jön a vevőm és a pénz felét megkapod, rendben?
- Elrejtenünk? Nem! Elrejtened, mert én nem veszek részt benne!
- Látom, hogy mérges vagy de...
- Semmi, de! Azért jöttem ebbe a városba, hogy új életet kezdjek, de ha visszaalacsonyodok arra a bűnöző szintre, akkor már nem lesz hová mennem.
- Nem kell neked tízezer dollár?
Erre a mondatra Peter átvette a táskát és így szólt:
- Megteszem, de az adósom leszel és ha nem lesz meg a pénz, akkor nagy bajok lesznek itt.
- Nyugi és bízz bennem, de először menj el az autóért a szervizbe.
Peter nem szól semmi és elindul. Nagyon haragszik a barátjára, hogy belemártja őt a piszkos munkáiba. Oda is ér a szervizhez és bemegy.
- Kész van az autója és már egy másik férfi kifizette a szerelést.- mondja a szerelő.
- Rendben köszönöm, biztos Jett fizette ki.
Kihajt a műhelyből és elindul rejtekhelyet keresni a táskának. Elindul a tanyavilág felé délre. Be is hajt egy elhagyatott tanyára és bemegy a pajtába.
- Ez jó helynek tűnik.- gondolja magában és a sarokba rejti a a cuccot egy hordó mögé.
- Hé! Van itt valaki?- szólal meg egy ismeretlen hang kintről.
Peter kinéz az ajtó egyik résén és meglát egy idős férfit puskával a kezében.
- A francba, ha kimegyek, ez lelő engem.- gondolja a rejtőzködő srác.
- Van itt valaki?- újra ez hallatszik kintről.
Peter véletlenül eldőlt egy deszkát és a férfi kintről rálő az ajtóra.
- A rohadt életbe!- kiált fel és elkezd futni. Bebújik a ház mögé.
A férfi felhívja a rendőrséget és egy arra járó járőr be is kanyarodik. Kiszáll és a megafonba kiált:
- Jöjjön elő feltett kezekkel!
Peter talál egy kést és megpróbálja eltalálni a rendőrt. Eldobja és bele áll a rendőr vállába, aki hangosan felkiált a fájdalomtól. A másik férfi elfut. Peter fejbe rúgja a zsarut és elveszi a pisztolyát. A férfi után fut, lábon lövi és a puskát is elviszi. Vissza rohan a pajtába a drogért és beugrik a kocsiba.
- El kell húznom innen.- gondolja magában és elindul.
Öt rendőrautó van a nyomában. Felhívja Jettet:
- Figyelj haver, pont az történt, amit el akartam kerülni. A nyomomban vannak a zsaruk.
- Tessék? Ne már. Jó, ne ess pánikba. Hajts a nyomornegyed felé, ott nem szívesen látják a zsarukat és ott biztonságban leszel. Ha már ott vagy, keresd meg a 34-es házat és ott majd átveszik a drogot, sok sikert. Szevasz.
- Ne, várj, ne tedd le a telefont! A francba, csak letetted. Akkor megyek a nyomornegyedbe.
Nehezen, de oda ért és az ott élő emberek már el is kezdték kiiktatni a rendőrautókat pár molotov-koktéllal. Peter meg is állt a 34-es háznál és bekopogott. Kinéz egy sebhelyes arcú fiatal férfi és megszólal:
- Mit akarsz?
- Bemehetnék? Meghoztam az anyagot.
- Gyere be.
- Itt az anyag. Kérem a pénzt.
- Tessék itt is van mind a húszezer dollár. Amúgy hallottam, hogy mit műveltél ma. Ha kell egy kis pénz, akkor tudok pár munkát adni a számodra, de most menj, mielőtt idejön még egy rakat rendőr.
Ezzel Peter kimegy és beszáll a kocsiba. Elindul haza. Amikor odaér, Jett ki is megy:
- Na sikerült az üzlet?
- Sikerült, de majdnem belehaltam. Nem vagy normális, hogy ilyeneket sózol rám.
- Akkor beavatlak egy iszonyú nagy titokba. Én San Fierro egyik legnagyobb bűnözője vagyok és amikor meghallottam, hogy a városba jössz, rögtön arra gondoltam, hogy segíthetnél nekem és így kétszer annyi melót tudnánk egyszerre végezni és mi kétszer olyan gazdagok lennénk.
- Ez mind jó, de csak neked.
