Grand Theft Auto - The New Liberty
Elküldve: 2015. 08. 16. 15:36
Sziasztok! Gondoltam, én is írok egy történetet, ami ( többnyire ) a GTA3 alapján készül.
2004-et írunk. Történetünk a Szabadság városában, az oly sokszor említett és bejárható metropoliszban, Liberty City-ben játszódik. A város az elmúlt évek alatt sokat változott a technikai fejlődésnek köszönhetően: módosult a szárazföldi, földalatti, vízi és légi közlekedés, felépült a Staunton Plaza ( a valóságban a Central Plaza-nak felel meg ), létrejött a Vidámpark, a város ( pontosabban Staunton Island ) szívében található Belleville Park is átalakult egy kicsit, a város reptere, a Francis International Airport korszerűbb lett, a ( Staunton Island-en található ) Fort Carson katonai támaszpont mellé is épült még kettő stb., tehát a Szabadság városa sokkal jobban hasonlít modelljére, New York-ra, mint korábban.
Történetünk főszereplője a Vice City-ben bérgyilkosként dolgozó Tony Castle, aki a helyi olasz maffia szolgálatában áll, így a Forelli család fejének, Don Thiago-nak, tesz egy-két szívességet a történetet megelőzően, amik a későbbiekben lebonyolítandó drogbiznisszel kapcsolatosak.
Egy félbeszakadt üzlet ( An aborted business )
Miután hősünk eltakarít az útból néhány illetékest, a Thiago által lepénzelt két korrupt rendőrtiszt, Walter Scott és Fred Morgan jóváhagyásával Prawn Island-en, egy meglehetősen szűk és eldugott sikátorában árulni kezdik a cuccot. ( Mindez persze a legnagyobb titokban történik, a VCPD engedélyével és ha ez még mindig nem lenna címég: a terepet uraló Sharks nevű utcai banda is áldását adta az üggyel kapcsolatban. ) Sajnálatos módon azonban az FBI tudomást szerez az akcióról és P. White ügynök vezetésével lefújják azt, ( ugyanis néhány ügynök "véletlenül" éppen egy lakóház tetejéről szemlélődött ).
Menekülés az FBI elől ( Escape from the FBI)
Miután az "előőrsöt" sikeresen leszerelik, be sem várva a többieket, elhúzzák a csíkot.( Mivel az FBI nem igazán szeretne lekopni rólunk, ezért a menekülés sem igérkezik izgalommentesnek. ) Egy újabb szerencsétlen fordulatnak köszönhetően üldözőink egyikének sikerül kilőnije az öreg Rumpo kerekét, így Tony elveszti uralmát a gépkocsija fölött, ahogy mondani szokták, és amilyen mázlisták vagyunk, autónk Ocean Beach területén ( nagy sebességgel ) a vízben landol, vele együtt a megkeresett pénz is elúszik. Az FBI ( kihasználva a a helyzetet ) néhány FBI Speeder-t is a nyomunkba küld, bár azok ( tapasztalat hiányában ) robbanó hordókba rohannak. Miután hőseinknek sikerül kievickélniük a partra ( pontosabban egy cölöpház pontonjára ), észreveszik, hogy mindezidáig egy rendőrségi helikopter követte őket, amit izgalmuk hevében észre sem vettek ( ennek okait már fentebb leírtam ). Végül a Police Maverick csörlőjén felkapazkodva Tony és három társa ( bár "megfoghatatlan módon ) sikeresen meglép.
Forelli és a katonák ( Forelli and soldiers )
A következő helyszín Washington Beach, pontosabban a Forelli-rezidencia teteje, ahol majd a főnökünkkel lesz egy aprócska nézeteltérésünk a tenger fenekére süllyedt pénz miatt. Miután Mr. Forelli leordibálja a fejünket, hangos könyörgésben tör ki, ugyanis időközben egy katonai helikopter jelent meg az égen...Ekkor Tony elhatározza, hogy nem maradhat tovább Vice City-ben, ahol ígyis elég forró a talaj a lába alatt és ezt Thiago is így gondolja.
Isten Veled, Vice City! ( Farewell, Vice City! )
Miután mindez megtörtént, Tony taxiba ül és az Escobar International Airport-ra hajt, hogy az éppen Liberty City-be tartó gépet elérje. Szerencsére maga Scott rendőrfőnök és Morgan felügyelő fedezik a szökésünket, de tartanunk kell néhány FBI Rancher felbukkanásától, ami pecchünkre bekövetkezik...Hősünk már majdnem meglóg, balszerencséjére a repteret ellenőrző DBP Security ( Patrol Invest Group )emberei feltartóztatják. A kommandósoknak álcázott zsaruk is kiérnek a helyszínre, akiket Walter hívott az FBI elhárítására. Ennek köszönhetően Tony kereket old és elvegyül a gépre felszálló utasok tömegében, a gép felszáll, hősünk pedig érzékeny búcsút vesz a napfényben fürdő várostól...
