Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 21. 10:16

Cseszneki: Magát a sztorit szerintem egyáltalán nem baszták el, egy ilyen játékhoz pont jó sztori volt és a karakterekkel sem volt semmi baj, azt viszont aláírom, hogy a sztorira épülő főküldetések magasan az elvárásaim alatt voltak, elég szánalmasak lettek.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 21. 10:32

dani.szentgali írta:Cseszneki: Magát a sztorit szerintem egyáltalán nem baszták el, egy ilyen játékhoz pont jó sztori volt és a karakterekkel sem volt semmi baj, azt viszont aláírom, hogy a sztorira épülő főküldetések magasan az elvárásaim alatt voltak, elég szánalmasak lettek.
Sztorija szinte nem volt. Sztori elején megismertél 5 embert akiket szinte ok nélkül kellett megölnöd a továbbiakban. Ennyiről szólt az egészA befejezés Connorral meg egy vicc volt. Dögunalmas utolsó küldetésben meg kellett ölni a ritka béna főellenfelet Leet, hogy elvegyél tőle egy kulcsot.

A karakterek pedig szinte mind el lettek rontva Connorral az élen

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 21. 10:42

Cseszneki írta:
dani.szentgali írta:Cseszneki: Magát a sztorit szerintem egyáltalán nem baszták el, egy ilyen játékhoz pont jó sztori volt és a karakterekkel sem volt semmi baj, azt viszont aláírom, hogy a sztorira épülő főküldetések magasan az elvárásaim alatt voltak, elég szánalmasak lettek.
Sztorija szinte nem volt. Sztori elején megismertél 5 embert akiket szinte ok nélkül kellett megölnöd a továbbiakban. Ennyiről szólt az egészA befejezés Connorral meg egy vicc volt. Dögunalmas utolsó küldetésben meg kellett ölni a ritka béna főellenfelet Leet, hogy elvegyél tőle egy kulcsot.

A karakterek pedig szinte mind el lettek rontva élen Connorral
Sztori alatt én az alapsztorira gondolok, hogy egy indián fiúból, akinek leégették a faluját és megölték az anyját, elszegődik orgyilkosnak hogy elég erős legyen a bosszúálláshoz. Ez alapjáraton jó sztori, csak a folytatása, amikor mi játékosok kapcsolódunk be és küldetéseket csinálunk, na az már nem jó.
Connor szerintem egyáltalán nem lett elrontva, az egyetlen amit nem szerettem benne, az az óvatlansága és hogy különösebb gyanú nélkül képes mindenkinek a meséjét bevenni és a bosszúja által vezérelve képes mindenkinek az oldalára állni (lásd: Washington). Viszont kemény karakter volt, nem egy olyan díszbuzi, aki még a legnagyobb ellenségének is azt mondja, hogy nyugodj békében, mint Ezio. Szóval én összességében bírtam.
A Connoros befejezéssel viszont egyet kell értsek veled, életemben nem gondoltam volna, hogy egy AC-nek, ami a befejezéseiről is méltán híres, egyszer ilyen pocsék befejezése lesz, mint most a 3-nak volt.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 21. 11:22

Habár nem vagyok nagy AC-s de azt még énis tudom, hogy ugye a 2 érája Ezio-val az akkori kor Itáliáját használja fel. Nos azért ezt tudni lehet, hogy a digók még most is eléggé vallásosak, de akkor még vallásosabbak voltak (ugye katolikusok). Így ugyebár istentiszteletből is illett a karakteréhez ez a sok "Nyugodj békében." szöveg.
"Time moves forward, nothing changes"- Max Payne

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 21. 12:49

dani.szentgali írta:A Connoros befejezéssel viszont egyet kell értsek veled, életemben nem gondoltam volna, hogy egy AC-nek, ami a befejezéseiről is méltán híres, egyszer ilyen pocsék befejezése lesz, mint most a 3-nak volt.
ami engem nagyon zavart a végén, hogynem volt semmi ereklye. Pedig az indiános témából ilyen téren sokat ki lehetett volna hozni.
dani.szentgali írta:Viszont kemény karakter volt, nem egy olyan díszbuzi, aki még a legnagyobb ellenségének is azt mondja, hogy nyugodj békében, mint Ezio. Szóval én összességében bírtam.
Ez az egyik nagy különbség, ami sokkal jobb szereplővé tette Eziot. Ő megadta a tisztelete az ellenfeleinek, nem nézte le őket, mint Connor. Ő végig egy álomvilágban élve, magát nagyszerűnek tartva nézte le a templomosokat, hogy ők aztán milyen rosszak, gonoszak. Közben meg nem is így volt