- Várjunk egy kicsit. Te meg rengeteg pénzt kereshetnél, gazdag lehetnél.- erre a mondatra Peter felkapta a fejét.- nem lesz ez olyan vészes mint hiszed.
- Rendben van, bele megyek ebbe az egészbe, de ha mégis valami történne, akkor habozás nélkül golyót eresztek beléd.
- Azért túlzásokba nem kell esni.
- Na mindegy. Itt a pénz a drogért.
- Rendben, ahogy ígértem, a fele a tiéd.
- Köszi.
- Pihend ki magad, mert holnap elintézünk pár apróbb dolgot.- ezzel bemennek és lepihennek.
Másnap:
Peter és Jett felkelnek, felöltöznek és kimennek a kocsihoz.
- Na ma mi lesz a program?- kérdezi viccesen Peter.
- Pár napja egy alak pénzt lopott tőlem, már sikerült kiderítenem, hogy hol lakik, úgyhogy elmegyünk hozzá és visszaszerezzük, ami az enyém.- válaszol a kérdésre Jett.
Elindulnak és oda is érnek egy eléggé elhanyagolt házhoz. Jett berúgja az ajtót és a bent tévéző férfira szegezi a fegyverét.
- Kezeket fel és most mondd el, hogy hol a pénzem!- kiált rá a feldühödött férfi.
- A pincében van, csak ne lőjön le!- erre Jett lelőtte.
- Peter, keresd meg a pénzem.
Lemegy a pincébe, de nem talál semmit.
- Lent nincs semmi, Jett!
- A francba, nem kellett volna ilyen gyorsan lelőnöm. Na mindegy. Te kutasd át a házat és meg átnézem a garázst és a kertet.
- Rendben, aztán húzzunk innen.
Elkezdenek keresni, Peter kinyitja a ruhásszekrényt és talál egy utazó táskát, kiveszi és kinyitja. Benne van egy csomó pénz és felkiált:
- Jett, gyere ide, megvan a pénz!
Berohan a házba és megnézi a táskát.
- Azt mondja, huszonhét, huszonnyolc, huszonkilenc és harminc. Megvan mind a harmincezer dollár. Ebből máris adok neked kétezret a segítségért.
- Köszi, de menjünk, mert már kiráz a frász ettől a hullától, már nagyon rég óta nem láttam halott embert.
- Oké, gyerünk.
Haza mennek és Jett a pénzt elrejti az ágyneműtartóba.
- Hamarosan gazdagok leszünk Peter, hamarosan.- szólal meg a boldog férfi.
- A mai nap nem is volt olyan vészes.
- Na látod, nemsokára vissza is rázódsz.
- Ja, de már kéne valamit ennem, mert nagyon éhes vagyok.
- Oké, a hűtő a tiéd is.
Elkezd készíteni magának egy szendvicset és közben megkérdezi Jettet:
- És mi lesz a következő melónk?
- Mostanában semmi, miért?
- Csak azért, mert tegnap amikor kivittem a drogot, akkor akinek eladtam, felajánlott pár melót, amit jól megfizetne.
- És mik ezek a bizonyos melók?
- Azt nem mondta.
- Tudod mit, vállald el és majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle.
- Rendben, akkor holnap elmegyek hozzá.
- Oké, de ha valami gond van, a számomat tudod.
- Persze.
Másnap el is megy a férfi házához és bekopog. A férfi kinyitja az ajtót és beengedi.
- Na, akkor szeretnél, nekem dolgozni?- rohanja le Petert.
- Igen.- ad rá egy gyors választ.
- Három melóm van a számodra, de az első még könnyű lesz.
- Rendben, és mi lenne a meló?
- Kint a garázsomban van egy kocsi, a csomagtartóban az egyik emberem, aki meglopott engem. Menj ki a bontóba és zúzasd be a kocsit. Hidd el, jól fizetek érte.
Peter kimegy és beszáll az autóba. Amikor odaér a bontóhoz, kinyitják a kaput és megkérdezik tőle:
- Mit akar itt?
- Ezt a kocsit szeretném bezúzatni.
- Rendben, kövessen.
Peter odaparkol a kijelölt helyre és a kocsit felemelik egy daruval. Amikor kilapul az autó, egy kis vér fröccsen a földre.
- Ez meg mi?- kérdezi a tulaj.
- Ohhh, hát ez semmi.- és Peter elfut.
- Hívja valaki a rendőrséget!- kiált fel a tulaj.