Isten hozott Liberty City-ben! ( Welcome to Liberty City! )
Néhány óra múlva a gép szerencsésen földet ér, Tony pedig a Francis International Airport-on találja magát.Hamarosan kap egy telefont Thiago-tól, melyben az közli vele, hogy ezúttal Liberty City-ben kell dolgoznia, méghozzá Portland-en, a Leone család szolgálatában. Előtte azonban el kell jutni oda, autóval, motorral lehetetlen az útlezárások miatt ( ennek oka egy profi bűnöző felbukkanása, aki Shoreside Vale-en kirabolta a Bank of Liberty-t és országos szintű körözés miatt minden fontosabb útvobalat le kellett zárni, de ez egyébként érvényes a metró- és vasútvonalra is ),
repülőtere nincs Portland-nek ezért hajóval kell megközelítenünk az ipari negyed partjait. A don egy itteni beépített embere jön értünk, Brad Thompson, aki később jó barátunk lesz. A fickó egy Squalo-val jön Tony-ért, amit természetesen rendőri kíséret övez, hogy ne tudjon megszökni. Miután partot érünk Callahan Point-ban ( nem messze a Fort Callahan katonai támaszponttól ), elköszönünk kísérőinktől és továbbállunk.
Add Nekem Szabadságot! ( Give Me Liberty! )
A cím ismerős lehet a GTA3-ból, ahol ugyancsak ez a küldetés volt az első, amelyben átvehettük a főszereplő felett az irányítást. Az lesz Tony dolga, hogy Brad-et a lakására vigye. Ehhez egy jármű szükséges, pontosabban a csávó motorja, egy Freeway, amit a katonaság parkolójában hagyott a gazdája. A végállomás Red Light District ( vöröslámpás negyed ) egy útszéli gettója. Ott lakik Brad és az lesz majd a házunk, ahol lakni fogunk, amíg vagyoni helyzetünk rózsásabb nem lesz. Szomszédunkban lakik Claude "Fido" Speed, a "néma harcos" ( aki már a sikeres műtétének köszönhetően már beszélni is tud! ), valamint a közelben van a Luigi Sex Club Seven, ahol majd dolgozni fogunk egy kedves úriembernél, de nem akarom előre lelőni a poént...A lényeg, hogy miután Brad töviről-hegyire bemutatta a házat és a csöppet sem komfortos ágyat, ahol Tony aludni fog, bekapcsolja neki a tévét, amiben hősünk a szokásos esti horrorfilmjét szokta nézni. A "küldetés" ezennel lezárul.
Reggeli a Donnál ( Breakfast at the Don )
Alighogy felébredünk álmunkból, rögtön egy újabb "küldetésbe" csöppenünk, melyben Brad azt javasolja, hogy látogassuk meg a helyi olasz maffia vezérét, Don Joey Leone-t, akinek a családja Velencéből származik ( mi sem bizonyítja jobban: az általuk uralt lakónegyed neve Saint Marc's, ami feltehetően a velencei Szent Márk térről kapta a nevét ). Mivel bejelentett vendégek vagyunk, nem kell szoronganunk abból a szempontból, hogy a Dont álmatlan óráiban zavarjuk meg. Bemelegítésképen Tony-nak el kell vinnie újdonsült barátját a Leone-birtokra, Portland Beach-re. Itt egy bejátszás következik, melyben odalép hozzánk a bejáratot védő néhány jólöltözött kétajtós szekrény, akik elvezik a fegyvereinket ( már ha voltak ). Mihelyst belépünk a villa udvarára, Don Joey kisiet elénk és közli velünk, hogy kellemes fogadtatásban részesükünk majd, ha az ebédlőteraszra vonszoljuk magunkat ( itt a hapsi az asztalokon fellelhető "sovány reggelire" céloz ). Miután a Don villásreggelijét jóízűen elfogyasztottuk, Brad már éppen távozni készül, amikor Joey húga ( akiről Tony eleinte azt hiszi, hogy a neje! ), Donna Maria belibben az ajtón és ajánl hősünknek egy jó(nak tartott ) munkaadót, Luigi Gotterelli-t, aki a Sex Club Seven tulajdonosa. Ezután Brad és Tony elköszönnek a ház urától, utóbbi pedig hazaviszi barátját.
Telefon: miután tiszteletünket tettük a Donnál, Thiago felhív minket és elhelyezkedésünkért $50-ral jutalmaz minket, az útra kapott $1000 mellé.
A történet során Tony-ra rámosolyog a szerencse: maffiát alapít ( Castle Maffia ), sikeres üzletember lesz, aki szép lassan az egész várost uralma alá hajtja. Ez azonban csak melléklet, mivel a történet valójában a Forelli Maffia feltámasztása, vagyis hősünk segítségével Thiago bandája ismét megveti a lábát Portland-en, nem kis gondot okozva ezzel a Leone Maffiának és még jó pár más szervezetnek, akik nem szívesen látják a délieket a városban. Történetünk akkor ér véget, amikor a Forelli család végleg birtokába veszi a korábban általa uralt területeket.
Főszereplők:
Tony Castle
Tony alakítja a főszereplőt a történetben, eleinte mint egyszerű bérgyilkos, aki ugyan nagy bűnözőnek tartja magát, miközben csak egy piti gengszter, aki bármilyen fizetésért képes munkát vállalni, bárkitől. A Forelli család megbízásából utazik Liberty City-be, ahol szinte ugrál a bandák közt, csakhogy egy kis pénzhez jusson, még alkalmi munkákat is elvállal. Idő múltával a mindenre elszánt bűnözőből tekintélyes maffiavezér vállik, aki a Castle Maffia segítségével az egész várost uralma alá hajtja és a bandák pénzén alaposan meggazdagszik...Habár egy kissé beképzelt, mint a legtöbb bűnöző, ( ilyen esettel már rengetegszer találkozhattunk a GTA epizódok során ), mégis született vezér, aki így vagy úgy, de mindig eléri, amit akar.
Don Thiago Forelli
A Forelli Maffia fejéről már ígyis elégszer hallottunk a bevezető során, róla annyit illik tudni, hogy ő Tony mentora és "atyai jó barátja", aki segít hősünk bűnözői karrierjét egyengetni és ezért Tony nagyon sokat köszönhet neki. Még a drogbiznisz vezetését is Tony-ra bízza, hogy baráti érzéseit megfelelően kimutassa. Ő annak a bizonyos Mike Forelli-nek a nagybátyja, akit 2001-ben egy "ismeretlen tettes" eltett láb alól ( ezzel megpecsételve az ottani maffia sorsát ) és annak a Sonny Forelli-nek az öccse, akit egy másik "ismeretlen tettes" nyírt ki még 1986-ban. Abban az évben ment át Vice City-be, hogy a maffiának egy "tágasabb helyet" találjon, míg a régi terepet fiára, Sandro-ra bízta. Régóta dédelgetett terve, hogy visszaszerzi azt, amit a Leone Maffia korábban elvett tőle, valamint az, hogy néhai unokaöccse halálát megbosszulja. Fényűző körülmények között él a napfényben fürdő városban és a világért sem mondana le erről, ha bosszúvágya nem ezt diktálná...
Walter Scott
Egy korrupt rendőrfőnök sem maradhatott ki a történetből. Scott felügyelőt maga Forelli pénzelte le, hogy beleegyezzen a drogbiznisz kivitelezésébe, ennek köszönhetően Walter minden engedélyt megadott, csak hogy pénzt lásson. Az FBI közbelépése miatt nyomozást indít egy lehetséges áruló ellen, akit később meg is talál...A tettes Liberty City-be menekül ( hősünkhöz hasonlóan ), így ott folytatja a nyomozást, amíg Tony segítségével meg nem leckézteti. A VCPD vezetőjeként néhány feladattal is ellát minket, amik az áruló ellen irányulnak. Haragszik az FBI-ra és a Security-re is bár korábban ő is közéjük tartozott...
Fred Morgan
És ha már a rendőrfőnök korrupt, miért ne lenne az egyik beosztottja is az? Fred egy főhadnagyi rangban "sínylődő" rendőrtiszt, aki mindenben Walter mellett áll, tehát értelemszerűen ő is helyeslte a droggal való kereskedést, persze egy kis készpénz fejében. Mindent megtesz, hogy az árulót élve vagy halva kézre kerítse. Magát persze profi zsarunak tartja, amit még a saját anyja is hülyeségnek tart. Nagy kávéfogyasztó hírében áll és természetesen a jó fánkot sem veti meg, ami a kávéval egyetemben a normális rendőr elválaszthatatlan tartozékai.
Brad Thompson
Brad egy színesbőrű Portland-i bűnöző, akinek bőre valójában csak egy árnyalattal sötétebb, mint a fehéreké ( ami azzal a ténnyel magyarázható, hogy Brad apja néger, anyjával ellentétben ). Ő is Thiago egy megbízottja, aki Tony-nak is jó barátja lesz, nem egy küldetés során fog nekünk segétkezni és ő maga is ad egy párat. Eleinte az ő házában kell laknunk, tehát ő a lakótársunk is egyben. Ő segít nekünk "elvegyülni" Liberty City bűnözői világában, mindig barátként tekinthetünk rá, még a Castle Maffia-ba is belép a kedvünkért. Ilyen barát pedig nem sok akad...
Don Joey Leone
A Leone család vezére ismerős lehet a GTA3-ból ( neve néhányszor San Andreas-ban is megemlítődik, mivel Carl korábban neki dolgozott ), és a Liberty City Stories-ból ( LCS ), ahol ugyancsak jelentős személy volt, bár apja ( a néhai Don Salvatore ), sokat korholta a nem létező kapcsolatai és állandó nőügyei miatt. Atyja halála után ő lett a főnök a Leone Maffia-ban, némi vita után, melyet Toni Ciprani-val bonyolított le, aki ugyancsak a vezéri címre áhítozott ( azóta nincs jóban vele ). A történet végén Tony térdre kényszeríti, de sikerül megszöknie, abban a tévhitben ringatva ellenségeit, hogy meghalt. Léhaság jellemzi, bolondul a nőkért és a gyors kocsikért.
Luigi Gotterelli
Újabb ismerős alak a GTA3-ból, valamint a LCS-ból. Ő az első tényleges munkaadónk, akinek van egy klubbja Red Light District-ben: a Sex Club Seven, melyhez 1998-ban jutott hozzá Toni Ciprani által ( azelőtt egy skót befektetőé volt ). Semmi kétsége nincs affelől, hogy ő egy zseniális üzletember, bár ennek talán éppen az ellenkezőjét tapasztaljuk...Tony-t hol bérgyilkosként, hol kidobóként, hol pedig sofőrként alkalmazza, hogy mocskos üzleteit biztonságosan futtassa. Meghatározó tagja a Leone családnak.
