GTA Online társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2015. 06. 14. 15:00

Tegnap megvettem én is eredetiben a játékot, mert eddig csak a "csúnya" kiadást nyüstöltem és már az nagyon tetszett. Gondoltam, ha a single ilyen jó, biztosan a multi is az lesz. De őszintén szólva nekem egyelőre tök homály az egész, teljes összevisszaságnak tűnik a menürendszer is. Biztosan azért, mert nem nagyon szoktam online játékokkal játszani, vagy csak szimplán full béna vagyok, angolul meg keveset értek.

Mikor belépek az online részre, lerakja a karakterem a városba, ahol versenyek, deathmatch-ek, team deathmatch-ek, last team standing játék és mission-ök vannak. Ha belemegyek a menübe és kiválasztom a Jobs fület, majd a Quick jobs, vagy Play Jobs lehetőségeket, akkor is kb. ezekből tudok válogatni. Hogyan tudok Heist-oket kezdeni? Egyszerűen sehol nem találok ilyen lehetőséget. Csak akkor ugrik fel néha oldalt, ha valaki beinvitál és akkor a telefonommal el tudom fogadni. De hogy én kezdjem el, olyan nem találok.

Másik dolog a versenyek. Tele van a város versenyekkel, de totál értelmetlen, mert egyedül is elkezdhetem. Egyedül megyek, nyilván megnyerem és adja a pénzt, meg fejlődök. Ennek mi haszna így?

Nem egyszer találkoztam csalókkal is a játékban, halhatatlan ellenfelekkel TD-ben. Erős, hogy ilyesmi előfordulhat egy ilyen friss játékban.

Végére egy kérdés. A rendszer automatikusan letölti a frissítéseket a játékhoz, vagy nekem külön el kellene indítanom valahol?

Az online részről szívesen veszek mindenféle leírást, elbeszélést, javaslatot, tanácsot, segítséget, mert nagyon elveszve érzem magam benne. Ráadásul alig van normális játékos, sokan csak hülyülnek küldetés közben, küldetésen kívül meg jönnek és szimplán agyonlőnek a városban. Ha véletlenül beinvitálnak egy heist-ba, az meg legtöbbször el sem indul, mert kiraknak belőle. Gondolom meglátják, hogy még csak 10-es szintű vagyok.

Mindenképpen megérte megvenni a játékot, már csak a single miatt is, de azért szívesen kihasználnám az online rész adta mókát is.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 14. 15:14

totyak írta:Hogyan tudok Heist-oket kezdeni?
El kell érned a 12-es szintet. Akkor Lester fel fog téged hívni, hogy beszéljen veled. Ott elmagyarázza, hogyan fogjátok kezdeni, aztán pedig, ha van high-end apartmanod, akkor ott tudod elkezdeni az első heistedet.
totyak írta:A rendszer automatikusan letölti a frissítéseket a játékhoz, vagy nekem külön el kellene indítanom valahol?
A játék felkínálja indítás előtt az új frissítés letöltését. Ha nem szeretnéd letölteni, akkor csak a Cancel-re kell kattintani, és ugyanúgy elindul a játék, viszont így nem fogsz tudni Online-ozni.
Well look who's back

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2015. 06. 14. 15:36

Arminho írta:
totyak írta:Hogyan tudok Heist-oket kezdeni?
El kell érned a 12-es szintet. Akkor Lester fel fog téged hívni, hogy beszéljen veled. Ott elmagyarázza, hogyan fogjátok kezdeni, aztán pedig, ha van high-end apartmanod, akkor ott tudod elkezdeni az első heistedet.
totyak írta:A rendszer automatikusan letölti a frissítéseket a játékhoz, vagy nekem külön el kellene indítanom valahol?
A játék felkínálja indítás előtt az új frissítés letöltését. Ha nem szeretnéd letölteni, akkor csak a Cancel-re kell kattintani, és ugyanúgy elindul a játék, viszont így nem fogsz tudni Online-ozni.
Aha, akkor a szintem a probléma. A high-end apartman mit jelent pontosan? Gondolom, hogy baromi drága. Eddig kb. 100 ezer dolcsim van. Az elég egy heist-hez megfelelő kecóra?
Szívesen csatlakoznék a GTAPLace csapatába, ezt hol tudom megtenni? Jobb lenne magyarokkal játszani, akik ténylegesen játszani is akarnak, nem csak állatkodnak, meg direkt elrontják a küldetést.
És akkor úgy kb ennyi az online része a játéknak? Versenyek, deathmatchek, mission-ök, illetve majd a heistok? Meg vásárolgathatok? Ennyiben ki is merül a dolog?
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2015. 06. 14. 15:37

A többihez csak fantázia kell :D
Be brave, follow dreams, say fuck you to everybody and fight for what you believe in.