A menekülő Peter meglát egy működő autók feliratot és beugrik az egyikbe. Kitöri a kaput és elhajt. Behajt egy sikátorba és a zsaruk nem találják meg. Csörög a telefonja:
- Na sikerült bezúzatni?
- Persze és a zsaruk elől is meglógtam.
- Remek, gyere a pénzért.
Leteszi a telefont és elindul. Odaér a házhoz és a férfi már kint várja.
- Tessék a pénzed.
- Uh, ötszáz dollár, nem rossz.
Peter hazamegy és ledől aludni, de Jett negyed óra múlva felkelti.
- Na, sikerült a meló.
- Persze.
- És sokat kerestél?
- Persze.
- És csak ezt az egy szót tudod mondani?
- Persze.- mondja viccesen.
- Na mennyit kerestél?
- Ötszáz dollárt, de most már hagyj aludni.
- Oké.
Peter megint elaludt és másnap kipihenten ébredt.
- Na megyek, elvállalom a következő melót.
Ezzel elindult és amikor odaért, a férfit a garázsban találta.
- Na, csakhogy ideértél. Gyorsan vidd ezt a kocsit a rendőrség parkolójába és a detonátor segítségével robbantsd fel, aztán húzd el a csíkot. Nem akarom, hogy a zsaruk még egyszer felkeressenek engem, de elég a dumából, indulj!- igazítja el Petert.
A srác elindul és hosszas autókázás után el is ér a rendőrállomásra, áttöri a sorompót és leparkol a kocsival. Kirohan és felrobbantja a kocsit. Az épület emeletenként robban fel és égő emberek ugrálnak lefelé és a legvégén egy nagy robbanás hallatott a tetőről. Egy helikopter is felrobbant.
- Na én húzok innen.- gondolja magában és egy arra járó autóból kirántja a sofőrt és elhajt.
Egy utcával arrébb már rá is tapadtak a zsaruk.
- Gyorsan, valahol el kell bújnom előlük.- gondolja Peter és ad még egy kis gázt.
Lehagyja őket és két utcával arrébb behúzódik egy épület mögé. Amikor tiszta a terep, elindul vissza a munkaadó házához. Oda is ér.
- Na itt a pénzed, ezer dollár.
- Köszönöm.
- Már csak egy dologban kéne segítened, elvállalod?
- Persze, hogy el. Miben segíthetek még?
- Ki kéne nyírnod egy embert, mielőtt még ő ölne meg engem. Menj el Angel Pine-ba és a faüzem melletti házba törj be. Itt van tíz bomba, rejtsd el a házába az összeset, de úgy, hogy ne lehessen észrevenni. Itt van még egy gépfegyver is a biztonság kedvéért. Menj.
Rengeteg kocsikázás után odaér. Betöri a hátsó ablakot és elkezd a bombáknak helyet keresni. Egyet tesz a tévé mögé, egyet a fotel alá, egyet az ágy mögé, egyet a szekrénybe, még a kád és a mosdó, sőt még a vécé mögé is, plusz még a konyhaszekrénybe is, a mosogató és a hűtő mögé is. Kimászik a házból. Beszáll a kocsiba és áthajt az utca másik oldalára. Meglátja a tagot, ahogy épp bemegy és Peter fel robbantja a házat. Az egész ház egy lángoló romhalmaz lett és a tűzoltók is alig tudták eloltani. Visszament a munkaadójához és meg is kapta a pénzt.
- Gratulálok, teljesítetted az összes fela...
Fejbe lőtte valaki. Peter elfut és megint ellop egy kocsit. Hazahajt. Jett egyből megkérdezi:
- Na, mennyi pénzt kerestél?
- Kétezer dollárt.
- Na, az tök jó.
- Csak megölték a munkaadómat.
- Nem baj. Már én is kitaláltam egy pénzszerzési lehetőséget. Majd a jövő héten elintézzük.
- Rendben, de most pihennem kell.
- Oké. Menj.
Ezzel Peter elment aludni és másnap tizenegyig aludt.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 12. 20. 15:48

Ideje, hogy folytassam a történetet.

3. Vissza a porba

Peter nyugodtan éli az életét már 2 hónapja. Jett sem keveredett bajba mostanában, kivéve ezen a bizonyos keddi napon. Felhívja Peter-t, aki éppen a várost járja:
- Figyelj Peter, nagy gond van, siess, menj el vidékre és keress egy nagy kamiont az út mentén.- ezzel letette a telefont.