Claude "Fido" Speed
A GTA3 főszereplője visszatérő figura a GTA epizódok során. Sikeres műtétének köszönhetően már beszélni is tud (!), bár ez elég sok pénzbe került neki. A 35 éves autóversenyzőben jó barátra lelünk, aki egy céggel is rendelkezik ( Capital Autos ). Korábban szinte minden banda gyűlölte őt, de szerelme, Maria lévén sikerült kibékülnie az olasz maffiával, ellenben Joey továbbra sem nézi jó szemmel azt, hogy Fido a húgával jár. Sok fontos személyt ismer a városban és gengszterként sem utolsó. Beceneve ( "Fido" ) San Andreas-ban ragadt rá.
Toni Ciprani
Ismét egy visszatérő szereplőről van szó, aki a GTA3-ban esett át a tűzkeresztségen és azóta megfordult a LCS-ban is ( mint főszereplő ). Az olasz maffia egyik legbefolyásosabb embere, akinek kitűnő kapcsolatai vannak a bel- és külvilággal és aki nem egyszer előbújtatja Tony-ból a bérgyilkost, sötét terveit általában vele kivitelezteti. Vallomása szerint senkit nem utál jobban, mint az édesanyját ( "Momma" ), aki azzal idegesíti őt, hogy csak az éttermére fáj a foga. Luigi-val ellentétben ő tényleg egy sikeres üzletember, aki az évek során depresszióssá és idegbajossá vállt az anyja és a sok munkája miatt.
Vittorio "Vito" Ferrado
Vito egy olasz üzletember, aki nem mellesleg a Forelli család egyik legbefolyásosabb tagja, éttermek irányításával foglalkozik, Conscenti jó barátjaként mindenben támogatja őt. Luigi és Toni egyaránt nagy ellenlábasuknak tartják, Joey-val viszont jóban van. Azon ritka emberek közé tartozik, akik mindenben szerencsések. Tony munkásságának köszönhetően egy hotelt is nyit Chinatown-ban, a régi iskola helyén, amiért végtelenül hálás lesz és segít neki érvényesülni a Szabadság városában.
Paolo Comelli
Staunon Island-re való átjutásunk után sem szakítjuk meg kapcsolatainkat a Leone családdal: Paolo-nak köszönhetően továbbra sem szabadulunk meg a maffiától. Valójában itt egy feltörekvő maffiózóról van szó, aki Toni-hoz hasonlóan alulról kezdte a gengszteréletet. Ő is foglalkozik néhány üzlettel, mégpedig a Staunton Caffé, egy kávézó üzleteivel. Kitűnő kapcsolatai vannak a Columbian Cartel-lel ( a cég révén ) és más vállalatok főnökeivel. Az ő lánya Misty, akinek a karrierje érdekében bármit képes megtenni.
Roberto Diaz
Roberto a kolumbiai kartell vezetője, Paolo egyik legjobb barátja és üzletfele. Ő annak a bizonyos Ricardo Diaz-nak a fia, akit Vice City-ben kinyírt egy "ismeretlen tettes" még 1986-ban és aki szintén egy kolumbiai banda főnöke volt. A történet során Roberto bandájának is el kell végeznük néhány szívességet a Yakuza ellenében. Maga a főnök egyébként Joey-hoz és Thiago-hoz hasonló, fényüző körülmények között él Shoreside Vale-en, Cedar Grove-i villájában. Van egy magánvállalkozása is: a Roberto's Shop ( ahol fegyvereket, SPANK-ot és ezekhez hasonló illegális cuccokat árul ) és a Staunton Caffé is félig-meddig az övé.
Asuka Kasen
A japán főnöknő egy ismerős személy lehet azok számára, akik a GTA2-t, GTA3-t és a LCS-t játszották. Ez a negyedik szereplése a GTA-k történetében. Bandája ellenségünk lesz, ellenben ő is ad pár munkát, hogy meggyőzzön minket arról, hogy a Yakuza oldalán fényesebb lesz a jövőnk. Jó kapcsolatokat ápol Maria-val, erre leszbikus jelleme ad választ, valamint mazochista is "egy kissé".
Willy Goodwin
Mr. Goodwin egy szerfölött módos bankigazgadó, aki a Goodwin Bank bevételeiből és hasznos üzleti fogásaiból él. Megkér minket egy-pár szivességre, persze nem kis pénzért. A Leone Maffia nem túlzottan rajong érte, Joey emberei többször veszélyeztetik a saját és a fia életét.
Dean Felporg
Walter és Fred mellett Thiago még egy harmadik zsarut is lefizetett a drogbiznisz érdekében, aki társait elárulva köpött az FBI-nak. A VCPD haragja elől Liberty City-be menekült, jóllehet az állását is el kellett hagynia emiatt. Ő a Yakuza egyik legfizetettebb rendőre, aki azzal próbálja a banda előtt tisztára mosni magát, hogy neveket árul el neki. Tony csak később tudja meg, ki is ő valójában. Ezt követően ő is üldözni kezdi, így a végén Dean-nek felelnie kell tetteiért.
