Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 18. 20:52

Nagy szar lett ez az assassin's creed 3. :@

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 18. 21:25

Rockstar69 írta:Elég komoly. (nem olvasom ezt a fos oldalt meg az újságot se, a telefonom ajánlotta a hírt)
Ez jó! :lol: Bár egyetértek Kiscsekróval, az emberek hülyesége határtalan bár meg kell hagyni, nagyon szép a grafika, az évenkénti megjelenés ellenére nem kapkodják el, és lélegzetelállító, ez talán egy picit a vétkes hírcsatorna mentségére szólhat.
brenor írta:Nagy szar lett ez az assassin's creed 3 az assassinom nem tud megölni egy gyenge katonát, és mindig rám jönnek 1000-en azok a dagadt baltások meg tul erősek lettek, és még az egész írányítás is szarabb lett. Sokkal jobban tetszett a második rész.
Őszintén szólva erre két dolog miatt nem reagálok: 1.: mert tiszteletben tartom a véleményed, 2.: mert ha jól tudom, Te PC-n játszol, és ott lehet, hogy nehezebb/szarabb az irányítás, nem tudhatom, mert konzolon játszom. Abban igazad van, hogy itt az assassin-segédek (ha rájuk, és nem magára, Connorra gondoltál) sokkal gyengébbek eleinte és hamar megsebesülnek. Még egyszer leszögezem, mivel nem játszottam PC-n, ezért nem tudom, hogy ott is azt mondanám-e, mint amit most mondani fogok, de szerintem az AC3 irányítása/harcrendszere semmivel sem nehezebb, mint a könnyűsége miatt szidott Brotherhoodé. Egyszerűen csak meg kell szokni és utána jöhet rád bármilyen ellenségtípus (alias dagadt baltás), nem fogsz meghalni, ha odafigyelsz. Annyi az egész, hogy kiismered és észben tartod, hogy a különböző ellenféltípusok milyen counterre immunisak, és ha mondjuk a baltással állsz szemben, akkor nem egy RT+X-et nyomsz (X360on), hanem egy RT+A gombot, és utána nyomogatod az X-et. A kalapácsosra, aki mindig átgurul a hátadon, arra meg pont, hogy az A-t nem szabad nyomnod az RT után, hanem csak az X-et. Szóval kicsit gyakorolj (bár sajnálom, hogy a 3ba nem tudtak egy Animus tréninget berakni, mint anno a Brotherhoodba, így ez a gyakorlás sokkal könnyebb és szórakoztatóbb és hatásosabb lett volna) és rövid idő után menni fog az. Ahhoz képest, hogy mondták még az E3mon is, hogy az AC3ban igyekeznek egy komplexebb és nehezebb harcrendszert beépíteni, ami nagyobb kihívás, mint az előző részek, ahhoz képest ezt csak minimálisan a rejtett pengés közelharccal tudom némileg igazolni, az talán annyiból nehezebb, hogy tovább kell vele ütni az ellenfelet, mint tomahawkkal, karddal meg egyéb közelharci fegyverrel. De ezt leszámítva az AC3 harcrendszere is nevetségesen könnyű és hamar tanulható lett, de nekem ez nem is baj, az első részben pont azt nem bírtam, hogy abban bizony már frusztrálóan nehéz és hosszú volt a harc.

Végül pedig a DLC-ről: sassá változás?! Hát ez tényleg erőltetettnek tűnik. A farkasfalkás dologgal még nem lett volna akkora baj, ha nem az Animusból jönnének elő a farkasok, majd válnának kámforrá, hanem igazi farkasok lettek volna mert be kell vallani, az ember is úgy szerezte meg a kutyát, hogy a farkast szelídítette meg, szóval ez még nem is lett volna akkora baromság. Amúgy Connor az alapjáték elején is sassá változik egy küldetésben, amikor a falu bölcsnője megmutatja neki az almát, igaz, az csak egy látomás volt. Viszont a DLC-ben ez a dolog tényleg egy fölösleges marhaság, főleg ezzel az "animusos" megvalósítással, amivel a farkasfalkát is elbaszták.
Őszintén szólva megmondaná nekem valaki, hogy a DLC-ben, ami tudtommal az alapjáték történései után játszódik, amelynek végén Desmond ugyebár meghal, akkor mi a rákot keres benne még az Animus?! Mert a Tyranny Of KW-t már nincs aki szinkronizálja vagy az emlékeit átélje. Nekem a DLC sztorijának történelmi háttere után ez a dolog a legnagyobb talány és egyben baromság is ebben az egész DLC-ben.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 18. 22:13