Kemény karaktertől nagyon messze volt. Naivnak nevezném.Ez mondjuk nem lett volna rossz dolog, ha a sztoriírók beraktak volna neki valamilyen karakterfejlődést

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 21. 13:34

Cseszneki: Engem az ereklyehiány nem zavart annyira, az ilyen indiános ereklyék szerintem már kicsit nevetségessé és túl irreálissá tették volna a játékot, ráadásul az indián kultúrából származó dolgok egy részét belerakták a Washingtonos DLC-be (lásd: medve erejét felhasználó ereklye, sassá változás, farkasok hívása stb.) és ott is elég nevetségesek voltak, bár ez a "nevetséges" jelző az egész DLC-re érvényes. Amit én kicsit sajnálok és nem lett volna annyira szokatlanul irreális, lévén hogy az előző részekben is szerepelt, az az Alma volt, mint ereklye. Ugyanis a Connor-os sztoriban szinte alig kellett foglalkoznunk vele, nem volt semmi komolyabb szerepe (csak a bugyuta DLC-ben -.- ).

Többiek: Bár az E3-mas demóban nem mutattak jelentős változtatásokat a hajós hadviseléssel kapcsolatban az AC3-hoz képest az AC4 Black Flagnél, nemrég utánalestem és találtam egy elég rövid és látszólag "extrán demó szintű" haditengerészeti videót, amiben azért már megfigyelhetőek jelentősebb újítások is, nemcsak az aknaként használható puskaporral töltött hordók. Íme a videó:
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 21. 14:03

scoobydooesben10fan írta:VALAKI VÁLASZOLJON AZ ÉN KÉRDÉSEMRE IS LEGYETEK SZÍVESEK!
Helló, a képen látható helyszín az nem a Galata torony? Vagy a Hagia Szophia? Várj, gyorsan megnézem a PS3-mon ;).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 21. 17:22

Először is, Connor karaktere lett az eddigi legjobb a AC-ben. Emberi volt, kemény, azonosulni lehetett vele. Sokaknak azért nem tetszik, mert nem egy olyan szépfiú díszb*zi, mint Ezio volt, és a mostani infók alapján sajnos Edward olyan, mintha Ezio karakterét belekeverték volna Connoréba. A vége sokkal jobb volt, mint az előző részeké (Connor vég, nem a Desmondos, a Desmondos sz*r), drámai volt, és bár nem világmegváltoztató, de az ő személyes életét megváltoztatja, lezárja a történetet, és tényleg drámai. A küldetések viszont nem túl változatosak, de egyik részre se mondható ez el.

Sajnos a hajózáshoz nem tudok mit mondani, nem tudom megnézni a videót.

Egy interjúban azt mondták, hogy megpróbálták a hajózást multiba tenni, de nem tudták -.- Persze! Vagy hülyének néznek minket, vagy ennyire szerencsétlen az összes fejlesztőjük. Aztán azt mondják, hogyha az emberek szeretnék, akkor még megpróbálkoznak vele a következő résznél -.- Ezek szerint a következő résznek IS szerves része lesz a hajózás. És mióta először megláttuk a hajózást a tavaji E3-on, nem azt mondja egyfolytában minden fan, hogy kellene multiba hajózás?! Erre most mondják, ha a fanok szeretnék -.- Igenis szeretnék! Aztán a következő, hogy azzal etetnek, hogy az AC III beli hajózással egy 20 fős csapat 2 évet dolgozott! Persze, két éven keresztül heti egy órát max! Aztán, a következő, ami tetszik, hogy a multiplayer game director azt nyilatkozta, hogy ők egy olyan cég, ami szeret kockáztatni a siker érdekében :lol: És még csak most jön a legjobb! Teljesen megreformálták a multi szekciót! :D Azt mondja, annyit kockáztattak, és olyan hatalmas reformáció, például= új pályák, egészen más emberek, 2-3 új játékmód, új HUD(!), és egy játékmód készítő, ahol ki tudod választani, hogy hogyan lehet megölni az embereket, milyen különleges képességeket és fegyvereket használhatsz, mire hány pontot kapsz, és mennyi időd van! WOW! Ez gyakorlatilag egy halom játékban benne van(pl a Rockstartól a MP3), megfejelve azzal, hogy elnevezheted a "játékmódod", és megoszthatod a neten! De jóóóóóóó!!!!!
Nevetséges az egész! Ezt nevezik kockáztatásnak, és TELJES REFORMÁCIÓNAK! -.- Megy itt az etetés emberek, aki nem ért a játékokhoz, és nem játszott a II óta egy résszel sem, az akár el is hiheti, hogy ez reformáció. -.-
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 21. 18:05