Peter nem tud mit csinálni, el kell mennie, hogy megtudja, mi ez az egész. Nem telik sok időbe, meglátja a kamiont és mellette Jett-et.
- Mi a franc folyik itt?- kérdezi Peter.
Na jól figyelj rám, mert csak egyszer mondom el. Ezt a kamiont ki kell juttattnunk a reptérre, neked kell vezetned, én meg felmászok a tetejére és onnan fedezem a rakományt.
- Na jó, mi ez az egész?
- Ez a kamion tele van fegyverekkel. Ha kiérünk a reptérre, annyi pénzt kapunk érte, hogy vehetsz egy egész házat belőle.
Ez megtetszett Peternek.
- Na jó, elvállalom.
- Akkor gyerünk!
Beszáll a kocsiba, megvárja, hogy Jett felmásszon és elindulnak. Fél perc sem telik el, máris megtámadják őket. Jett a nagy részüket szétlövi, de ez nem elég, Peter kinyitja a kesztyűtartót és ott van egy pisztoly.
- Na ez jó lesz.- gondolja magában és lehúzza az ablakot.
Ő is elkezd lőni. Nagynehezen kijutnak a reptérre, áttörik a kaput és felmennek a kifutóra, ahol már várja őket egy kisebb teherszállító repülő. Jett lemászik és odamegy a kövér csávóhoz, aki éppen az óráját nézegeti.
- Majdnem késtetek.- szól Jetthez.
- Csak egy kisebb technikai malőr történt, de itt az egész kamion.- mutat Jett a kamionra.
- Akkor itt a pénz, menjetek békével.
Átnyújtotta a pénzt és az emberei elkezdték felpakolni a fegyvereket. Kiérnek az utcára. Jett így szól:
- Na Peter, itt a te részed.
- Te jó ég, ez félmillió dollár.
- Szívesen.
Jett elmegy haza.
- Na akkor veszek egy saját házat és egy kocsit.- gondolja magában Peter.
Talál is egy házat, amit meg is vesz.
- Na végre, az én kis házam. Be is rendezkedek. Átmegy a saját bútoraiért Jetthez, de amikor belép, látja, hogy van még bent valaki, aki Jettet azzal fenyegeti, hogy megöli. Peter odarohan és egy gyors ütéssel lecsapja a fenyegetőt, aztán fejbevágja egy székkel, a fickó belecsapódik a falba és elájul.
- Szép volt, életmentő vagy.
- Ki volt ez?
- Ez az a csávó, akitől a kamiont loptam, de mostmár teljesen vége.- ekkor elővesz egy puskát és fejbe lövi.
- Bakker, miért lőtted le?!
- Hogy ne legyen több szemtanú.
- Na mindegy, segítesz elvinni a bútoraimat az új házamba?
- Persze, gyerünk.
Oda érnek és bepakolnak, azután kimennek Jett autójához. Mielőtt elhajthatna, egy bérgyilkos bekanyarodik és belelő a kocsiba. Jett kiugrik, de megsérül. Peter lelövi a bérgyilkost, fog egy taxit és elmennek a kórházba. Berohannak, egy orvos szó nélkül odaugrik és viszi a sebészetre a megsebesült férfit. Peter haza megy ugyan azzal a taxival, amivel jött. Bemegy, leül a kanapéra és ezen gondolkozik:
- Na sikeresen visszahullottam abba a porba, amiből ki akartam szabadulni, de most a legfontosabb, hogy kiderítsem, ki tette ezt Jettel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kriss X 2015. 06. 29. 17:28-kor.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 01. 24. 22:45

Na végre van időm folytatni:

4. Kezdődnek a gondok

Peter meg akarja keresni azt, aki a bérgyilkost küldte ellenük. Ellátogat Johnnyhoz és segítséget kér.
- Hello Johnny. Segítened kellene nekem. Valaki bérgyilkost küldött ránk és meg kéne találnom.
- Hello. Persze, segítek. Itt a környéken, akinek van is pénze gyilkost bérelni, az Mr. Chengu. Tudom is, hogy hol lakik, de nem nagyon szokott vendéget fogadni.
- Ne aggódj emiatt. Nem a bejáraton megyünk be. Csak mondd, hogy merre menjek, kivárjuk az estét és belógunk valahogy.
- Rendben, gyerünk.