2004-et írunk. Történetünk a Szabadság városában, az oly sokszor említett és bejárható metropoliszban, Liberty City-ben játszódik. A város az elmúlt évek alatt sokat változott a technikai fejlődésnek köszönhetően: módosult a szárazföldi, földalatti, vízi és légi közlekedés, felépült a Staunton Plaza ( a valóságban a Central Plaza-nak felel meg ), létrejött a Vidámpark, a város ( pontosabban Staunton Island ) szívében található Belleville Park is átalakult egy kicsit, a város reptere, a Francis International Airport korszerűbb lett, a ( Staunton Island-en található ) Fort Carson katonai támaszpont mellé is épült még kettő stb., tehát a Szabadság városa sokkal jobban hasonlít modelljére, New York-ra, mint korábban.
Történetünk főszereplője a Vice City-ben bérgyilkosként dolgozó Tony Castle, aki a helyi olasz maffia szolgálatában áll, így a Forelli család fejének, Don Thiago-nak, tesz egy-két szívességet a történetet megelőzően, amik a későbbiekben lebonyolítandó drogbiznisszel kapcsolatosak.
Egy félbeszakadt üzlet ( An aborted business )
Miután hősünk eltakarít az útból néhány illetékest, a Thiago által lepénzelt két korrupt rendőrtiszt, Walter Scott és Fred Morgan jóváhagyásával Prawn Island-en, egy meglehetősen szűk és eldugott sikátorában árulni kezdik a cuccot. ( Mindez persze a legnagyobb titokban történik, a VCPD engedélyével és ha ez még mindig nem lenna címég: a terepet uraló Sharks nevű utcai banda is áldását adta az üggyel kapcsolatban. ) Sajnálatos módon azonban az FBI tudomást szerez az akcióról és P. White ügynök vezetésével lefújják azt, ( ugyanis néhány ügynök "véletlenül" éppen egy lakóház tetejéről szemlélődött ).
Menekülés az FBI elől ( Escape from the FBI)
Miután az "előőrsöt" sikeresen leszerelik, be sem várva a többieket, elhúzzák a csíkot.( Mivel az FBI nem igazán szeretne lekopni rólunk, ezért a menekülés sem igérkezik izgalommentesnek. ) Egy újabb szerencsétlen fordulatnak köszönhetően üldözőink egyikének sikerül kilőnije az öreg Rumpo kerekét, így Tony elveszti uralmát a gépkocsija fölött, ahogy mondani szokták, és amilyen mázlisták vagyunk, autónk Ocean Beach területén ( nagy sebességgel ) a vízben landol, vele együtt a megkeresett pénz is elúszik. Az FBI ( kihasználva a a helyzetet ) néhány FBI Speeder-t is a nyomunkba küld, bár azok ( tapasztalat hiányában ) robbanó hordókba rohannak. Miután hőseinknek sikerül kievickélniük a partra ( pontosabban egy cölöpház pontonjára ), észreveszik, hogy mindezidáig egy rendőrségi helikopter követte őket, amit izgalmuk hevében észre sem vettek ( ennek okait már fentebb leírtam ). Végül a Police Maverick csörlőjén felkapazkodva Tony és három társa ( bár "megfoghatatlan módon ) sikeresen meglép.
Forelli és a katonák ( Forelli and soldiers )
A következő helyszín Washington Beach, pontosabban a Forelli-rezidencia teteje, ahol majd a főnökünkkel lesz egy aprócska nézeteltérésünk a tenger fenekére süllyedt pénz miatt. Miután Mr. Forelli leordibálja a fejünket, hangos könyörgésben tör ki, ugyanis időközben egy katonai helikopter jelent meg az égen...Ekkor Tony elhatározza, hogy nem maradhat tovább Vice City-ben, ahol ígyis elég forró a talaj a lába alatt és ezt Thiago is így gondolja.
Isten Veled, Vice City! ( Farewell, Vice City! )
Miután mindez megtörtént, Tony taxiba ül és az Escobar International Airport-ra hajt, hogy az éppen Liberty City-be tartó gépet elérje. Szerencsére maga Scott rendőrfőnök és Morgan felügyelő fedezik a szökésünket, de tartanunk kell néhány FBI Rancher felbukkanásától, ami pecchünkre bekövetkezik...Hősünk már majdnem meglóg, balszerencséjére a repteret ellenőrző DBP Security ( Patrol Invest Group )emberei feltartóztatják. A kommandósoknak álcázott zsaruk is kiérnek a helyszínre, akiket Walter hívott az FBI elhárítására. Ennek köszönhetően Tony kereket old és elvegyül a gépre felszálló utasok tömegében, a gép felszáll, hősünk pedig érzékeny búcsút vesz a napfényben fürdő várostól...
