[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 11. 18:01

Cseszneki:Azért csak kilehet majd őt is bírni valahogy...elvégre mint már mondtam,nekem Niko sem volt szimpatikus elsőre,sőt!Nekem egy darabig biztos nem lesz kötelező az irányítása,lévén,hogy nem fogok küldetéseket csinálni,mivel itt már nem lesz blokkolva játékterületek része,engem meg mindig inkább az open world rész meg a trollkodás érdekel a GTA-nál elsősorban.Szóval ha lesz ilyen szokásos egy (ez esetben talán három)megismerő/kiismerő (karakter-és irányítófelület)küldetés,akkor azokat gyorsan elvégzem,majd küldetésen kívül Trevorral és Franklinnel fogom felfedezni az új játékterület adta összes új lehetőséget,hisz ezt is mondták a GameInformerben,hogy küldetésen kívül bárkire bármikor átválthatunk.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 01. 11. 18:11

dani.szentgali írta:Cseszneki:Azért csak kilehet majd őt is bírni valahogy...elvégre mint már mondtam,nekem Niko sem volt szimpatikus elsőre,sőt!Nekem egy darabig biztos nem lesz kötelező az irányítása,lévén,hogy nem fogok küldetéseket csinálni,mivel itt már nem lesz blokkolva játékterületek része,engem meg mindig inkább az open world rész meg a trollkodás érdekel a GTA-nál elsősorban.Szóval ha lesz ilyen szokásos egy (ez esetben talán három)megismerő/kiismerő (karakter-és irányítófelület)küldetés,akkor azokat gyorsan elvégzem,majd küldetésen kívül Trevorral és Franklinnel fogom felfedezni az új játékterület adta összes új lehetőséget,hisz ezt is mondták a GameInformerben,hogy küldetésen kívül bárkire bármikor átválthatunk.
Ezzel én is ugyanígy leszek. Bár kinézek olyat a Rockstarból, hogy le lesz egy ideig korlátozva a terület úgy, hogy egy adott területet az egyik szereplővel járhatod csak be pl.: a vidéket Trevorral

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 11. 18:33

Nem. megmondták hogy nem lesz terület korlát. Ha lenne, akkor azt megemlítették volna, hogy mondjuk "xy karakterrel egy ideig nem lehet majd xy helyre menni" szóval tuti lehet majd mindhárommal bejárni a játék elejétől kezdve az egész játékterületet. :)
"Whatever." (Ryder)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 01. 11. 18:41

Luszie írta:Nem. megmondták hogy nem lesz terület korlát. Ha lenne, akkor azt megemlítették volna, hogy mondjuk "xy karakterrel egy ideig nem lehet majd xy helyre menni" szóval tuti lehet majd mindhárommal bejárni a játék elejétől kezdve az egész játékterületet. :)
Ígérgetni mindent lehet

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 01. 11. 23:58

Nekem mindhárom karakter nagyon tetszik.

Szerintem ezt még hosszabban is szavakbaöntöm majd, de Franklin nemhogy NEM CJ, de a szöges ellentéte, emellett a "legGTA-sabb" karakter. Jöjjön a magyarázat.

Azt hiszem, Los Angeles-t nem kell bemutatnom nektek. Mindannyian tudjuk, hogy a város alvilágának jelentős részét a gettó utcai bandái alkotják, akik zöme néger. Adott egy bűnöző-szimulátor játék, ami ennek a városnak a hangulatát szeretné felidézni. Kihagyhatatlan belőle a gettő világa. Egy néger főhős tehát egyenesen adta magát.

Carl Johnson történetét már jól ismerjük. Frankliné még csak most kezd kibontakotni, de már most is nagyon sok mindent tudunk róla - többet, mint gondolnánk. Hasonlítsuk össze a két karaktert. CJ visszatér Los Santos-ba, és mindent megtesz azért, hogy visszatérjen a bandába, tiszteljék, újra a barátai bizalmába férkőzzön. Frankie ezzel ellentétben épphogy maga mögött szeretné hagyni ezt a gettós dolgot, és a barátaira sem büszke, akik próbálják visszahúzni, és bár kutyából nem lesz szalonna - a bűnözés megmarad az életében, az alvilág egy másik szegmensébe próbál menekülni.