Beszállnak Peter autójába. Fél óra kocsikázás után elérnek egy külvárosi villához.
- Na itt vagyunk.- szól Johnny.
- Akkor beállok valahova a ház mögé és a kocsi tetejéről majd be tudunk mászni.
Egy óra elteltével be is sötétedik, így hát megkezdődik az akció. Beállnak a ház mögé és bemásznak a kertbe. Elbújnak egy kőpad mögé. Johhny odaad Peternek egy kést és egy hangtompítós pisztolyt.
- Tessék, ezekre szükséged lehet.- súgja oda.
- Köszi haver.
- Ott egy őr a bejáratnál, kapjuk el.- szakítja félbe a hálálkodást Johnny.
- Gyerünk.- ezzel Peter odaoson az őrhöz és beleszúrja a kést.
- Gyere, nyitva van az ajtó.- szól vissza Peter Johnnynak.
Bemennek. Felmennek a lépcsőn és elkezdik keresni Mr. Chengut. Megtalálják a hálószobáját, de az ajtónyikorgásra felébred és pisztolyt ragad. A két férfi beugrik a kanapé mögé, miközben a felriadt Chengu elkezd eszeveszetten lövöldözni a szobában. Johnny lábon lövi, elesik, a pisztolya pedig becsúszik az ágy alá. Peter bezárja az ajtót és odamennek a sérült csávóhoz.
- Na halljam, miért akartál minket megölni?- kezd el faggatózni Peter.
- Mertsz ellopsztátok a sszálitmanyomat.- gagyog a megrémült kínai.
- És egyből bérgyilkost küldesz ránk te rohadék?!- indul be a srác.
- Szajnálom, szajnááloom.- ezzel eltakarja az arcát.
- Hát sajnálhatod is!- ezzel Peter megtapossa Chegut.
- Ne! Ne báncc!
- Ezt már kérheted, én most csak visszaadom a kölcsönt. Kórházba juttatod a barátomat, én is kórházba juttatlak téged.
Ezzel a mondattal Peter kitöri az emeleti ablakot.
- Gyere Johnny, te fogd meg a lábát és kidobjuk.
- Ne! Neeeeee!- kiált fel a halálra rémült férfi.
Hiába kiabál, kidobják az ablakon és egy sportkocsi tetejére esett. Két biztonsági őr oda rohan hozzá és leszedik a tetőről. Beültetik egy terepjáróba és elviszik.
- Na gyere Peter, menjünk.- szól oda Johnny Peternek.
Kimennek a házból, ott, ahol bejöttek. Beszállnak az autóba és elindulnak. Út közben csörög a telefon. Jett az.
- Na szeva Peter. Kiengedtek a kórházból. Erre tudnál jönni értem?
- Persze, nemsokára ott vagyok.
Leteszi a telefont és elmennek Jettért a kórházba. Amikor odaérnek, látják azt az autót is, amivel Mr. Chengut vitték be. Jett beszáll, de mielőtt bármit is tudna mondani, kijön a két biztonsági őr, akik bevitték Chengut és oda kiáltanak.
- Hé, ti juttattátok ide a főnököt, most végetek!!!
Beszállnak a terepjáróba. Peter tövig nyomja a gázt, de nem tudja őket lerázni.
- Mi folyik itt?- kérdezi meglepődve Jett.
- Elmentünk bosszút állni érted és ők a következményei.- válaszol Peter.
- Mire vársz még, nyomjad neki, rázd le őket!!!- kiált rá Jett.
Erre Peter úgy beletapos a gázba, hogy ugrik egyet az autó eleje. Felhajtanak a sztrádára és a kamionok között eltűnnek az üldözők szeme elől. Lekanyarodnak egy mellékútra.
- Fú, ezt megúsztuk.- mondja Johnny nagyot sóhajtva.- Most már haza tudnál vinni?
- Persze, indulok.
Nem indul az autó.
- Na, ezt tönkre vágtuk.- szól Peter.
- Ja.- teszi hozzá röviden Jett.
Kiszállnak és felnyitják a motorháztetőt, ekkor hatalmas füst tör ki.
- Ezzel már nem jutunk el sehova.- mondja Jett.
- Akkor fogjunk egy taxit.- dobja fel az ötletet Peter.
Bemennek egy közeli kis településre Angel Pine-ba. Ott egy piros lámpánál találnak egy taxit. Beszállnak.
