Általános társalgó

Viták az 1980-as évek hangulatát visszaidéző nagysikerű epizódról.
Avatar
Lackoka
Sprunk-függő
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2012. 05. 15. 12:11
Tartózkodási hely: Ukrajna,Dercen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Lackoka » 2013. 05. 24. 14:28

Pontosan,mivel ő az eredetihez adta a módolt fájlt! :)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 28. 21:22

Nos, tegnap végigvittem a Vice City-t. Nem is tudom, hol kezdjem, elég vegyes élményeim voltak. Adom ömlesztve a tapasztalataimat, ezért remélhetőleg nem lesz nagyon áttekinthetetlen.

Először is, remek ötletnek tartom a repülő járművek berakását. Ezzel hatalmasat lépett előre a sorozat, habár az előző részben volt már egy Dodo, ez egészen más. Érdekességként megjegyzem, hogy a nem te általad irányított repülő járműveken át lehet suhanni, mintha ott se lennének. Rengeteget repültem a játékban, és élvezetes. Ám igazán örültem volna, ha legalább még egyszer ilyen magasra fel lehetett volna menni, szívesen csodáltam volna Vice Cityt a legmagasabb épületei tetejéről. A helikopter irányítása elég nem túl valósághű, de ezt meg lehet bocsátani a 2002-es kiadási év miatt. Ami kicsit zavaró volt, az a hosszú felszállási idő, valamint, hogy ha nekimész valaminek, arról lepattan, és a hangja újraindul. Mellesleg sokszor hozzá se ér még a rotor se semmihez, és úgy is ütközésnek veszi, mert az objektumok "maszkja" sokszor nem illeszkedik tökéletesen a modellhez. A skimmer irányítása kicsit nehézkes, de pár perc alatt meg lehet vele tanulni bánni. Remélem, lesz hidroplán a GTAV-ben.
Az általános irányítás tetszetős újításokon esett át. Sokkal könnyebb irányítani a karaktert arra, amerre akarod. A guggolás is remek újítás, de sajnos nem lehet vele haladni, és fordulni is csak nehézkesen, ezért nem használtam sokszor.
Nagyon örültem az új célkeresztnek! A III szürke látványvilága mellé betenni egy nagyon sötét bordó [] formájú célkeresztet hiba volt. Általában nem láttam, hogy hova célzok. Itt jó feltűnő lett a célkereszt, aminek nagyon örülök! Sokkal könnyebb lett a célzás, és így a tűzharcok is sokkal élvezetesebbek lettek. Bár a közeli tűzharc még mindig öngyilkosság a rossz irányítás miatt, de rendkívül érezhető a javulás ezen a téren.
Ami mindezt, és még egy csomó dolgot élvezetesebbé tesz, az az, hogy a kamera gyorsabban mozog. Itt gondolok például arra, amikor befordulsz egy sarkon, vagy csak oldalra fordulsz, akkor sokkal gyorsabban követi az embered tekintetét a kamera, mint a III-ban.
Ami rögtön feltűnt, hogy a grafikája már eléggé hajaz a SA-ra. Nagyon látszik, hogy grafika téren pont a III és a SA között helyezkedik el. Például az utcai lámpák SA, míg az autók tükröződése inkább III, viszont az autók törésmodellje ismét inkább SA. A karakterek kinézete SA, a karakteranimációk inkább III. És még sorolhatnám.
A zenei aláfestés egyszerűen briliáns! Minden számát imádtam, és sajnáltam, hogy azt a több, mint tíz számot kivették! Nagyon élveztem hallgatni a rádiót a VC-ben, egyszerűen bejön a stílus, amit becélzott.
Nos, itt jön az egyik legnagyobb problémám a játékkal. A társaid "intelligenciája" NAGYON ALACSONY. Ott van az a küldetés... a Cop Land (Starbucks... illetve Tarbrush Caffé felrobbantása) ahol a társad, Lance Vance Dance, és mindenáron meg akar halni. Felborult a járművünk, én elfutok, ő addig szalad neki az égő járműnek, ameddig fel nem robban, és hasonló hülyeségek. Csak ő miatta kellett vagy egy órát azt a küldetést csinálnom, mert az az idióta egyfolytában meghalt. Itt egy újabb példa, lövöm a zsarukat shotival, befut elém, placcs, küldetés elrontva. És még van tovább is, de nem akarok senkit untatni. A lényeg, hogy vagy csinálták volna közel halhatatlannak, vagy legyen OKOSABB!
Aztán ott a No escape? című küldetés, amit leginkább a miatt rontottam el, mert a közeli tűzharc még mindig öngyilkosság, és itt egész küldetésben erről volt szó. Ez biztos PC-n könnyebb, mert ott van szabad célzás, itt meg csak pár fegyvernél, amiknél célzás közben nem tudsz mozogni.
Aztán, aminek örültem, az Donald Love visszatérése. Bár meg sem szólalt, de jó volt, hogy látom a rejtélyes eltűnőt, mellesleg a híres mondatot is már tudni, hol hallotta. Nothing brings down real estate prices quicker than a good old-fashioned gang war. Jó volt egy régi szereplőt visszalátni.
A története egyszerűen lenyűgöző volt, a második legjobb szerintem a sorozatban! A IV után. Amikhez hasonlítom, az a III, a SA, a Advance, a IV és a Chinatown Wars. Nagyon tetszik ez a város elfoglalása, meg a szerkezete is remekül van kiépítve, a cégekkel együtt, meg minden. Egyszerűen jó. El van találva, hogy mikor milyen szálat vigyen előre a történet, mikor kivel ismerkedjen meg. Mellesleg minden karakter emlékezetes. Az egész történet úgy, ahogy van remek!