Isten hozott Liberty City-ben! ( Welcome to Liberty City! )
Néhány óra múlva a gép szerencsésen földet ér, Tony pedig a Francis International Airport-on találja magát.Hamarosan kap egy telefont Thiago-tól, melyben az közli vele, hogy ezúttal Liberty City-ben kell dolgoznia, méghozzá Portland-en, a Leone család szolgálatában. Előtte azonban el kell jutni oda, autóval, motorral lehetetlen az útlezárások miatt ( ennek oka egy profi bűnöző felbukkanása, aki Shoreside Vale-en kirabolta a Bank of Liberty-t és országos szintű körözés miatt minden fontosabb útvobalat le kellett zárni, de ez egyébként érvényes a metró- és vasútvonalra is ),
repülőtere nincs Portland-nek ezért hajóval kell megközelítenünk az ipari negyed partjait. A don egy itteni beépített embere jön értünk, Brad Thompson, aki később jó barátunk lesz. A fickó egy Squalo-val jön Tony-ért, amit természetesen rendőri kíséret övez, hogy ne tudjon megszökni. Miután partot érünk Callahan Point-ban ( nem messze a Fort Callahan katonai támaszponttól ), elköszönünk kísérőinktől és továbbállunk.
Add Nekem Szabadságot! ( Give Me Liberty! )
A cím ismerős lehet a GTA3-ból, ahol ugyancsak ez a küldetés volt az első, amelyben átvehettük a főszereplő felett az irányítást. Az lesz Tony dolga, hogy Brad-et a lakására vigye. Ehhez egy jármű szükséges, pontosabban a csávó motorja, egy Freeway, amit a katonaság parkolójában hagyott a gazdája. A végállomás Red Light District ( vöröslámpás negyed ) egy útszéli gettója. Ott lakik Brad és az lesz majd a házunk, ahol lakni fogunk, amíg vagyoni helyzetünk rózsásabb nem lesz. Szomszédunkban lakik Claude "Fido" Speed, a "néma harcos" ( aki már a sikeres műtétének köszönhetően már beszélni is tud! ), valamint a közelben van a Luigi Sex Club Seven, ahol majd dolgozni fogunk egy kedves úriembernél, de nem akarom előre lelőni a poént...A lényeg, hogy miután Brad töviről-hegyire bemutatta a házat és a csöppet sem komfortos ágyat, ahol Tony aludni fog, bekapcsolja neki a tévét, amiben hősünk a szokásos esti horrorfilmjét szokta nézni. A "küldetés" ezennel lezárul.
Reggeli a Donnál ( Breakfast at the Don )
Alighogy felébredünk álmunkból, rögtön egy újabb "küldetésbe" csöppenünk, melyben Brad azt javasolja, hogy látogassuk meg a helyi olasz maffia vezérét, Don Joey Leone-t, akinek a családja Velencéből származik ( mi sem bizonyítja jobban: az általuk uralt lakónegyed neve Saint Marc's, ami feltehetően a velencei Szent Márk térről kapta a nevét ). Mivel bejelentett vendégek vagyunk, nem kell szoronganunk abból a szempontból, hogy a Dont álmatlan óráiban zavarjuk meg. Bemelegítésképen Tony-nak el kell vinnie újdonsült barátját a Leone-birtokra, Portland Beach-re. Itt egy bejátszás következik, melyben odalép hozzánk a bejáratot védő néhány jólöltözött kétajtós szekrény, akik elvezik a fegyvereinket ( már ha voltak ). Mihelyst belépünk a villa udvarára, Don Joey kisiet elénk és közli velünk, hogy kellemes fogadtatásban részesükünk majd, ha az ebédlőteraszra vonszoljuk magunkat ( itt a hapsi az asztalokon fellelhető "sovány reggelire" céloz ). Miután a Don villásreggelijét jóízűen elfogyasztottuk, Brad már éppen távozni készül, amikor Joey húga ( akiről Tony eleinte azt hiszi, hogy a neje! ), Donna Maria belibben az ajtón és ajánl hősünknek egy jó(nak tartott ) munkaadót, Luigi Gotterelli-t, aki a Sex Club Seven tulajdonosa. Ezután Brad és Tony elköszönnek a ház urától, utóbbi pedig hazaviszi barátját.
Telefon: miután tiszteletünket tettük a Donnál, Thiago felhív minket és elhelyezkedésünkért $50-ral jutalmaz minket, az útra kapott $1000 mellé.
A történet során Tony-ra rámosolyog a szerencse: maffiát alapít ( Castle Maffia ), sikeres üzletember lesz, aki szép lassan az egész várost uralma alá hajtja. Ez azonban csak melléklet, mivel a történet valójában a Forelli Maffia feltámasztása, vagyis hősünk segítségével Thiago bandája ismét megveti a lábát Portland-en, nem kis gondot okozva ezzel a Leone Maffiának és még jó pár más szervezetnek, akik nem szívesen látják a délieket a városban. Történetünk akkor ér véget, amikor a Forelli család végleg birtokába veszi a korábban általa uralt területeket.
Főszereplők:
Tony Castle
Tony alakítja a főszereplőt a történetben, eleinte mint egyszerű bérgyilkos, aki ugyan nagy bűnözőnek tartja magát, miközben csak egy piti gengszter, aki bármilyen fizetésért képes munkát vállalni, bárkitől. A Forelli család megbízásából utazik Liberty City-be, ahol szinte ugrál a bandák közt, csakhogy egy kis pénzhez jusson, még alkalmi munkákat is elvállal. Idő múltával a mindenre elszánt bűnözőből tekintélyes maffiavezér vállik, aki a Castle Maffia segítségével az egész várost uralma alá hajtja és a bandák pénzén alaposan meggazdagszik...Habár egy kissé beképzelt, mint a legtöbb bűnöző, ( ilyen esettel már rengetegszer találkozhattunk a GTA epizódok során ), mégis született vezér, aki így vagy úgy, de mindig eléri, amit akar.