CJ egy cérnavékony, csontos srác, akinek mindene a nők, a bunyó, az utcai harcok veszik körül, jelenti számára a napi rutint. Meggondolatlan, még elég éretlen, gyakran rossz döntéseket hoz, csöbörből vödörbe - bajból bajba kerül. Ennek ellenére mindig elől áll, vezéregyéniség, mindig felhozza a saját javaslatait, és ő az, aki megmondja, mi legyen.

Franklin ezzel ellentétben egy kicsit buci, kerek arcú fiatal férfi. Nem a csajokkal foglalkozik, sokkal inkább a menő kocsik, amik érdeklik. Bűnözői életét nem az utcai harcok, a lövöldözések jelentik, hanem az autólopások, ami a Grand Theft Auto sorozat legjelentősebb, névadó játékeleme, és ő az első főhős a sorozatban, akinek valóban ezek határozzák meg a mindennapjait, valamint a versenyek, majd pedig a rablások azokkal a barátokkal, akik a kiutat jelentik számára a gettóvilágból.

Ha megifgyeljük a mimikáját, cseppet sem tűnik egy meggondolatlan embernek, mi több, tiszteletadó az arckifejezése, ezt az is bizonyítja, hogy mindig hátul áll, ami azt jelzi, hogy inkább csendben marad, hallgat Michael-re és Trevor-ra, ad a szavukra. Nem a nők a mindene - ezt már abból tudni lehet, hogy nem lesz randizás a játékban. A második trailerben látott hölgy lehet a barátnője, aki talán szakítani is fog vele, de lehet a testvére is.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 07:54

Bár a sorozat neve tényleg az, hogy "Nagy autó lopás" de mégis hiába Fraklinnek ez a "szakmája", mégsem tudok "legGTA"-sabb karakternél tekinteni rá. Valahogy ha GTA-ra gondolok, akkor a káosz, a nagy tűzharcok,vérszomj, a korrupció, és ehhez hasonló fogalmak ugranak be, és ezekben eddig nem Franklin a top 1.
annak viszont örülök, hogy CJ-re nem fog hasonlítani, mert CJ-t nem szerettem.
Elképesztő, hogy mennyi mindent le tudtál szűrni Franklinről. Én kb fele ennyi dologra figyeltem oda. :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 01. 12. 09:50

szép kis elemzés Visali :D hát amiket leírtál,azok alapján szerintem CJ sokkal jobb karakter,mint Franklin....CJ-t mindig is bírtam,de Frank nem annyira jön be nekem :S

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 01. 12. 10:28

Jól kielemezted Visali, sokan csak azért mondják a Franklinre, hogy CJ, mert ő is Los Santosi és fekete pedig hát a Franklin nem az a f.ck u niggás ember. Jó lenne ha a harmadik trailerben többet mutatnák és kapnák róla több információt, mert kezd egyre szimpatikusabb lenni az ember.

Az hogy bejárhatjuk az egész LS-t annak örülök meg nem is, anno eléggé élveztem azt a gtakban, hogy levan zárva a második vagy a harmadik város rész, mert szerettem azért küzdeni, hogy késöbb más város részbe is eltudok menni, emlékszem az unokatesómmal is mennyit szórakoztunk, hogy repülő kóddal átugrunk a liberty city és a vice city lezárt részébe, mert nem volt kedvünk tovább folytatni a küldetéseket hanem felfedezni előtte az egész játéktért, ez adott nekem egy plusz hangulatot. Azért annyira nem bánom, hogy az első küldetés után is bejárhatom egész LS-t, mert amennyire nagy lesz jól elleszek vele. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 10:47

