OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 09. 06. 20:37

Itt egy nehezebb, ha valaki még nem ismerné:
Gyenge napok vannak...

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 09. 10. 18:43

Djaaaangoooo... Milyen jó énekelgetni
Aljas Nyolcas, Django filmek? Vélemènyek?
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 10. 22:16

Az Aljas nyolyast nem láttam még, de mindenki azt mondja, hogy az nem lett túl jó film, sokak szerint a nagy Tarantino ez alkalommal mellé nyúlt. Mivel nem láttam a filmet, csak videoteszteket, kritikákat meg trailereket belőle, én inkább nem nyilatkoznék, de a kritikusok mellett az egyik nagy "filmszakértő" haverom is leszólta a filmet, pedig ő is nagy Tarantino-fan. Azt mondta, összességében nem lett túl jó a film, mert bár van benne pár dolog amit kifejezetten eltalált az öreg Quentin bácsi, az egész film egy helyen játszódik (a faházikó belsejében), és hiába van meg néha az a feszült hangulat, az egész nem okoz olyan hatást, mint mondjuk a Django elszabadul klasszikus házas jelenete, ráadásul az egész rohadtul unalmas is. Én lehet, hogy ettől függetlenül megnézem majd valamikor, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri időt áldozni rá. Majd meglátom, legfeljebb ha nagyon unatkozom, letöltöm majd. Talán. A Django elszabadul-t viszont pont múlthét vasárnap néztem meg. Haverom már jó ideje mondogatta nekem, hogy mindenképp nézzem meg, mert egy kihagyhatatlan mestermű. Múlt héten vasárnap kihasználtam az időmet és én is végignéztem. Kíváncsi voltam nagyon a filmre, de különösen nagy elvárásokat nem állítottam fel. Talán ez is hozzájárult ahhoz, hogy a film végig nézése után csak egy szóval tudom illetni ezt a filmet: ZSENIÁLIS! De tényleg! A Django elszabadul valóban egy KIHAGYHATATLAN film! A sztorija remek, a szereplők, karakterek tökéletesen lettek megírva! Mindenki hatalmasat alakít, az egész film nagyon brutális, ugyanakkor korhű. Hihetetlenül döbbenetes, egyben felháborító, hogy Leonardo DiCaprio csak tavaly év végén (vagy idén volt az?) kapott Oscar-díjat, ugyanis ebben a filmben is akkorát alakít, hogy tényleg elképesztő, hogy a sok idióta nem adta oda neki rögtön ezután az alakítás után (vagy még korábban) az Oscar-t. Tényleg igazából csak szuperlatívuszokban tudok beszélni erről a filmről, mindenkinek csak ajánlani tudom, mert nagyon jó. Nincsenek benne különleges effektek, mindenféle szídzsíáj szarság, se világűr méretű atomrobbanások, óriás robotok, szörnyek vagy egyéb animált dolgok, és a párbeszédeket, poénokat sem az általános iskolások írták, hanem remek munkát végző profi forgatókönyvírók. Szóval tényleg le a kalappal! Szívesen ömlengenék még itt egy pár sort, de egyrészt fáradt vagyok hozzá, másrészről meg tényleg csak annyit mondok, hogy aki még nem látta ezt a filmet, az nagyon sürgősen pótolja be, mert igaza volt a haveromnak, tényleg egy kihagyhatatlan film, minden porcikájában egy ritka remekmű! Tízből tíz pont tisztán, feketén-fehéren kijár neki!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 11. 10:15

Én ritkán hagyok félbe filmeket, de a hatefuleight-et kénytelen voltam, ugyanis baromi unalmas volt. Azóta nem éreztem késztetést, hogy folytassam. Mondjuk én a Ponyvaregényen kívül egyik tarantino filmet sem szeretem.
je

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2016. 09. 11. 10:46

Boldog születésnapot kívánok a mocsok oltalmazójának és Luszie-nak is! :D :D :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 11. 14:06

Sokadszorra is köszi! :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2016. 09. 11. 21:38

Isten èltesse a szülinaposokat! :)

Mostmár én is beszállok, szóval a sulival is sok sikert kivánok mindenkinek! :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2016. 09. 12. 12:57

Boldog szülinapot mindenkinek! :)
GTA: Liberty City Stories √ , Vice City Stories √ , San Andreas √ , III √ , Advance √ , Chinatown Wars √ , I √ , London 1969 √ , London 1961 √ , Vice City √ , V √ , IV √ , II √