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2015. 06. 14. 15:52

Ja igen, még valami. Hogy tudok online küldetésekhez fegyvert szerezni. Mindig valami kis vacak fegyverem van csak, míg az ellenfélnek komoly arzenál. Pedig amikor nem vagyok küldetésben, ott van jónéhány fegyverem.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2015. 06. 14. 16:03

totyak írta:Az online részről szívesen veszek mindenféle leírást, elbeszélést, javaslatot, tanácsot, segítséget, mert nagyon elveszve érzem magam benne. Ráadásul alig van normális játékos, sokan csak hülyülnek küldetés közben, küldetésen kívül meg jönnek és szimplán agyonlőnek a városban. Ha véletlenül beinvitálnak egy heist-ba, az meg legtöbbször el sem indul, mert kiraknak belőle. Gondolom meglátják, hogy még csak 10-es szintű vagyok.
Épp rosszkor kezdtél el Online-ozni, mert pont az elmúlt pár napban jelentek meg nagy mennyiségben a csalók és a modderek, viszont a Rockstar mindenképp reflektálni fog erre. A frissítések automatikusan települnek a játék indítása előtt, ha csatlakozol netre, anélkül nem is engedne multizni.

Ha téged is zavar, hogy mindenki a nyakadra megy és le akar lőni, az "M" betűvel be tudsz lépni az Interaction menu-be, és ott kiválaszthatod az passzív módot "Enable Passive Mode" menüpontot választva. Ekkor nem tudnak lelőni, és te sem tudsz lőni.

Megpróbálom átláthatóbbá tenni, hogy melyik menü mire jó.:

Mobiltelefon

- A Quick Jobs (2. sor bal oldali) arra jó, hogy onnan kiválasztod, milyen módba szeretnél csatlakozni. A sima Deathmatch és a Team Deathmath egybe van téve, a Race, GTA Race és Rally úgyszintén. Vannak játékmódok, mint a Parachute Jumping, Survival, Adversary Mode, Heist, melyek csak egy bizonyos szint után lesznek elérhetőek.

- A Play Jobs (2. sor középen) egy feed szerű lista, ahová a meghívások érkeznek. Ezek érkezhetnek játékosoktól baráti kapcsolat, crew tagság, azonos képességek vagy azonos szobában tartózkodás nyomán, vagy néha a játék magától is ad egy-egy küldetésadótól.

- A Contacts (1. sor jobbra) értelemszerűen egy névjegyzék. Egyrészt tartalmazza a játékosok nevét - itt írhatsz nekik privát üzenetet, kiemelheted őket a radaron. Másrészt ahogy feljebb és feljebb lész a szinteken, különböző karakterek is bekerülnek ide. Egyrészt a küldetésadók, akiktől kérhetsz feladatot, másfelől különböző szolgáltatások: Lester el tud tüntetni a radarról, a Merryweathertől fegyvercsomagot és légi támadást kérhetsz, Pegasustól kocsikat, hajókat, helikoptereket, a Mechanic elhozza neked a választott autót, ha pedig felrobbant a saját kocsid (Personal Vehicle), a Mors Mutualt kell felhívnod, hogy visszakapd

- A Böngésző (3. sor középen) arra jó, hogy meg tudod nyitni azokat az oldalakot, ahol járműveket, házat és garázst vásárolhatsz, és a Maze Bank online felületét, ahol akár egy szobában tartózkodva, akár egy küldetés közben be tudod helyezni a készpénzedet, ami így védve lesz a többi játékostól.