Don Thiago Forelli
A Forelli Maffia fejéről már ígyis elégszer hallottunk a bevezető során, róla annyit illik tudni, hogy ő Tony mentora és "atyai jó barátja", aki segít hősünk bűnözői karrierjét egyengetni és ezért Tony nagyon sokat köszönhet neki. Még a drogbiznisz vezetését is Tony-ra bízza, hogy baráti érzéseit megfelelően kimutassa. Ő annak a bizonyos Mike Forelli-nek a nagybátyja, akit 2001-ben egy "ismeretlen tettes" eltett láb alól ( ezzel megpecsételve az ottani maffia sorsát ) és annak a Sonny Forelli-nek az öccse, akit egy másik "ismeretlen tettes" nyírt ki még 1986-ban. Abban az évben ment át Vice City-be, hogy a maffiának egy "tágasabb helyet" találjon, míg a régi terepet fiára, Sandro-ra bízta. Régóta dédelgetett terve, hogy visszaszerzi azt, amit a Leone Maffia korábban elvett tőle, valamint az, hogy néhai unokaöccse halálát megbosszulja. Fényűző körülmények között él a napfényben fürdő városban és a világért sem mondana le erről, ha bosszúvágya nem ezt diktálná...
Walter Scott
Egy korrupt rendőrfőnök sem maradhatott ki a történetből. Scott felügyelőt maga Forelli pénzelte le, hogy beleegyezzen a drogbiznisz kivitelezésébe, ennek köszönhetően Walter minden engedélyt megadott, csak hogy pénzt lásson. Az FBI közbelépése miatt nyomozást indít egy lehetséges áruló ellen, akit később meg is talál...A tettes Liberty City-be menekül ( hősünkhöz hasonlóan ), így ott folytatja a nyomozást, amíg Tony segítségével meg nem leckézteti. A VCPD vezetőjeként néhány feladattal is ellát minket, amik az áruló ellen irányulnak. Haragszik az FBI-ra és a Security-re is bár korábban ő is közéjük tartozott...
Fred Morgan
És ha már a rendőrfőnök korrupt, miért ne lenne az egyik beosztottja is az? Fred egy főhadnagyi rangban "sínylődő" rendőrtiszt, aki mindenben Walter mellett áll, tehát értelemszerűen ő is helyeslte a droggal való kereskedést, persze egy kis készpénz fejében. Mindent megtesz, hogy az árulót élve vagy halva kézre kerítse. Magát persze profi zsarunak tartja, amit még a saját anyja is hülyeségnek tart. Nagy kávéfogyasztó hírében áll és természetesen a jó fánkot sem veti meg, ami a kávéval egyetemben a normális rendőr elválaszthatatlan tartozékai.
Brad Thompson
Brad egy színesbőrű Portland-i bűnöző, akinek bőre valójában csak egy árnyalattal sötétebb, mint a fehéreké ( ami azzal a ténnyel magyarázható, hogy Brad apja néger, anyjával ellentétben ). Ő is Thiago egy megbízottja, aki Tony-nak is jó barátja lesz, nem egy küldetés során fog nekünk segétkezni és ő maga is ad egy párat. Eleinte az ő házában kell laknunk, tehát ő a lakótársunk is egyben. Ő segít nekünk "elvegyülni" Liberty City bűnözői világában, mindig barátként tekinthetünk rá, még a Castle Maffia-ba is belép a kedvünkért. Ilyen barát pedig nem sok akad...
Don Joey Leone
A Leone család vezére ismerős lehet a GTA3-ból ( neve néhányszor San Andreas-ban is megemlítődik, mivel Carl korábban neki dolgozott ), és a Liberty City Stories-ból ( LCS ), ahol ugyancsak jelentős személy volt, bár apja ( a néhai Don Salvatore ), sokat korholta a nem létező kapcsolatai és állandó nőügyei miatt. Atyja halála után ő lett a főnök a Leone Maffia-ban, némi vita után, melyet Toni Ciprani-val bonyolított le, aki ugyancsak a vezéri címre áhítozott ( azóta nincs jóban vele ). A történet végén Tony térdre kényszeríti, de sikerül megszöknie, abban a tévhitben ringatva ellenségeit, hogy meghalt. Léhaság jellemzi, bolondul a nőkért és a gyors kocsikért.
Luigi Gotterelli
Újabb ismerős alak a GTA3-ból, valamint a LCS-ból. Ő az első tényleges munkaadónk, akinek van egy klubbja Red Light District-ben: a Sex Club Seven, melyhez 1998-ban jutott hozzá Toni Ciprani által ( azelőtt egy skót befektetőé volt ). Semmi kétsége nincs affelől, hogy ő egy zseniális üzletember, bár ennek talán éppen az ellenkezőjét tapasztaljuk...Tony-t hol bérgyilkosként, hol kidobóként, hol pedig sofőrként alkalmazza, hogy mocskos üzleteit biztonságosan futtassa. Meghatározó tagja a Leone családnak.