- San Fierro-ba lesz az út.- mondja Peter a taxisofőrnek.
Haza is érnek. Félúton szétválnak, Johnny visszamegy a gettóba, Peter és Jett pedig haza. Amikor odaérnek, látják, hogy ki van feszítve egy ajtó és betörtek egy ablakot is. Erre a látványra Peter előveszi a pisztolyt, Jettnek pedig odaadja a kést. Bemennek iszonyú csendben. Egy hangot sem adnak ki. Meggyőződnek arról, hogy már nincs itt senki.
- A francba, elvitték a TV-t, a laptopokat és az összes pénzt. Minket kiraboltak!- kiált fel mérgesen Jett és belerúg egy székbe, úgy, hogy az eldől és kitörik az egyik lába.
- Nézd, itt egy üzenet az asztalon. Azt írja: ezt azért, amiért kórházba juttattátok a főnököt.- olvassa Peter.
- A rohadékok! Ezért te vagy a hibás!- kiált rá Jett Peterre.
- Mi én?! Ha jól tudom, te voltál az, aki ellopta a szállítmányt!
- De te kezdtél bosszúhadjáratba!
- Mit tehettem volna, mondd már meg!
- Itthon maradhattál volna, aztán ülhettél volna a seggeden, amíg le nem csillapodtak volna a kedélyek, de így még rátettél egy lapáttal. Ugye tudod, hogy ennek híre fog menni és napi szinten küldik majd ránk a bérgyilkosokat?!
- Jól van Jett, nyugi...
- Nekem ne mondd, hogy nyugi és semmi sincs jól! Feldúlták az otthonunkat, elloptak mindenünket, korábban meg akartak ölni, én kórházba jutottam és még nekem mondod, hogy nyugi?!
- Igen.- vág rá egy gyors választ Peter.
Erre egy iszonyú furcsa grimaszt vág Jett és otthagyja Petert.
- Hé, most hová mész?
- Jegyet váltok a következő repülőre Los Santos-ba és elhúzok innen pár hétre.
Ezzel Jett kimegy, hív egy taxit és el is utazik.
- Na, magmra maradtam.- gondolja magában Peter.
Másnap megjavítja az ajtót és az ablakot, hív egy vontatót az autópálya szélén maradt autójáért, megjavíttatja és ismét tudja használni. Mióta ez az eset történt, azóta Johnnyról sem hallott semmit. Pár nappal később jön egy SMS. Ez áll benne: "Elraboltuk Johnnyt, ha még élve akarod látni, holnap gyere az Angel Pine melletti fafeldolgozó üzembe."
Másnap el is megy. Két ürge őrzi az eszmélet vesztette Johnnyt, de ahelyett, hogy tárgyalna, őrült módon lövöldözésbe kezd. Lelövi a két őrt és kiszabadítja Johnnyt. Berakja az autóba és úgy félúton magához is tért.
- M m m m mi mi történt?- kérdezi dadogva.
- Semmi gond, kiszabadítottalak.
- Köszi.
Elviszi haza. Johnny kiszáll és így szól:
- Ugye tudod, hogy ennek következményei lesznek?
- Persze, de már semmi sem érdekel.
Ez a mondat után haza megy és lepihen.
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: GTA San Fierro Stories

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2015. 06. 29. 18:41

Hosszas kihagyás után ideje, hogy folytassam a sztorit. Újra el kellett olvasnom az egészet, mert őszintén már túl sok mindenre, nem emlékeztem, na de itt a folytatás.

5. Nagy terv egy kis bűnözőnek

Jett még mindig Los Santos-ban tartózkodik. Peter, hogy pénzt szerezzen, kisebb rablásokba és üzletekbe bonyolódik Johnny-val és a még 1. részben megismert másik négerrel, Mike-al. Egyik nap, amikor már látja Peter, hogy megint csak 100$-ja maradt, úgy dönt, hogy nem mehet ez így tovább. Vagy nagy pénzt szerez, vagy utazik tovább egy másik városba. Ekkor eszébe jut Mr. Chengu. Neki egy nagy fényűző háza van és sportkocsijai, akkor csak van valahol elrejtve egy kis pénze. Miközben ezen gondolkozik, csörög a telefon, Johnny az:
- Hello Peter, kicsit pénzhiányban vagyok, kéne valami balhé megint.
- Nyugi, már van is egy tervem a nagy pénz szerzésére.- szól a telefonba Peter és ezután felnevet.
