Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 05. 15:05

Az AC fő sztoriszála 24 órát is eltarthat elsőre, ami jóval hosszabb, mint az eddigiek. A Kiddes kincskeresések nagyon élvezhetőek voltak, míg a Romulusosok halál unalmasak. Lehet, hogy évente adnak ki részt, de 3 évet fejlesztették a 3-at, a 4-et pedig 2011 óta fejlesztik. Ám nem tetszik, hogy az eddigiek alapján ez az Edward egy Ezio féle díszb*zi, csak pár évvel később. Eddig jól néz ki a Black Flag, majd még meglátjuk.
Ahogy megmondtam, nem szúrták el csak tengerrel, három nagy város is lesz= Havanna, Kingston és Nassau. És szerencsére nem lesz kizökkentő töltőképernyő.
Ja, és bálnavadászat?! Azt meg mi a jó Istennek?!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 05. 17:16

A bálnavadászatot én is kicsit fölöslegesnek érzem, ahogy a víz alá merülést meg a cápákat is (mert én már arról is hallottam), de nyilvánvalóan azért lesznek, hogy még jobban kiszélesítsék a tengeri küldetések választékát, amelyekre ez a rész minden eddiginél jobban fog épülni.
Nekem Ezio karakterével nem volt bajom, nem tartottam annyira díszb*zinak, csak az idegesített, hogy minden gyűlölt, halálos ellenségnek úgy kezelte a megölése után a halálát, mintha a legjobb barátja halt volna meg: a kezében tartotta a fejüket, lehunyta a szemüket, és még el is regélte, hogy nyugodj békében. Jó, megértem, hogy van tisztesség, meg hogy Ezio nemes ember, de könyörgöm, milyen hülye az, aki a családját és a hírnevét meggyilkoló embernek lazán azt mondja, hogy nyugodj békében?!
Lehet, hogy én vagyok feledékeny vagy csak egy huzamban túl sokat játszottam a 3 fő sztoriszálával, de esküdni mernék rá, hogy anno a Brotherhood főküldetéseivel ha nem is sokkal, de többet tököltem, mint a 3 főküldetéseivel. Szerintem az a 24 óra, amit mondasz, az a teljes szinkronizációkkal együtt történő végigjátszás, ha nem törődsz a szinkronizációkkal, akkor szerintem rövidebb, mint a Brotherhood, pedig elsőre ott sem mentem full synch-re.
Igen, azt én is hallottam, hogy lesz 3 város is a játékban, de emlékezz vissza, a 2ben is voltak városok, gyakorlatilag az egész második rész arról szólt, hogy városok között ingázol és gyilkolsz, de a 2ben a városok nagy része elég kicsi is volt, kb akkorák voltak nagyrészt, mint Monteriggioni. Amely azért elég kicsi a Brotherhood Rómájához vagy akár az AC3 Bostonjához és/vagy New Yorkjához képest. Szóval az, hogy lesz Havanna, Kingston és Nassau, az még nem jelenti azt, hogy élvezhetően nagyok is lesznek, főleg ha abból indulunk ki, hogy a Ubisoft saját bevallása szerint is egy kalózos AC2-t csinál, mert az AC2nek volt az eddigi részek közül a legnagyobb sikere, szóval ha ezt is számításba vesszük, akkor akár az is lehet, hogy a 3 város lesz együttvéve akkora, mint a Brotherhood Rómája vagy mint a 3 Határvidéke, ami azért számomra nem túl nagy.
A kincskereső kisködmönös küldetésekről meg csak annyit, hogy kinek a pap, kinek a papné, ízlések és pofonok. Én elsősorban a Kiddes küldetéseket azért nem éreztem annyira jónak, mert számomra elég rövidek voltak. Mondjuk voltak olyanok, amelyek egész jóra sikerültek, például a legelső, a Fort Wolcottos is, de a többi még egy két kivétellel számomra elsősorban a rövidségük miatt nem voltak olyan élvezetesek, mint a számomra egyáltalán nem unalmas Romolusos küldetések.
Végül pedig az évenkénti megjelenésről annyit mondanék, hogy amíg egy cég fejlődőképesen tud évenként új részeket kiadni (nem úgy, mint az EA FIFÁ-ja), addig ne is csinálják azt, mint mondjuk a R*, hogy 5 évig kussol, aztán mire a rajongók már a 20. csésze kávét isszák az unalomtól és a várakozástól, kiadnak egy játékot. Ahogy előbb megírtam, a 3nak köszönhetően van esély rá, hogy ezalatt az idő alatt az évenkénti megjelenés ellenére is egy sok újdonsággal telerakott, összességében remekművet kapunk majd, csak sajna a 3 db Eziós Spin-Off meg pont ezt az esélyt nyomja kicsit le. Na de majd meglátjuk.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 05. 21:35

Érdekes, hogy a Borgiák sorozatban teljesen másként néz ki Rodrigo, Cesare és Juan Borgia. Nem tudom, hogy melyik történetben van nagyobb igazság.