Na jó leírom higgadtan. A mentéseim teljesen elvesztek és előlröl kellett kezdenem az egészet, ami nem kicsit b.szott fel mert 13 óra játék időm veszett oda. Ez az assassion recrutios dolog meg azért húzott fel ennyire mert vagy negyedjére küldöm el az embereimet egy 85%-os küldetésre, és sorba elbukják tudom, hogy harc közben is lehet a tp-t növelni, de ha összeesnek egyböl azzal nem tudok mit csinálni. A baltások meg a jágerek ahoz képest elég erősek, hogy a többi katona kb 1 ütéstöl kifekszik. Hiányzik az előző részekből ismert kitérés. AC1-ben tudom, hogy milyen nehéz volt a harc, de ott még elég kezdetleges is volt.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 19. 01:25

Na, itt annyi téma merült fel, megpróbálok az összeshez hozzászólni, és egyet se kifelejteni.
A harcrendszer valóban csak egy hajszállal, de nehezebb lett. Főleg a kiismeréses dolog, de ezt gyorsan meg lehet tanulni, aztán meg már csak figyleni kell. Tetszett ez a nehezítés, lehetne majd még nehezebb.
A rejtett pengével harcolást azt jól elszúrták, mert csöppet sem nehezebb, csak unalmasabb. Adtak Connornak két mozdulatot, és azzal üsd fél óráig, és akkor elterül.
Bírnám, ha a IV-ben egy feljavított ac1 beli harcot kapnánk. Újra egy nehezet és életszerűt, az volt még az igazi AC! De sajnos ez nem fog megtörténni. A következő részben kapunk egy Connor animációkkal teletűzdelt szuperember harcmódot, öt-tíz új kombóval, és talán még ennél is könnyebb harcrendszerrel.
A DLC egy párhuzamos dimenzióféleség, ahol Connor a történések után dimenziót váltott. De ez csak a Redemptionben fog kiderülni, hogy pontosan mi, hogyan. Az meg, hogy ki mit csinál, és hol, Desmondon kívül van több Abstergo Subject is, nem is kevés, szóval ez nem akadály.
Amúgy a DLC minden perce baromság. Ettől el kell tekinteni. Ha sikerül feldolgoznod, hogy mennyi hülyeséget tudnak két órába belesűríteni, akkor nagyon élvezhető, pont a hülyeségek miatt. Ez majdnem az, mint amilyen irányba a SR akart elindulni, csak ők túllőttek a célon, és egy értékelhetetlen fost kaptunk. Most komolyan, mi ez a SRIV?! Na jó, ez kicsit off-topic.
A kitérés nekem kicsit se hiányzott, főleg mert egyfolytában buggolt, és áttértem az ellenfél baltáján, és úgy érzékelte, mintha sikeresen elkerültem volna.
Szerezz minél több assassint, ha lehet, az összeset, ami eddig elérhető. Ez lehet három, vagy hat. Ne küld el őket ilyen szar küldetésekre. Tartsd őket magadnál. Ne legyen körözésed, és normál merényletet végezz el az assassinjaiddal az utcán, csak nyomogasd a merénylet gombot. Ők leszedik a fél őrséget. Ezután az őrök jönnek csatázni, akkor még nyomogatod a hívó gombot, ha nincs kint az összes assassin. A lényeg, hogy mindig mind legyen kinn, mert sok lúd disznót győz. Te is öld az ellent, amíg el nem fogynak. És kapod is a Tp-ket. Persze 1-2 assassin gyakran meghal, de ne zavarjon, előfordul. És járd a várost, körözés nélkül, és egyfolytában hívd az összes egészségeset. Így egy pillanat alatt felfejlődnek, és mire tiszteletbeli assassinná válnak, szinte megölhetetlenné válnak.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 03. 19. 08:14

Kiscserko írta:Elég sok figyelmetlen és hülye ember van a világon, ezen már meg se lepődök...
Miért mindenki ezen van kiakadva? Én egyből a pozitïv oldalát láttam meg a dolognak. Elég sokat fejlődött a játékok grafikája. :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 19. 10:19

A rejtett pengét megtudom megtudom érteni, hogy miért olyan gyenge, az alapból sunyi ölésre jó, hogy egyszerre 2 ellent leterítsünk hátból én csak arra használom.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 19. 15:22

Valóban sokat fejlődött, és előfordul, hogy valaki félrenézi, de ezt a híradóban leadni, na az azért már cinkes. Főleg, hogy ha megnézed, a képen semmi sincs, ami a 12. század utánról való, pedig egy mostani dologról adtak híradást. Azért ennyit kellene tudni. Ha mondjuk valaki egy Max Payne 3-as tájképre azt mondja, hogy igazi, azt megértem (azt se híradóban), mert az mostani dolgokat ábrázol, meggyőző grafikával. De ez...
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 03. 19. 16:28

A napokban megveszem a 3. részt. Remélem lesz olyan jó, mint a 2

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 19. 17:06

Cseszneki: Ez elég érdekes, mert a GTAV-tel ugye pont a több főszereplő a bajod, és tudniillik, hogy az AC-ben is több szereplőt kell irányítanod. Nem mintha leakarnám lőni előtted a spoilertartalmakat, csak segíteni akarok, hogy megelőzz egy GTAV-féle csalódást, ezért gondolom, jó ha tudod, az AC3ban több főszereplőt kell majd irányítanod, mint a 2ben: irányítanod kell Connor apját, az ifjú Connort, Desmondot és végül a felnőtt Connort. Szóval nehogy bezavarjon, hogy ebben a játékban nem is három, hanem egyenesen négy különböző karakterrel kell azonosulnod. ;)

Kiscserko: Köszönöm szépen a DLC-vel kapcsolatos felvilágosítást, csak mivel én nem vettem meg, ezért nem nagyon vágtam, de most már értem. Igen, az nekem is eszembe juthatott volna, hogy van több alany is Desmondon kívül, csak úgy tudtam, ő azért olyan különleges, mert Connor, Ezio, Altair, tehát a lényegesebb assassinok, akik közvetlen kapcsolatban voltak az Éden Almájával, nekik mind Desmond a leszármazottjuk, és ezért kell az ő DNS-e, mert a többi alany DNS-ével nem mentek volna sokra, csak más assassinok emlékeit ismerhették volna meg, de Connorékét nem. De nem akarok hülyeséget mondani, mert mivel az egész sorozatban ez a Desmond és Abstergo-féle sztorivonal érdekelt legkevésbé, és ebből adódóan erről nem sokat tudok ezért lehet, hogy teljes mértékben hülyeség az, amit ezzel kapcsolatban írtam.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 19. 17:21

Desmond valóban különleges, mert ő mindnek a leszármazottja, és ő a "kiválasztott" is. De attól még jó sok leszármazottja lehet Connornak.

Amúgy biztos, hogy megjelent már a Betrayal? Nem láttam a PS Store-on. Szerintem csak csütörtökön jelenik meg.

Érdemes megvenni a III-mat, a legjobb rész, még az elsőt is beelőzi.(bár bugosabb, mint akármelyik)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 19. 17:28

Igen Cseszneki, ha nagyon allergiás vagy a bugokra, akkor könnyen megbukhat nálad az AC3, mert valóban ez a legbugosabb és ebben vannak a legszemetszúróbb bugok is.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 19. 17:58

Fegyvert, hogy is mikortol lehet készíteni? Ezeknek a tárgykészítéseknek és kereskedelemnek van értelme, vagy csak pénzszerzés miatt jó?

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 19. 18:17

Főkönyvben, a speciális tárgyaknál.

Azok csak a pénzszerzésre jók, kivéve a speciális tárgyak készítése.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Mike1
Rajongó
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 11:44
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Mike1 » 2013. 03. 23. 10:12

Skacok , én már nagyon várom az Assassins Creed Black Flag-ot,, remélem nagyon jó lesz nagy bejárható terület-el
. nagy szerencsém hogy xbox-ot vettem nem pedig ps3-at!! ÁÁÁ gyerekek idén brutális játékok lesznek ! alig várom !

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 03. 23. 10:53

dani.szentgali írta:Cseszneki: Ez elég érdekes, mert a GTAV-tel ugye pont a több főszereplő a bajod, és tudniillik, hogy az AC-ben is több szereplőt kell irányítanod. Nem mintha leakarnám lőni előtted a spoilertartalmakat, csak segíteni akarok, hogy megelőzz egy GTAV-féle csalódást, ezért gondolom, jó ha tudod, az AC3ban több főszereplőt kell majd irányítanod, mint a 2ben: irányítanod kell Connor apját, az ifjú Connort, Desmondot és végül a felnőtt Connort. Szóval nehogy bezavarjon, hogy ebben a játékban nem is három, hanem egyenesen négy különböző karakterrel kell azonosulnod. ;)
Az ACnál engem egyáltalán nem zavar ez

Az AC3nak igazából csak egy főszereplője van Desmond. A többi karakter amivel játszunk gyakorlatilag az is Desmond. A felnőtt és gyerek Connor pedig egy szereplő

Válasz küldése