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 14. 06:11

Köszi-köszi! :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 14. 17:20

Ja, énis.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 15. 20:31

dani.szentgali írta:
Értem. Hát én nem igazán tudom lazán megélni ezt az utolsó évet, mert eddig szakközépbe jártam, de úgy döntöttem, hogy azt nem végzem el mert nem igazán tetszett a szakma, ezért utolsó évben átjelentkeztem a gimis képzésre. Csak eddig ugye semmit sem tanultam emelt szinten, viszont az okosok kitalálták, hogy legalább egy tantárgyból emelt szintű érettségit kell tenni ahhoz, hogy felkerülj egy egyetemre vagy fősulira, úgyhogy kénytelen voltam felvenni az angolt emelt szinten és bár jó vagyok belőle meg nem is annyira nehéz emelten se, de azért utolsó évben felvenni valamit emelten azért mégis kicsit para. :D

Hát... figyelj, erre én mindig azt szoktam mondani, hogy az éppen aktuális feladat az, ami mindig nehéz és ha túl vagy rajta és bele kezdesz valami újba, valami másba (ami feltételezhetően nehezebb), akkor a te szavaiddal élve az előző feladat amit már megoldottál, az előző kihívás amin már túl vagy, visszatekintve valóban csak nevetség tárgya. :) Csúnyábban és tömörebben fogalmazva: mindig az a szar, ami épp van. :D Ráadásul könnyen lehet, hogy ez csak egy ostoba sztereotípia, de én minden egyetemet végzett ismerősömtől vagy éppen egyetemet vagy fősulit végző barátomtól azt hallom, hogy az egyetem egy nagy fun a középsulihoz képest. Persze több a tananyag meg a ZH-k, szakdolgozatok elég nehezek meg szarok, de összességében sokkal lazábban lehet venni (és lazábban is veszik), mint a középiskolát. Meg az egyetemen már csak azt tanulod, csak azzal kell foglalkoznod, amivel szeretnél és amire jelentkeztél, tehát ha te történelmet akarsz tanulni és az érdekel, akkor nincs rád kényszerítve "általános műveltség" címszó alatt a logaritmusegyenletek meg függvények megoldása. :D Jó, mondjuk a választott szaktárgy(ak) minden mennyiségben rád szakadnak, de ha érdekel (és nem csak kötelességből, mint az érettségi, hanem amúgy is) akkor könnyebben meg tudod tanulni... legalábbis gondolom ezt én. :D Na mindegy, nem azért írtam ezt, hogy vitatkozzak, meg biztos rohadt nehéz az egyetem, csak az ismerősök beszámolói alapján azért mégsem feltétlenül egy mészárszék a középsulihoz képest. :) Mindegy, majd megtudom előbb vagy utóbb... ami sanszos, hogy csak utóbb. :D

Hát nem tudom, nem hiszem, hogy most lesz időm a sorozatra vagy könyvre... mértékkel szoktam csinálni a dolgokat, de idén szeretnék minden tőlem telhetőt megtenni, hogy jól sikerüljön az érettségi. :) Nem vagyok sajnos egy lángész és kifejezetten tehetségem sincs semmilyen téren, nekem épp ezért talán nehezebb a középiskola, mint neked, egy jobb képességű embernek. :) Meg ha valami nem úgy alakulna, nem arra szeretnék majd visszaemlékezni, hogy tanulás helyett épp valami sorozatot bámultam amikor épp készülhettem is volna, az esetleges kudarcot sokkal könnyebben el lehet viselni (legalábbis szerintem) úgy, hogy tudod, hogy te mindent megtettél az ügy érdekében és nem azért nem jött össze, mert te voltál a "hülye" vagy a lusta, hanem mert ennek most "így kellett megtörténnie". :) Meg amúgy is eljárkálok hébe-hóba kondizni is, az is kicsit kikapcsol, tehát nem fogok azért beleőrülni sem a tanulásba. :)

Amott már nagyon off, szóval ide válaszolok.

Jaaaaa, értem. Akkor tényleg nem laza. :)

Nagyképűség nélkül: A gimi nagyon laza volt. Végigkockultam azt az 5 évet (persze, uccsó 2-t kevésbé) és ugyanúgy jó tanuló maradtam/lettem. Persze, hozzá kell tenni, hogy jó eszem van.

Az egyetem/fősuli? Hát az... :D Tényleg szabadabb az ember. Több a tanulnivaló is. Én szeretem nagyon. Itt aztán megtanulja az ember, hogy hogyan rendszerezze normálisan az életét.

Az meg sajnos egy elterjedt butaság, hogy ha "törit tanulsz, akkor úgyis csak olyat tanulsz, ami érdekel". Volt már előadásom a történeti segédtudományokból, és a történettudományokból is.. Hogy ezek mennyire érdekesek, ill. mennyire érdekelnek? Hát kb semennyire. :D Egyetemen is megvannak azok az alapozó tárgyak, (bár nem kell, hogy feltétlen alapozó tárgy legyen..mert azért úgyis van olyan tárgy, amit nem fogsz szeretni, és nem fogsz szivesen tanulni.) amelyek az ismeret bővítésére vannak, de olyan túl sok értelmük nincsen. A pedagógiás kurzusok egy részét is ide sorolnám...Ahol pszichológiát tanulunk, és nem túl könnyen felfoghatóak a dolgok.