Claude "Fido" Speed
A GTA3 főszereplője visszatérő figura a GTA epizódok során. Sikeres műtétének köszönhetően már beszélni is tud (!), bár ez elég sok pénzbe került neki. A 35 éves autóversenyzőben jó barátra lelünk, aki egy céggel is rendelkezik ( Capital Autos ). Korábban szinte minden banda gyűlölte őt, de szerelme, Maria lévén sikerült kibékülnie az olasz maffiával, ellenben Joey továbbra sem nézi jó szemmel azt, hogy Fido a húgával jár. Sok fontos személyt ismer a városban és gengszterként sem utolsó. Beceneve ( "Fido" ) San Andreas-ban ragadt rá.
Toni Ciprani
Ismét egy visszatérő szereplőről van szó, aki a GTA3-ban esett át a tűzkeresztségen és azóta megfordult a LCS-ban is ( mint főszereplő ). Az olasz maffia egyik legbefolyásosabb embere, akinek kitűnő kapcsolatai vannak a bel- és külvilággal és aki nem egyszer előbújtatja Tony-ból a bérgyilkost, sötét terveit általában vele kivitelezteti. Vallomása szerint senkit nem utál jobban, mint az édesanyját ( "Momma" ), aki azzal idegesíti őt, hogy csak az éttermére fáj a foga. Luigi-val ellentétben ő tényleg egy sikeres üzletember, aki az évek során depresszióssá és idegbajossá vállt az anyja és a sok munkája miatt.
Vittorio "Vito" Ferrado
Vito egy olasz üzletember, aki nem mellesleg a Forelli család egyik legbefolyásosabb tagja, éttermek irányításával foglalkozik, Conscenti jó barátjaként mindenben támogatja őt. Luigi és Toni egyaránt nagy ellenlábasuknak tartják, Joey-val viszont jóban van. Azon ritka emberek közé tartozik, akik mindenben szerencsések. Tony munkásságának köszönhetően egy hotelt is nyit Chinatown-ban, a régi iskola helyén, amiért végtelenül hálás lesz és segít neki érvényesülni a Szabadság városában.
Paolo Comelli
Staunon Island-re való átjutásunk után sem szakítjuk meg kapcsolatainkat a Leone családdal: Paolo-nak köszönhetően továbbra sem szabadulunk meg a maffiától. Valójában itt egy feltörekvő maffiózóról van szó, aki Toni-hoz hasonlóan alulról kezdte a gengszteréletet. Ő is foglalkozik néhány üzlettel, mégpedig a Staunton Caffé, egy kávézó üzleteivel. Kitűnő kapcsolatai vannak a Columbian Cartel-lel ( a cég révén ) és más vállalatok főnökeivel. Az ő lánya Misty, akinek a karrierje érdekében bármit képes megtenni.
Roberto Diaz
Roberto a kolumbiai kartell vezetője, Paolo egyik legjobb barátja és üzletfele. Ő annak a bizonyos Ricardo Diaz-nak a fia, akit Vice City-ben kinyírt egy "ismeretlen tettes" még 1986-ban és aki szintén egy kolumbiai banda főnöke volt. A történet során Roberto bandájának is el kell végeznük néhány szívességet a Yakuza ellenében. Maga a főnök egyébként Joey-hoz és Thiago-hoz hasonló, fényüző körülmények között él Shoreside Vale-en, Cedar Grove-i villájában. Van egy magánvállalkozása is: a Roberto's Shop ( ahol fegyvereket, SPANK-ot és ezekhez hasonló illegális cuccokat árul ) és a Staunton Caffé is félig-meddig az övé.
Asuka Kasen
A japán főnöknő egy ismerős személy lehet azok számára, akik a GTA2-t, GTA3-t és a LCS-t játszották. Ez a negyedik szereplése a GTA-k történetében. Bandája ellenségünk lesz, ellenben ő is ad pár munkát, hogy meggyőzzön minket arról, hogy a Yakuza oldalán fényesebb lesz a jövőnk. Jó kapcsolatokat ápol Maria-val, erre leszbikus jelleme ad választ, valamint mazochista is "egy kissé".
Willy Goodwin
Mr. Goodwin egy szerfölött módos bankigazgadó, aki a Goodwin Bank bevételeiből és hasznos üzleti fogásaiból él. Megkér minket egy-pár szivességre, persze nem kis pénzért. A Leone Maffia nem túlzottan rajong érte, Joey emberei többször veszélyeztetik a saját és a fia életét.
Dean Felporg
Walter és Fred mellett Thiago még egy harmadik zsarut is lefizetett a drogbiznisz érdekében, aki társait elárulva köpött az FBI-nak. A VCPD haragja elől Liberty City-be menekült, jóllehet az állását is el kellett hagynia emiatt. Ő a Yakuza egyik legfizetettebb rendőre, aki azzal próbálja a banda előtt tisztára mosni magát, hogy neveket árul el neki. Tony csak később tudja meg, ki is ő valójában. Ezt követően ő is üldözni kezdi, így a végén Dean-nek felelnie kell tetteiért.