brenor írta:anno eléggé élveztem azt a gtakban, hogy levan zárva a második vagy a harmadik város rész, mert szerettem azért küzdeni, hogy késöbb más város részbe is eltudok menni.
Egyetértek. Én kimondottan sajnálom ezt, de biztos így is élvezetes lesz.
Stan98 írta:hát amiket leírtál,azok alapján szerintem CJ sokkal jobb karakter,mint Franklin....CJ-t mindig is bírtam,de Frank nem annyira jön be nekem :S
Nekem pont fordítva. Franklin-t eddig igen szelídnek ismerhettük meg CJ-hez képest, nekem ez tetszik benne.
Meg hogy a bandázást ő nem akarja.
"Whatever." (Ryder)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 01. 12. 12:49

brenor írta: Az hogy bejárhatjuk az egész LS-t annak örülök meg nem is, anno eléggé élveztem azt a gtakban, hogy levan zárva a második vagy a harmadik város rész, mert szerettem azért küzdeni, hogy késöbb más város részbe is eltudok menni, emlékszem az unokatesómmal is mennyit szórakoztunk, hogy repülő kóddal átugrunk a liberty city és a vice city lezárt részébe, mert nem volt kedvünk tovább folytatni a küldetéseket hanem felfedezni előtte az egész játéktért, ez adott nekem egy plusz hangulatot. Azért annyira nem bánom, hogy az első küldetés után is bejárhatom egész LS-t, mert amennyire nagy lesz jól elleszek vele. :D
Én is ugyanígy vagyok vele, mert nem szeretem azt amikor mindent megkapok már az elején. Sokkal jobb az nekem amikor szépen sorjában kapok újabb dolgokat a játék során. Így több ideig tudok élvezni egy játékot, mert folyamatosan jönnek az új dolgok. Ha meg megkapok mindent már az elején akkor egy idő után már újdonságot nem fogok találni

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 13:07

Igen ez így van, de ez csak a területre vonatkozik, szóval azért fogunk majd találni újdonságokat.
Szerintem még a játék végén vagy második végigjátszáskor is lesz olyan négyzetméter amire azt mondom: "Jé, itt még nem voltam" vagy "Jé, nem is tudtam hogy ez itt van".
Mert hát először csak a küldikre megyek, és nem arra ahogy csutkára kiismerjem a játékot. Akkor viszont több mint valószínű hogy ez fog bennem felmerülni.
"Whatever." (Ryder)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 01. 12. 13:32

Én nem szoktam így rámenni semmi dologra külön. Folyamatosan csinálok mindent egyszerre. Amire megcsinálom az utolsó küldetést akkorra én végeztem mindennel és utána abba is hagyom a játékot

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2013. 01. 12. 13:38

Én is pont így vagyok vele, kivéve az open world játékokkal. Bár ott is van néhány kivétel. De mondjuk a Rezi5-öt nem lehet csak egyszer végigvinni úgy, hogy mindent megkapj egyszerre. Tehát többször végig kell tolni ahhoz, hogy minden elérhető legyen.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 01. 12. 13:39

Na a Rockstar Games nem ilyen, csinálnak folytatást, de sok újat mutatnak vele. (Lásd GTAV)
http://www.gamekapocs.hu/hir/32537

Avatar
Mr.Vercetti
Fürgeujj
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2012. 02. 26. 01:50

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Mr.Vercetti » 2013. 01. 12. 13:45

Az oké,hogy kell forradalmi újítás ennyi év után,de azért olyan alapdolgokat,mint hogy egy főhős van és a pályák le vannak zárva az elején,nem kellett volna kivenni. lehet újítani,de az alapoknak ugyanannak kéne maradnia,remélem a next.genes GTA VI-ban már visszatérnek a hagyományos játékmenetre.
Dave írta:Na a Rockstar Games nem ilyen, csinálnak folytatást, de sok újat mutatnak vele. (Lásd GTAV)
http://www.gamekapocs.hu/hir/32537
szerintem ez a kreativításgyilkosság nem is igazán a gta sorozatra értendő,inkább a rendkívűl "kreatív" Call of Battlefield: Same Game Ever 2015 szerű játékokra
It's all down south now.

Lezárt