Nem feltétlen érdemes az ismerősök véleményére adni. Nekem gimibe azt mondták a tanárok, hogy k-rva nehéz az egyetem. Persze, az...valamilyen szinten. De ezt nem mondhatod csak úgy egy diákodnak/haverodnak.. Ezt "félig tanárként" megtanultam. Teljesen mások a képességeink, a viselkedésünk, szokásaink. Ami nekem könnyű, az lehet, hogy neked nehéz...és fordítva. Lehet, hogy akik mondták, teljesen jó képességűek...iskola mellé járnak bulizni, de így is 3-4-es tanulók. (megjegyzem: ilyenekből nagyon sok van az egyetemeten) Meg lehet fordítva is...te mondod valamire, hogy könnyű..és kiderül, hogy nekem az egyáltalán nem megy. Én azt mondom, hogy egy átlagembernek azért igencsak megpróbáltatásokat okoz. DE! Ha ráérzel az ízére (mármint arra, hogy itt hogy és miképp működnek a dolgok) az első félévben, akkor onnantól már nem nagy dolog az egész...Csak ügyesnek kell lenni, és nem feladni. :)


Igazad van, megértelek. Majd mesélj nyáron, hogyan sikerültek a vizsgák. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 09. 16. 13:40

Ja, igazad van, az előző topicban már tényleg OFF-nak minősült ez a diskurzus, jó is hogy áttetted ide. :D

Hát igen. Sajnos tényleg nem laza. Ráadásul nem is 100%-ban én tehetek erről. Persze maradhattam volna utolsó évre a szakmai részen is, de olyasvalamit csinálni, ami az embert nem igazán köti le meg nem is igazán jó benne csak egy erős közepes... hát szerintem nincs túl sok értelme.

Hát ha jó eszed van, akkor az nem azt jelenti, hogy általánosan könnyű volt a gimi, hanem neked voltak olyan képességeid, amelyekkel tényleg nagyon könnyen "végigkockultad" az 5 évet anélkül, hogy az a jegyeid vagy a tudásszinted rovására ment volna. Van pár ilyen ember. Egyik lány unokatestvérem is szintén ilyen. Semmit nem készült soha angolból, csak japán animéket nézegetett angol nyelven, két éve gond nélkül letette a középszintű nyelvvizsgát, idén pedig - saját elmondása szerint szintén különösebb készülés nélkül - letette a C1-es felsőfokú nyelvvizsgát, ami ugye a legmagasabb szintű nyelvvizsga, amit meg lehet szerezni. Őszintén szólva mindig is irigyeltem kicsit a hozzád/hozzátok hasonlókat. Jó lenne, ha nekem is olyan lenne az agyam, mint egy szivacs, és így aránylag kevés tanulással meg melóval képes lenne sok információt befogadni és nem az lenne mint most, hogy órákat töltök el egy tankönyv felett mire belemászik a fejembe az adott tanulnivaló (és néhányszor még akkor sem ugrik be dolgozatnál vagy vizsgánál). Sokkal jobb lenne, mert így jobb eredményeket érhetnék el kevesebb energiával és több egyéb jellegű dologra is jutna időm (több edzés, játék, olvasás, párkapcsolat stb.). Na mindegy.

Igen, azt én is hallottam, hogy az egyetem az, ami igazán megtanítja az embert a nagybetűs életre. Persze sok a tanulnivaló, de azért jó, ha több időd van rá meg másra is. Meg azért ha egy egyetemet elvégzel, legalább olyan papír van a kezedben, amivel érsz valamit, nem pedig csak egy sima érettségi, amivel önmagában segget lehet törölni. Ja és azért az ember imidzsének is jót tesz, ha van egy diplomája, meg a többi ember is jobban fog tisztelni. :)

Jó, persze, nyilván vannak olyan tölteléktárgyak, amik nem érdeklik az embert. Nem is konkrétan erre mondtam azt, hogy egyetemen "csak azt tanulod, ami érdekel". Inkább úgy értettem, hogy ha te mondjuk bölcsészkarra jelentkezel, akkor már nem tukmálják rád kötelező jelleggel - meg igazából semmilyen jelleggel :D - a logaritmusfüggvényeket meg a newtoni törvényeket, biokémiai reakciókat vagy bináris informatikai számításokat. :D Szóval így gondoltam azt, hogy ott az van, ami érdekel. Vagyis inkább az nincs, ami egyáltalán nem érdekel. :D

