Metro-sorozat

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Válasz küldése
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 08. 18. 15:28

Bizonyára sokan hallottatok már a Metro sorozatról, akár a Dimitry Glukhovsky-féle könyvsorozat, akár az egykori THQ által fejlesztett játéksorozat által (bár mivel ezen az oldalon inkább gamerek vannak, mint könyvtárosok, így gondolom sokaknak a játék ugrik be először). Az Xbox Live Gold akciónak köszönhetően nemrég szereztem be mindkét részt, és azt kell mondjam, nagyon király lett mind a 2033, mint pedig a Last Light. Baromi hangulatos poszt-apokaliptikus FPS játékok jó környezettel, az akkori kornak megfelelő grafikával, jó karakterekkel és ötletes történetvezetéssel. Nekem a két játék közül egy kicsivel jobban tetszik a Last Light, de a 2033-mal is elégedett vagyok.

Ti játszottatok már valamelyik Metro résszel? Nektek a 2033 vagy a Last Light tetszett jobban? Esetleg akad közületek olyan is, aki valamelyik könyvet kiolvasta már?
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 08. 18. 16:04

Ez az, amelyikben azok a nagy, rózsaszín, négylábú szájfej lények vannak?
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 08. 18. 16:20

Elég sok rondaság van benne, szóval nem tudom, hogy pontosan melyikre gondolsz, mert valamilyen szinten majdnem mindegyik lényre illik a személyleírásod, de biztos. :D
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2015. 08. 18. 16:50

Asszem ez az a játék.
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 08. 18. 23:25

Elég valószínű, hogy igen. Amúgy szerintem mindenképp próbáld ki vagy a 2033-mat vagy a Last Light-ot, mert egy próbát mindenképp megérdemelnek. Remekül tárja a játékos szeme elé a poszt-apokaliptikus moszkvai metróalagutakban élők mindennapjait, háborúit a jövőbeli nácikkal meg a felszínen ólálkodó mutánsokkal. Fordulatos a sztori is, mert pl.: a Last Lightban az egyik legszimpatikusabbnak tűnő barátból lesz a legádázabb ellenségek egyike és a legkevésbé szimpatikus csapattársból (aki a játék elején cserbenhagy minket) lesz a legjobb barát és szerelem is. Szóval én nagyon elégedett vagyok és kellemeset csalódtam, mert őszintén szólva nem vártam túl sokat a franchise-tól, erre meg kiderül, hogy elég nagybetűs barom lettem volna, ha nem töltöm le és próbálom ki amíg ingyenes.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
kekesi
Rajongó
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. 04. 30. 18:06
Tartózkodási hely: Gyömrő

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: kekesi » 2015. 08. 19. 12:26

Szerintem csak a hangulat vitte el a hátán mindkét részt, amúgy játékmenetileg nem jött be, nagyon untam, de a világ érdekel és a könyvekkel lehet teszek majd egy próbát. :)
Közhelyes idézetek helye:

".............................................................................."

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Metro-sorozat

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2015. 08. 19. 22:43

Mondjuk a játékmenet tényleg nem a legnagyobb erőssége egyik Metronak sem, de azért igyekezték változatosabbá tenni a szokványos FPS-ekhez képest mindkét részt és szerintem valamelyest azért sikerült is. Egész jól eltalálták a dolgokat, pont amikor az ember beleunna egy ellenségtípus ellen folytatott csatába, akkor dob be egy másikat (értsd: amikor már épp elég emberi ellenséget öltél lopakodva vagy tűzharcban, azután általában bedob egy-két mutánst is). Bár abban van valami, hogy nem lett valami nagy durranás az ellenségtípusok felhozatala, mert mutánsból elég kevés van (még a Last Light-ban is, ahol egyébként már vannak új szörnyek) és ez kicsit tényleg monotonná tudja tenni a harcot, de ahogy mondtad, a történet miatt tényleg szemet lehet hunyni a hiányosságok felett. Meg azért van egy-két epic fordulat meg jelenet is mindkét játékban, ami még egy kis pluszt ad hozzá a hangulathoz. Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy ha lesz következő Metro játék, akkor azt a könyvíró + a pálya és karaktertervezők már nem fogják tudni egyedül a célba cipelni, ki kell találni egy még változatosabb harcrendszert, főleg ami a mutánsokat illeti.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Válasz küldése