TheGTAKING: Nem a városhtár mellett van. Ott a térképen az egyik képen.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 21. 19:57

Kiscserko: Teljes mértékben egyetértek veled! Ezek után azt tudom mondani, hogy tényleg szánalmas és nevetséges az Ubifos! Először is gratulálok nekik, hogy végre leesett az, hogy már a tavalyi E3 óta mindenki egy hajós multit akar, komolyan mondom, én mozgássérülten hamarabb körbefutom a Margit-szigetet, mire ezek rájönnek, hogy mi kell a rajongóknak! Aztán jönnek a szánalmas mentegetőzésükkel, hogy ők megpróbáltak hajós multit csinálni, de már két év volt nekik összedobni az AC3-mas hajócsatás küldetéseket is. Persze! Ezt a "mindent megpróbáltunk, de..." dumát abban a pillanatban találták ki, ahogy kb. 3 napja rájöttek, hogy mit kérnek a fanok már k*rvarég. És ha még igaz is lenne a két éves hajócsata-fejlesztéses duma (márpedig akármilyen jól meglettek csinálva a 3-ban, leges legfeljebb fél évet vett ez ennyi szakemberrel igénybe, szóval kamu) akkor is ott a gond, hogy bőven megcsinálhatták volna az AC4-re a hajós multit, mert a játék ugyanazzal a grafikai motorral rendelkezik, mint a 3, ráadásul kurvára minimális újításokkal! Tehát ha már nem csináltak semmit a motoron (mert az eddig látottak alapján nem csináltak túl sok újat), csak belerakták a dupla kardot (ami nemsokkal tud többet, mint az AC3-ban a sima, egykezes kard) meg a "faszomból is tud lőni a karakter a pisztolyaival" animációkat, akkor legalább elvárja tőlük egy normális fan, hogy azt a "100 emberrel is csak fényévek alatt" elkészített hajócsatás játékmódot (amin egyébként szintén nem újítottak sokat, tehát ott sem erőltették meg magukat nagy valószínűséggel) megcsinálják multiban. Erre meg még előállnak, hogy bár nincs hajócsatás multi amit a fanok 90%-ka már az AC3-nál is akart, de az eddigi multin "hatalmas újításokat" végeztek pár új karakterrel/pályával meg egy testre szabható aréna és kivégzőmozdulatos rendszerrel annak a kb. 12 agybetegnek fannak (de lehet, hogy túlzok a számot illetően), akiknek nem volt bajuk a Brotherhood óta bejött katasztrofális multival és még most is jobban élveznék, mint egy grandiózus hajócsatás multit.
Csak azért nem írom az írásom végére azt, hogy véleményem szerint mekkora sz*r lesz az AC4 Black Flag, mert először is még nem jelent meg és egy meg nem jelent játékot korai és igazságtalan lenne leírni, másodszor meg azért, mert ezt párszor már megtettem. Gratulálok Ubifos!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 21. 21:14

Én se mondom, hogy sz*r lesz, mert nekem az a durva, hogy ezeken túl is tetszik. A Ubi hozzáállásával nagyon nem értek egyet, felháborító, hogy mit csinálnak(vagy éppen mit nem), de attól függetlenül egészen jó játéknak tűnik a kevés újítás ellenére. Most ezt a részt nem fogom úgy előrendelni, mint a III-mat tettem, majd valamikor 2014-ben megveszem. Itt gyakorlatilag a multiért meg se próbálnak tenni, a fanokat lesz*rják, ami azon is látszik, hogy már készítik a következő részt anélkül, hogy megvárnák, hogy mihez mit szólnak a fanok, min kellene változtatni, és mi a bejövős. Nem, a fejlesztőknek valami megtetszik, és amíg az előző rész kint sincs, megcsinálják a következőt. Aztán nézhetnének, hogy miért nem tetszik semmi nekünk, de nem néznek, hanem lesz*rnak. És ez a "megpróbáltuk, de nem ment" az nem tudom, hogy mentség, vagy csak égetik magukat, hogy egy ekkora cég nem tud egy rohadt hajócsatás multit megcsinálni. Na mindegy, már kifejtettük régebben, meg most is minden felháborodásunkat, ez már no comment. Most mutassanak valami újat és jót!