- A Text Message és Messages különböző üzenetek gyűjtőhelye. Ide jönnek a visszaigazolások a járművásárlásokról, illetve Simeon listája arról, milyen kocsikat lehet neki leszállítani a Freemode-ban

Interaction Menu

Ez egy olyan menü, ahol egyrészt bekapcsolhatod a passzív módot, mint ahogy fent írtam, másrészt gyorsan kiválaszthatsz GPS koordinátákat, hogy ne kelljen a menüben szöszölni ezzel (Quick GPS), harmadrészt olyan, mint egy hátizsák, amiben benne vannak a cuccaid, és küldetés közben is használhatod: Innen tudod elővenni a boltokban vásárolt csokikat és üdítőket, amivel visszanövelheted az életerődet, innen tudsz adni magadnak új golyóállómellényt, ha többet vásároltál az Ammu-Nationben, illetve kiválaszthatod itt is, milyen kiegészítők (szemöveg, óra, kalap, stb.) legyen rajtad (Inventory).

Szünet Menü (Pause Menu)

Az eddigi menük mind csak gyors szolgáltatások elérésére voltak alkalmasak, az összetettebb műveletek a szünet menüből érhetőek el. Ha még Story Mode-ban vagy, az Online fülön keresztül a "Play Online-ra" kattintva privát szobákat indíthatsz, ahová csak te magad, az általad behívottak, barátok, esetleg crew tagok léphetnek be. Ugyanitt tudod váltani, hogy melyik legyen az aktív karaktered, és melyik az aktív crewod.

Ha már Online-ban vagy, akkor egyrészt a térképen magad is el tudsz indítani küldetéseket, ha rákattintasz a kiszemelt jelzésére, és megnyomod a SPACE-t. Másfelől az "ONLINE" menüpont alatt tudod:
- Magad elindítani egy kiválasztott jobot. Innen mindegyik elérhető, amivel már játszottál.
- Innen is tudsz lobbikba csatlakozni
- Itt tudsz jelenteni és kirúgni a játékosokat

A "FRIENDS" menü alatt tudsz meghívót küldeni a barátaidnak.

A "SETTINGS"-ben be tudod állítani, hogy hová töltsön be a játék (az előző helyre, véletlenszerű helyre, valamelyik apartmanodba)

Pár mondatban a GTA Online felépítéséről

A multi itt úgy működik, mintha a játék automatikusan egy GTA IV féle freemode-ba dobna bele, csak itt egyrészt vannak saját tulajdonaid, mint az apartmanok és a kocsik, másrészt főleg itt tudsz fegyvert vásárolni, stb. harmadrészt bizonyos szintek után elérhetőek amolyan "mellékküldetések", mint a már említett Simeon-féle autóleszállítás, Gang Attackek, Flight School, és a minijátékok. Innen a GTA IV-hez hasonlóan a telefonon keresztül tudsz belépni a különböző játékmódokba.

Ahogy a GTA IV Ranked Match multijában, itt is szinteket lépsz, de nem csak 10 van, és nem pénz alapján történik, hanem RP (Reputation Point) alapján. Minél magasabb szintű vagy, annál több fegyver, tuning elem és job, melléktevékenység és különleges szolgáltatás érhető el.

Remélem, sikerült kicsit átláthatóbbá tenni. Ne félj, majd belejösz ;)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: totyak » 2015. 06. 14. 17:30

Köszönöm szépen a leírást, egyértelműen hasznos volt elolvasnom. Az M gombra előugró gyorsmenüt, illetve a Space-szel való gyors küldetéskezdést eddig nem ismertem.
Megmondom őszintén, így magában az online eddig nekem nem tűnik nagy számnak. Persze nem játszottam még sokat, inkább csak a csillag jelű, Mission nevezetű küldetéseket próbáltam, meg pár versenyt. Verseny dögunalom, nem értem miért indulhatok el egyedül rajtuk. Viszont amúgy meg nem nagyon csatlakozik másik játékos. Deathmatch-ek nem rosszak, ha nincs tele csalóval. A többi módot nem próbáltam. Heist-ek azóta sincsenek, pedig már 13-a szintű vagyok. Lehet, hogy kellene vennem egy házat. A pénzem bankba raktam a biztonság kedvéért. Nekem még így pár óra játék után is bonyolultnak tűnik az egész. A GTA IV rendszere sokkal átláthatóbb volt.

Azt jól gondolom ugye, hogy minden, ami a telefonból, vagy a pause menüből elérhető küldetés, azok gyakorlatilag azok, amiknek a rengeteg sok ikonját a térképen is látom? Tehát gyakorlatilag mindegy, hogy telefonról, menüből, vagy magáról a térképről indítom.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2015. 06. 14. 17:35

Majd rákapsz az ízére ;)

A lobbiba ritkán csatlakoznak be maguktól játékosok. Ha te vagy a host, kattints az auto-invite-ra, és akkor meghívókat küld a játék barátoknak, crew tagoknak, a szobában lévőknek, stb., és akkor becsatlakoznak. Amúgy hidd el nekem, fogod még szidni az Online versenyeket, ha másokkal együtt játszod őket. :lol:

Ne ijedj meg, ha nem hívott Lester. Néha el kell telnie egy kis időnek, vagy csak akkor jelzi a játék, ha másik szobába kerülsz.

Igen, a szünet menüben és a térképen ugyanazok a küldetések :)

Nem tudom, mennyi pénzed gyűlt össze eddig. Nézz szét a dynasty8 oldalán, hogy mi mennyibe kerül. Azzal is játszhatsz, hogy ha több autót szeretnél, akkor csak veszel egy pár férőhelyes (2-6) garázst olcsón, aztán ha több és több pénzed lesz, veszel valami szép lakást is.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 06. 14. 18:21

Amúgy most pont akciósak a High-end apartmanok, szerintem most vegyél egyet. A Dinasty oldalán belehet állítani, hogy csak azokat mutassa.
Gyenge napok vannak...

Avatar
HankHill77
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. 04. 16. 21:35

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: HankHill77 » 2015. 06. 14. 18:39

Másnak is volt olyan, hogy meghackelték a karakterét? Minden más játékostól távol voltam vidéken amikor oldalt egyszerre kiírta mindenki nevét, hogy megöltem, utána bekapcsoltam a passzív módot akkor meg én kezdtem el folyamatosan felrobanni aztán inkább kiléptem. Esetleg írjak a Rockstarnak mielőtt bannolják a felhasználómat?

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2015. 06. 14. 19:06

Nálam gyakorta fordul az elő, hogy bármilyen előjel nélkül felrobbanok a többi játékossal egyetemben. Olyan is volt, hogy amint respawn-oltam, egyből felrobbantam. Hál' Istennek, PS3-on ezek az esetek már ritkábban fordulnak elő.
Well look who's back

Avatar
HankHill77
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2015. 04. 16. 21:35

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: HankHill77 » 2015. 06. 14. 19:22

Az odáig rendben van, hogy minden más játékossal együtt robbansz fel, nálam az a para, hogy amíg nem mentem passzívba velem nem történt semmi, oldalt meg azt írta ki, hogy én öltem meg a többi játékost. Amúgy mostmár onlineba nem enged fel, story módban meg a térkép ki van takarva, mint amikor először játszol úgyhogy f@sza.. De azért köszi a választ :)

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2015. 06. 14. 19:28

Más játékosnál már találkoztam ilyennel egy szobában. Borzalom, ami megy az elmúlt napokban. Ufók potyognak az égből, minden puhapöcsű pénzt kéreget, színes rakétákat lövő buszok közlekednek.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2015. 06. 14. 19:47

Sziasztok!
Valaki szeretne segíteni nekem az Online rablásokban 16:00-tól vagy 17:00-tól? Most a negyedik rablás második előkészületénél tartok. Három emberre lenne szükségem. Várom a jelentkezéseket! :D
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: GTA Online társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2015. 06. 14. 19:55

Szerencsére engem elkerülnek az ilyenek, pedig mostanában sokat GTAOnlineoztam. Legutóbb is csak annyi volt, hogy az egyik parkolót egy retyó foglalta el. http://www.kephost.com/image/FdBF Ami nem minősül csalásnak, viszont még is az, és idegesítő, amikor bemásznak a "fal" mögé, ahonnan simán lőnek kifelé, viszont befelé nem lehet lőni. Teli van a város ilyenekkel már a megjelenés óta...
Gyenge napok vannak...

Válasz küldése