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 05. 23:33

Amúgy a harmadik résznek is frusztráló borzadály az irányítása vagy azért javítottak rajta valamit? Ez az egy dolog frusztrált az a AC 1-ben 2-ben és a spin offokban.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 06. 00:13

Nekem eddig se volt zavaró, bár a 3. részre leegyszerűsítettek pár mozdulatot. A legjobb, hogy nem kell egyfolytában lenyomva tartani az R1-et(PS3-on ez a futás gombja az AC-kben)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 06. 16:47

Igen, az valóban frusztráló volt az előző részekben, hogy le kellett nyomni a PS3mon az R1-et, X360on az RT-t és PC-n pedig fogalmam sincs, melyiket a falmászáshoz. Aztán a mászáson még azt is lekönnyítették, hogy az előző részekben ha elakartunk érni egy magasabb ablakpárkányt vagy kapaszkodót, akkor X360on az RT mellett az A gombot is meg kellett nyomnunk, PS3mon meg az R1 mellett az X-et kellett nyomogatni. Viszont ami szerintem jobb, vagy inkább élethűbb volt a mászásban, az az volt, hogy a Revelationsban meg a Brotherhoodban sokkal részletesebben és életszerűbben mászta meg Ezio a házak falát, Connor meg mintha siklana a falon, tehát a legnagyobb természetességgel, szinte oda se bagózva mássza meg a házakat. Mondjuk így lazább meg gyorsabb és Connor indián mivolta miatt meg is érthető, de akkor is kicsit furcsa volt elsőre.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 08. 01:32

Jó lenne, ha az ötödik részben megint visszamennénk a múltba és a középkori angliában lennénk Arthur király idején. :D

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 03. 08. 17:10

Sziasztok! Két kérdésem lenne. Vagyis az egyik inkább kérés. Akkor kezdem azzal. Valaki elmondaná nekem az AC (mint sorozat) történetét? Mert én csak annyit tudok belőle, hogy egy csuklyás hapit kell irányítani. A másik (a kérdés) pedig az lenne, hogy az AC Revalutions az DLC, vagy teljes játék? Előre is köszönöm.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 03. 08. 17:27

scoobydooesben10fan írta:Sziasztok! Két kérdésem lenne. Vagyis az egyik inkább kérés. Akkor kezdem azzal. Valaki elmondaná nekem az AC (mint sorozat) történetét? Mert én csak annyit tudok belőle, hogy egy csuklyás hapit kell irányítani. A másik (a kérdés) pedig az lenne, hogy az AC Revalutions az DLC, vagy teljes játék? Előre is köszönöm.
Történetet itt megtalálod: http://hu.assassinscreed.wikia.com/wiki ... %27s_Creed

Az AC Revelations pedig teljes játék ;).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 03. 08. 20:17

Köszi :) Csak azért kérdeztem mert lehet, hogy húsvétra azt kapom

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 03. 08. 20:42

scoobydooesben10fan írta:Köszi :) Csak azért kérdeztem mert lehet, hogy húsvétra azt kapom
Szívesen, sok sikert :), nagyon jó játék, ha valamit nem tudsz, akkor nyugodtan kérj tőlünk segítséget, vagy az AC Wikit is nézheted, ott is sok infó van :).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 11. 11:53

Én most vittem végig az AC Brotherhood-t és az AC Revelation-t másodjára, és nekem jobban bejött a revelation hangulatilag, történetileg és küldetésileg mint az elődje, a brotherhoodot többször szidtam, mert vannak benne elég frusztráló küldetések, a leonardosoknál huztam fel legjobban magam. :D Revalationban egyértelműen az Altair-s részek tetszettek legjobban. A harmadik részbe most kezdtem bele és látszik rajta, hogy sokat fejlődött még nagyon az elején tartok, de a színházi rész nagyon jó lett, és tetszik az ötlet, hogy az elején Connor apjával vagyunk.

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 12. 13:52

Ez a Washingtonos dlc, milyen lett? Ott a végét folytatja?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 12. 16:56

Lapozz kicsit hátrébb egy-két oldalt, ott már beszéltünk a Washingtonos DLC-ről. ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 12. 17:39

Én nemrég vettem meg. Alternatív sztori. A főmenüből lehet megnyitni. Három féle új mellékküldetést tartalmaz, egy új ruhát, egy új képességet, pár új kincsesládát, és egy és háromnegyed órányi főküldetés. Ha eltekintesz tőle, hogy minden perce hatalmas baromság, egész élvezhető.
3050.- drága ehhez. Jó egy Assassin's Creed rajongónak, és tényleg élvezhető. 2500 Ft-ot érne meg, de mivel ennyi, ezért is egészen érdemes megvenni. Alig várom a Betrayal-t.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése