Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 27. 12:44

realostew írta:A IV-ben nem a III főhősének a nagyapja lesz a játékos karaktere?(Csak félszemmel követem az eseményeket, szóval nem tudom, ha hülyeséget írok javítsatok ki.) Szóval ez inkább egy előzmény lehet nem pedig folytatás.
Ugyanúgy lesz a játék, mint eddig volt. Egy jelenbeli szereplővel fogjuk Edwardot irányítani az Animusban
realostew írta: Esetleg azért hagyták nyitva a III végét, ahogy írtad, mert lesz annak is BH meg Rev szerű érája, vagy valamelyik következő rész épül majd rá. Vagy nem?
Az AC3 után fog játszódni a sztori csak Desmond helyett másik szereplővel, aki egy Abstergos kutató lesz

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 27. 18:31

Ebben igazad van, mondjuk nem egy nagy szál, kb olyan alapot jelentett eddig is, mint a assassin-templomos csaták, de lehet, hogy most több szerepe lesz. Szóval korrigálom magam, nem fog mindenben folytatódni, de van pár dolog, amiben kötődik az előző részekhez.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 28. 08:14

Nem tudok játszani a rev-vel, meg a BH-val, mert nem jön be a Uplay. :( Valaki tud valamit? Esetleg karbantartás folyik?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 01. 11:46

Visali írta:Igencsak felkeltette a figyelmemet ez a kalózos Black Flag.
Kezdem azt hinni, hogy én vagyok az egyetlen AC rajongó a bolygón, akinek nem tetszik a Black Flag, mert ha már egy olyan embernek is tetszik, aki eddig nem szerette a sorozatot, akkor már tuti bennem van valami baki. :S
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 01. 11:51

Én egyáltalán nem szeretem az AC sorozatot. Szerintem egyszerűen hülyeség, bár az első két rész még úgy-ahogy átjöttt nekem. A harmadik résznél már csak nevettem azon, amit alkottak. Egy ilyen történet... Egy indián assassin! Haha. De az, hogy egy évvel a három után csinálnak egy negyedik, még kevésbé assassin kalózos izét... Na, ez már szerintem szánalmas!
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 01. 11:56

NoxiousEnterprise írta:Én egyáltalán nem szeretem az AC sorozatot. Szerintem egyszerűen hülyeség, bár az első két rész még úgy-ahogy átjöttt nekem. A harmadik résznél már csak nevettem azon, amit alkottak. Egy ilyen történet... Egy indián assassin! Haha. De az, hogy egy évvel a három után csinálnak egy negyedik, még kevésbé assassin kalózos izét... Na, ez már szerintem szánalmas!
Én alapjáraton szeretem a sorozatot, a 3 szerintem még jó volt, de ez a Black Flag nekem is megfeküdte a gyomromat már most, pedig idáig nagy rajongó voltam és vártam az új részeket (én nyitottam az oldalon a topicot is ennek a sorozatnak), de a Black Flaget igazából semennyire sem várom.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 01. 16:19

Én azért várom! Mikor kijött a 3, rögtön mondtam is, hogy igazán csinálhatna az Uborka egy továbbfejlesztett hajós technikával egy egész erre épülő játékot, ahol szabadon lehet hajózni a szigetek közt, és akárkit megcsáklyázni! És elvileg ezeket meg is kapjuk! Így aztán egy olyan játékot ad nekem a Ubi, amilyenre vágytam. És hiába minden sz*rság, én megkockáztatnám, hogy amikor kijátszom a játékot(2014 eleje), akár a kedvenc AC részemmé is válhat!
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 01. 17:10

NoxiousEnterprise írta:Egy indián assassin! Haha
Ezen most mi a nevetni való? Egy indián miért ne lehetne asszaszin?

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 01. 18:46

Nyiss ki egy történelemkönyvet, és rájössz, hogy a játék "realitása" mennyire túlnőtte az eredeti keretét. Ugye az assassin (helyesen hassassin, azaz "Hasist szívók") az a bérgyilkos, akinek a drog hatása alatt mennybéli hallucinációi voltak, és ennek visszaszerzéséért vállalt bármit.
Amerikában a hasis csak nagyon későn jutott el, ezért assassinról beszélni a szó eredeti értelmében nem lehet. Az eredeti assassinok pedig muzulmánok, nem pedig törzsi isteneket imádók. Szerintem, és ez a saját véleményem, az indián bérgyilkost assassinnak hívni nevetséges. Ezért nevetek csak rajta.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 01. 18:48

Az, hogy igazából csak arabok voltak, már az is furcsa, hogy Itáliában(16. században amúgy se voltak már) van egy hatalmas szervezetük, de itt már Amerikába is elvitték az assassinokat. Így lehet nevetséges, mert az egész dolog abszurd.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 01. 18:55

Kalózként szerintem még nagyobb hülyeség, de itt már meg sem említem a történeti vonatkozást, mert az lesz belőle, hogy "itt csak simán bérgyilkost jelöl!" Igen? Akkor miért van még mindig olyan beavatási szertartás?
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 01. 18:58

Persze, ezt a játékot már én se azért veszem, mert "assassinok" vannak benne, vagy mert történelmileg pontos, mert nem az. Ez már egy egészen más játék.(lenne, de még ragaszkodik a Ubisoft pár felesleges dologhoz, meg nem akar semmit újítani)
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 01. 19:07

Én dobnám a fenébe ezt a gyenge "fedősztorit". Senkit nem érdekel már a dolog!
Guess who's back!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 07. 01. 22:50

Kiscserko írta:Az, hogy igazából csak arabok voltak, már az is furcsa, hogy Itáliában(16. században amúgy se voltak már) van egy hatalmas szervezetük, de itt már Amerikába is elvitték az assassinokat. Így lehet nevetséges, mert az egész dolog abszurd.
Most spoileres dolgot írok arról, hogy az Asszaszin Rend miért is működik más-más országokban az AC sorozatban! Azok olvassák el ezt, akik végigjátszották a Revelationsot!

Azért voltak Itáliában is szervezetük az asszaszinoknak, mert a Revelations végén; az öreg Altaïr megkérte Niccolò és Maffeo Polót, hogy menjenek Konstantinápolyba és terjesszék ki az asszaszinok hatalmát, vagy valami ilyesmi volt. Tehát, a Polók elmentek; a könyveket elszórták Konstantinápolyban. Majd, Niccolò Polo fia, Marco Polo Itáliába költözött; ahol Domenico Auditore kérésére megépítette Monteriggioniban az Auditore-villát. De az is közrejátszódott az asszaszinoknak a "vándorlásában", hogy Maszjáfot ekkor ostromolták a mongolok, mivel Altaïr, a fia és a felesége, illetve Qulan Gal megölték Dzsingisz kánt. Ezt követően, visszautaztak Maszjáfba. Mindazonáltal, Dzsingisz kán unokája megbosszulta a nagyapját, azáltal, hogy bevette Maszjáf várát! S ez okozta a Levantei asszaszinok bukását. Ezt követően, Altaïr elinvitálta az asszaszinokat, köztük a fiát is Maszjáfból. Ezután, bezárta magát a könyvtárába és meghalt... Nem sokkal ezután, az asszaszinok elvándoroltak mindenfelé... Tehát, az AC sorozatban nem furcsa, hogy más-más országokban is működik az Asszaszin Rend.

Ugye, most már érthető, hogy miért van ennyiféle asszaszin-ágazat a sorozatban?
„Az élet bonyolult. Embereket öltem. Embereket csempésztem. Embereket adtam el. Talán itt a dolgok másképp alakulnak majd.” -Niko Bellic

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 02. 05:45

Nem.
Mert így is hülyeség. Egyrészt, hogy úgy mondjam, a hassassinok "kimentek a divatból". Egy idő után mindennek vége ér, az ő munkálkodásuk pedig nagyon a keresztes hadjáratok területére és idejére tartozik.
Szerintem akkor is túlmentek már az ésszerű nyújtási határokon azzal, hogy a realitást átcsavarják pár századon és országon. Nincs valami frappáns magyarázat arra, hogy mi keres egy indián hassassin Amerikában? ÉS a 18-ik században?

Megjegyzés: Elismerem, hogy lelkiismeretesen próbálták a hülyeségeket magyarázni valamivel a fejlesztők, ezért ezt az érvet elfogadhatónak tartom!
Guess who's back!

Válasz küldése