Hát nem tudom. Őszintén szólva nagy szerencsének kell bejönnie ahhoz, hogy idén - pontosabban jövőre - felvegyenek egyetemre. Sajnos elég sok éved basztam el ezzel az informatikával. Ettől függetlenül természetesen minden tőlem telhetőt megteszek, hogy meglegyen legalább egy 4-es emelt angol meg hozzá egy 5-ös magyar, 4-es töri meg 4-es infó (meg legalább egy 2-es matek), de az a baj, hogy még így sem biztos, hogy meglesz az a pontszám ami kell (pedig én még additional points-okat is kapok a testi fogyatékosságom miatt). De mindegy, megpróbálom, aztán ha nem jön össze megpróbálom még egyszer. :D Gamer nyelven szólva nyomok egy "replay mission-t". :D

Rendben, majd mindenképp megírom, hogyan szerepeltem. :) Remélem összejön az egyetem. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 16. 14:35

Nem vagyok olyan géniusz... :D Nekem nincs C1-es nyelvvizsgám, majd a diplomával lesz meg.
Valamennyit ment a tanulás rovására... de az sem rajtam múlott, hogy ez nem látszódott meg, hanem az iskolán. De ez persze már mellékes. :)
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 09. 16. 19:11

dani.szentgali írta: Ja és azért az ember imidzsének is jót tesz, ha van egy diplomája, meg a többi ember is jobban fog tisztelni. :)
Erre ne vegyél mérget. Hallottad te már, hogy néhány ember hogy beszél például tanárokkal? Ugye itt van a szokásos szöveg, hogy "azéme megtanút pár könyvet mit ér nálam töbet he?" Ami nem feltétlenül rossz gondolat, de ezzel olyan embert még nem hallottam érvelni, aki valóban értékes tagja a társadalomnak.
dani.szentgali írta:Hát nem tudom. Őszintén szólva nagy szerencsének kell bejönnie ahhoz, hogy idén - pontosabban jövőre - felvegyenek egyetemre. Sajnos elég sok éved basztam el ezzel az informatikával. Ettől függetlenül természetesen minden tőlem telhetőt megteszek, hogy meglegyen legalább egy 4-es emelt angol meg hozzá egy 5-ös magyar, 4-es töri meg 4-es infó (meg legalább egy 2-es matek), de az a baj, hogy még így sem biztos, hogy meglesz az a pontszám ami kell (pedig én még additional points-okat is kapok a testi fogyatékosságom miatt). De mindegy, megpróbálom, aztán ha nem jön össze megpróbálom még egyszer. :D Gamer nyelven szólva nyomok egy "replay mission-t". :D

Rendben, majd mindenképp megírom, hogyan szerepeltem. :) Remélem összejön az egyetem. :)
Hát sok szerencsét, viszont ezt a "gamer humort" szerintem hanyagold. Remélem élőben ilyeneket nem mondasz.

Igen, tudom. Sokszor én is eléggé megkérdőjelezhető hozzászólásokat írok, de a való életben nem szoktam játszani a fogyatékost..... KIT AKAROK ÁTVEWRNI????? :( :( :( :'(

Amúgy ha nem sikerülne az egyetemre bejutni, akkor is van remény. Például Ő is sokra vitte. Egyszer szeretnék én is így élni.
je

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 09. 17. 09:01

A mocsok oltalmazója írta:
dani.szentgali írta: Ja és azért az ember imidzsének is jót tesz, ha van egy diplomája, meg a többi ember is jobban fog tisztelni. :)
Erre ne vegyél mérget.
Hát ne is. A tanároknak pl. egyetemen belül sincs akkora presztizsük. Legalábbis más diákok szemében.
Azt nem tudom Mo-n miért lett menő degradálva tekinteni a tanárokra, de remélem ebből a dedós szokásból hamarosan kinövünk.
Meg egy diploma sem ér sokat, ha nem olyan szakmát választasz, amiben el lehet helyezkedni, és jó is vagy benne. Nyilván sokkal több ember diplomás, mint amennyit foglalkoztatni tudnának a végzettségének megfelelő munkával, így a diplomások is között is van rostálás. Szakfüggő, de van. Pl. egyáltalán nem meglepő, hogy tanárin azért elég nagy a rostálás. Én viszont a saját bőröm nem féltem: lesz munkahelyem. (Remélhetőleg nem is egy sz*r.)
A mocsok oltalmazója írta:viszont ezt a "gamer humort" szerintem hanyagold. Remélem élőben ilyeneket nem mondasz.
.
Nem hinném, hogy mond. :D
"Whatever." (Ryder)

Válasz küldése