- Nem tudom, hogy mire készülsz, de akármi is az, benne vagyok!
- Rendben, akkor szólj Mike-nak, találkozzunk a szerelőműhely mögött és mindent megbeszélünk.- ezzel a mondatával le is teszi a telefont.
kiindul a megbeszélt helyre, 10 perc múlva kiérnek a barátai is.
- Na mi a nagy terv?- rohanja le egyből Johnny Petert.
- Mr. Chengu-val már volt egy kis összetűzésünk, szerintem raboljuk ki.- válaszol.
- Kirabolni San Fierro egyik leggazdagabb és legbefolyásosabb emberét?! Neked teljesen elment az eszed?!- kiált rá jó hangosan Mike.
- Ne ilyen hangosan, még valaki véletlenül meghallja.- csitítja le Peter Mike-ot.
- Szerintem sem jó ötlet.- szólal meg Johnny, miközben az autójának támaszkodik.
Eközben egy garázsajtó nyitódást hallanak, kijön egy szerelő és így szól:
- Véletlenül hallottam amit terveztek és én sem birom Chengu-t. Sokszor volt már itt autókat csináltatni és mindig vagy nem fizetett, vagy csak annyit adott, ami a festésre nem volt elég.
- Na látjátok, nem vagyunk egyedül.- szól Mike-hoz és Johnny-hoz Peter.
- Egyébként Pierre vagyok.- és kezet fog a srácokkal.
- Na Johnny, ti nem akartok egy kis pénzt keresni?- kérdezi Peter.
- Na jó! Én benne vagyok.- válaszol Johnny.
- Egyszer élünk, próbáljuk meg.- és Mike is bele egyezik.
Beszállnak a kocsiba, Pierre-nek adnak egy gépfegyvert és indulnak Chengu házához. Amikor odaérnek, Peter elkezd nézelődni.
- Na lássuk csak. Kint a kapunál két őr van, az erkélyen van egy fegyveres csávó és a kertben is ülnek hárman. Ki tudja még, hogy mennyien lehetnek a házban és a hátsó kertben.
- Ne csak itt ácsorogjunk, fogjunk neki!- szólal fel Mike és kiszállnak a kocsiból.
Betöltik a fegyvereket és letámadják az őröket. Ezután meghúzódnak egy szökőkút mögött és kezdődik a nagy lövöldözés. Még két fegyveres kirohan az erkélyre és még öten az udvarra.
- Gyerünk, lőjed, ne kíméld!!!- kiált fel Johnny.
Lelövik azokat, akik kint voltak. Betörik a ház ajtaját, Peter és Mike gyorsan felborítanak egy asztalt és mögé bújnak, Pierre egy fotel mögé csúszik be, Johnny meg egy fal mögé ugrik. Bent is vannak négyen, akiket le is lőnek.
- Pierre és Johnny, ti menjetek fel az emeletre és nézzétek meg, hogy nincsenek-e többen, Mike, te gyere velem és keressük meg a széfet.- utasítja a csapatot Peter és indul is mindenki.
Ahogy felér Johnny és Pierre az emeletre, máris lelőnek még két őrt, aztán még egyet, aki az ablakon át akart menekülni. Eközben Peter és Mike lemennek a pincébe, ahol meg is találják a széfet. Peter szétlövi a zárat és kinyitja, aztán a pénzt bele pakolja egy táskába.
- Na menjünk!- szólal meg, de amikor megfordul, látja, hogy Mike a fejéhez szegezi a pisztolyát.
- Mike, te mi a fenét csinálsz!- kérdezi rémülve Peter.
- Minek osztozzak veletek a pénzen, amikor én is ellophatom.- válaszol rá a kapzsi férfi.
Ekkor Johnny lemegy a pincébe, hogy szóljon, hogy tiszta a terep, ezt kihasználva Peter elkapja Mike kezét, elveszi a pisztolyt és fellöki. Ráfogja a fegyverét.
- Mi folyik itt?- kérdezi meglepődve Johnny.
Mike-nak a torkában dobogott a szíve, érezte, hogyha most Peter-en múlik az élete, akkor meg fog halni. Képes volt elárulni az egész csapatot. Odamegy hozzájuk Johnny is, lehajol Mike-hoz és csak ennyit kérdez:
- Miért?
Mike nem válaszol, csak farkasszemet néz a két férfivel.
- A pénz kell neki.- válaszol helyette Peter.- Így viszont nem kapsz semmit!- kiált rá.
Ekkor kiabálást hallanak. Pierre az:
- Jönnek még!!!
Ekkor nagy lövöldözés hallatszik fentről és egy nagy fájdalomnyögés. Johnny kinéz és megszólal:
- Pierre-t lelőtték. Meghalt.
- Ez biztos?- kérdezi meghökkenve Peter.
- Szerintem igen. Két lövés van a testén, egy a hasán, egy a mellkasán és egy nagy vértócsa van körülötte.- válaszol Johnny.
Ekkor még egy lövés hallatszik.
- Most mi történt?- kérdezi rémülten Peter, mert azt hitte, hogy Johnny-t vették észre.
- Bakker! Még egyet belelőttek Pierre fejébe. Biztosra mennek a szemetek.- válaszol Johnny, ekkor Peter kiakad.
- Hé Peter! Nézd! Ott egy ajtó, talán azon kijuthatunk.- szól ismét Johnny.
- És mi legyen ezzel az árulóval?- Kérdezi lenézően Peter.
- Rád bízom, lődd le, vagy hagyd itt, hogy vele foglalkozzanak, amíg mi megszökünk, nekem ő már nem barátom.- válaszol szintén lenézően Mike-ra nézve Johnny.
- Ez jó ötlet. Hagy könyörögjön nekik az életéért, ők úgy is megölik.- ekkor Peter megkötözi Mike-ot.- Na menjünk Johnny.
Kinyitják az ajtót, egy lépcső van előttük. Felmennek és kinéznek. A hátsó kertbe vezetett a lépcső. Amikor az őrök nem figyelnek, átugranak a kerítésen és futnak, ahogy csak bírnak. Megállítanak egy autót, kirántják a sofőrt és elhajtanak. Út közben ünnepelnek egy kicsit.
- HU HÚÚÚ! Megcsináltuk!!! Sikerült!!! Szép volt Peter.- gratulál Johnny.
- Végre van egy csomó pénzünk, most már tudunk kezdeni valamit magunkkal.
Végül is mennyi ez? Gyorsan megszámolom.- ekkor Johnny az ölébe veszi a táskát és felnyitja.- Ez több, mint egymillió dollár!
- Remek! Akkor fele fele osztozás?
- Nekem jó, úgy tisztességes.
Megállnak Peter házánál, elosztják a pénzt és Johnny az ő részével elhajt a lopott kocsival.
Miközben elkanyarodik, elköszön:
- Szevasz barátom, majd dumálunk!- és elhajt.
Peter csak utána int mosolyogva. Bemegy a házába. Másnap elmegy vásárolni. Vesz egy TV-t, egy laptopot, egy-két kisebb bútort, aztán elmegy Jett házához. Szétnéz, hogy neki is mit loptak el és abba a házba is bevásárolt, hiszen a barátja volt, az egyik nagy áldozat. Később jön egy telefonhívás. Johhny az:
- Hello Peter.- köszön Johnny.
- Hello.
- Képzeld Peter, vettem egy házat, most már a gettón kívül, meg egy új autót.
- Akkor te máris elköltötted a pénzed.- szól viccesen Peter.
- Még azért maradt. Ha van kedved gyere át egyet sörözni. Majd elküldöm SMS-ben a címet.
- Rendben, mindjárt ott leszek.- ezzel leteszi Peter a telefont, bezárja Jett házát és elindul az SMS-ben megkapott címre.
Amikor odaér, egy nagy fehér házat lát, vidékre néző erkéllyel és van mellette egy nagy garázs is. Bekopog. Johnny kinyitja az ajtót és behívja:
- Jőjj bentebb, üdvözöllek az új házamban.
- Klasszul berendezted Johhny.
- Köszi.- ezzel már nyújtja is oda Peter-nek a beígért üveg sört.
Isznak még pár üveggel, de nem részegedésig, mert Peter-nek még haza kell vezetnie. Este kilenc körül úgy dönt, hogy haza megy és elköszön:
- Szeva Johnny, majd beszélünk, ha megint lenne valami buli.- köszön el Peter.
- Hello.- ezzel, becsukja az az ajtót.
Peter beszáll a kocsijába és haza megy. Otthon a hűtőből kivesz egy doboz sört és leül TV-zni.
Most szép az élet, de már nem sokáig.

A következő részben sok lesz a történés, de nem lövöm le a poénokat. :cool:
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Válasz küldése