Szerk.: Amúgy úgy tehetnék nagyon jóvá a játékot, ha tele lenne olyan epic pillanatokkal a történet, mint abban az E3 videóban, amikor lebombázzák hajókról a kalóztábort, aztán hajócsata után Fetch-el karöltve túlerővel kell szembenézniük. Az a pár pillanat, attól kezdve, hogy meglátjuk a hajóhadat a távolban, a videó végéig nagyon epic.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 21. 21:53

Kiscserko: Igen, néha már megfordult a fejemben, hogy vajon még mindig a COD-e az a játéksorozat, amelyet már egy jó ideje totális megállás nélkül, futószalag módjára gyártanak a rajongók igényeit figyelmen kívül hagyva. De most az AC4-et elnézve és az Ubifos legutóbbi bejelentését alapul véve, miszerint 3 db készülő AC játékuk van, így már megfogalmazódik előttem a válasz, hogy a COD egy bizonyos szempontból ellenfelére akadt az újabb AC-k személyében.
Igen, én is azt mondom, hogy ezután a sok szar bejelentés meg az E3-mon mutatott viccük után már illene valami érdemlegeset is mutatniuk, de mivel már a két játékmód közül az egyik olyan 90%-ban, a másik 50%-ban már bemutatkozott, így egyre kevesebb az esélye annak, hogy előrukkolnak valami olyan dologgal, amivel megmenthetnék a játékot.
Számomra nem volt olyan "epic" a demó végén lévő feketeszakáll szereplésében lévő utolsó jelenet, ha sok közeledő, állig felfegyverkezett hajót akarok látni a horizonton, akkor ott az AC3 is.

Mázlim, hogy nekem eddig veled ellentétben nem tetszik az új AC, mert az eddig bemutatott játékelemek meg közölt infók közül szinte semmi sem tetszik, mert ezek vagy elkúrt dolgok, vagy túlnyomórészt mind, szinte egy az egyben megtalálhatóak az előző részben és ennek tetejébe jön maga a főhős, aki már most úgy szar, ahogy van, az uborkafos a legnagyobb baromságot követte el azzal, hogy a kemény haramiákról, kegyetlen, rettenthetetlen gyilkosokról híres kalóz zsánerbe belerakott egy reneszánszi bájgúnárra nagyban hasonlító karaktert. Mert itt nem azzal van a gond, hogy Ezio nem volt jó karakter, mert nagyon beleillett az akkori korba, környezetbe, amibe belehelyezték, de az ő stílusa pont nem egy kalózhoz illik, és Edward stílusa eddig nagyban hasonlít Ezióéra, ami nagyon nem illik a kalózokhoz. Szóval én úgy vagyok vele, hogy ezek után már-már világméretű, fizika és világegyetem törvényeit meghazudtoló eseményeknek kell bekövetkezniük ahhoz, hogy egyáltalán elgondolkozzak azon, hogy megvegyem-e az AC4-et, mert eddig nálam magasan a leggyengébb rész a sorozatban.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 21. 21:54

scoobydooesben10fan írta:TheGTAKING: Nem a városhtár mellett van. Ott a térképen az egyik képen.
Szia, nem volt nehéz; én felszedtem :).
Tehát, ugyebár azon a helyen van egy kémény, menj fel rá, és látsz egyenesen egy fát (vagy mit), ugorj rá. Mikor rajta vagy, fuss fel egyenesen a falra és az futásközben ugorj jobbra. Így sikerülni fog ;).
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 21. 22:55

Kiscserko írta:Először is, Connor karaktere lett az eddigi legjobb a AC-ben. Emberi volt, kemény, azonosulni lehetett vele.
Mitől volt ő kemény? Egy álomvilágban élő naiv embert nem neveznék keménynek. Emberi helyett a gyerekes jelző a legjobb rá
Kiscserko írta:Sokaknak azért nem tetszik, mert nem egy olyan szépfiú díszb*zi, mint Ezio volt
Mi ez a díszbuzi szöveg? Sokaknak azért nem tetszik Connor, mert egy egyszerű, naiv, buta szereplő, nulla karakterváltozással

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 22. 09:23

TheGTAKING: Nagyon szépen köszönöm sikerült. Megvan az achi :D Viszont lenne még egy kérdésem. Ugye meg volt az a pasa ruha amiben a képeket is készítettem. Csiáltam egy master assassin küldetést és lecserélte az alapra, meg új páncélt kaptam. De nekem ez nem kell. Hogy tudom visszaszerezni az Ishak pasa armorát meg ruháját? Menjek a DNA-be és játszam újra a küldetést? :shock:

Válasz küldése