A fizika fejlődéséről már korábban írtam. Jó, hogy az autók nem pattognak úgy, mint a III-ban, az autós üldözések is élvezetesebbek lettek emiatt. Valamint pár apró fizikai dolog fejlődött. Ami viszont feltűnő baki, hogy akármilyen magasról leugrasz, ha teli az életed és a páncélod, simán túléled.
Első próbára Tommy Vercetti mozgása, és az összes ruhája nevetséges volt. Az animációhoz hozzá lehet szokni, hogy olyan nagyon furcsa, de néhány ruha még most is elég nevetséges. Főként a munkásruha, a golfruha, a bandaruha, és a rendőrruha meg nem illik rá. De vicces, ha ilyenekben jár VC alvilági vezére :D
A shotgun meglepően erős, főleg a III shotija után. Gyakorlatilag könnyen hozzá lehet jutni, főleg ha már megvan a Vercetti villa, erős és messzire, pontosan lő. Azt csak a játék vége felé cseréltem le, SPAS 12-re. Szóval a shotikat ajánlom a VC-be, jobbak mindennél.
Nagyon jó volt, hogy a III után itt először vettem észre, hogy igazán jól szórakozom. Fél órákat motoroztam, meg repülgettem csak úgy szórakozásból céltalanul. Remek volt.
Nagyon tetszik az egész 80-as évek hangulat a játékban. A játékba egy olyan pluszt adott, hogy az hihetetlen. Mindenhol megmutatkozott a hangulat, és nagyon átjött.
A telefon bevezetése rendkívül hasznos húzás volt. Kiterjesztették a sztori vezetését azzal, hogy már nem kell ott lenned ahhoz, hogy valamit mondjon valaki, meg sokkal élethűbb volt, hogy amiatt mész valakihez, mert megkér rá telefonon, és nem azért, mert van egy varázsmegérzésed, hogy menned kell. A telefon bevezetéséért piros pont a Rockstarnak.
A ruhaváltás ismét egy remek újítás, egyrészt az álcázás miatt, másrészt a személyre szabhatóság miatt. Mellesleg egy jó dolog volt, hogy az elején mindenki szidja a hawaii inget, ami miatt aztán felvesz normális ruhákat. Az álruhás küldetések a játék elején nagyon jók voltak. Majdnem minden második küldetésben kapsz egy új ruhát, de ez nem volt gond, éppen jó volt! Kihasználták a ruhaváltás új funkcióját, és beleraktak egy halom ruhát. Hangulatos kis küldetések voltak, igazán kibírtam volna több ilyet, így több ruhával együtt. Ezt későbbre hiányolom, hogy az ez utáni részekben alig vannak álruhás küldetések. Viszont a felvehető ruhaikont örülök, hogy később lecserélték egy ruhásszekrényre, mert az egész várost bejárni egy ruháért kicsit túlzás, mellesleg sajnos ki se jelzi a térkép, hogy melyik hol van, és egy idő után olyan sok fajta ruha lesz elszórva a városban, hogy háromnegyedéről azt se tudod, hogy hol van.
A kis terület furcsa módon nem tűnt fel, nagyon élvezhető volt így is a játék.
A IV és a VC reptere nagyon hasonlít, ami furcsa, mert a IV-nek a repterének inkább a III-hoz kellene hasonlítania, míg a VC repterénél úgy érzem, mintha a IV-beli LC repterénél állnék.
A játék nem lett könnyű, viszont nem idegesítő. Ennek nagyon örülök. Nem szeretem, ha egy játék olyan idegesítő, mint a III, és azt se, ha olyan könnyű, mint az AC sorozat Ezio-s részei. Ezt eltalálták.
Ami nem is tudom miért, de nagyon tetszetős volt, az az, hogy a kamera dől a kanyarodásoknál. Ez főleg motornál feltűnő, és jól el lehet vele szórakozni.
Gyakorlatilag a Vice City fogta a III forradalmiságát, és élvezhetővé tette.
A bankrablásos küldetések a legjobbak voltak a játékban. Én így képzelem el az V-ben is. Lesz pár küldetés, ahol összehozzátok a csapatot(csak az V-ben te választhatnád meg az embereket) aztán egy "buli". És a végén gazdag emberként távoztok. Nagyon jó volt. Kissé megörültem, hogy milyen változatosság, nem én fogok vezetni, de amikor a sofőrünk a lövöldözés kellős közepén kiszállt az autóból, egyértelmű lett, hogy megint nekem kell vezetni :( Szóval a bankrablós küldetések bejöttek!
Aztán itt van Phil Cassidy visszatérte. Ahogy leírták, hogy kihez kell mennem, biztos voltam, hogy tudom ki az. A félkarú veterán a III-ból. Erre meglepődtem, hogy mégse az, mert ennek megvan a karja. Én meg meg voltam róla győződve, hogy a háborúban vesztette el a karját. Aztán ott volt az utolsó küldetés, amit adott, és minden tiszta lett. Örültem, hogy egy visszatérő szereplőt üdvözölhetek, és megtudhatom kezének történetét.
Az utolsó küldetés jó nehéz volt, de amúgy élvezetes. Kicsit szenvedtem a közeli tűzharccal, de annyira nem volt itt probléma. Amikor meg kell védened a széfedet, az ellenfelek olyan hülyék voltak, hogy egyszerűen befutnak eléd, ahol rendre kapják a shotit. Szóval az MI itt is megmutatkozott. Amúgy egy remek küldetés, jól ki van találva.

És elérkeztünk az értékelés idejéhez. Nehéz, mert nagyon vegyesek a tapasztalataim, de legjobb tudásom szerint értékelek=

Grafika= 4/10
Szórakozás= 9/10
Bugok száma= 9/10
Zene= 3/3
Hangok= 2/3
Szinkronszínészek= 3/3
Fizika= 1/3
Történet= 9/10
Történet, és az egész játék hosszúsága= 8/8
Változatosság= 5/7
Újrajátszhatóság= 2/3
Nehézség= 10/10
Mesterséges Intelligencia= 0/2
A Világ= 10/10
Hangulat= 8/8

Összesített= 83/100

Mindenkinek nagyon tudom ajánlani, szerintem a második legjobb GTA, egy végigjátszást minimum megérdemel! A III-al ellentétben ennél még a 100%-ot is megpróbálom egyszer, remek játék! REMEK!

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 05. 29. 05:44

Úristen milyen hosszú! *-* No majd du reagálok.. :)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 14:08

A GTA III-ban se a megérzései alapján ment Claudie. Volt egy csipogója, amin mindig írtak neki. Jól megoldották, mert elég furcsa egy némával telefonálni. Szerintem is jó játék. Nekem annyira nem volt nehéz, csak néhány küldinél akadtam el. Mondjuk lehet, hogy ez annak tudható be, hogy össze szedtem a rejtett csomagokat és volt minigunom. Meg 150-es volt a hp-m meg a páncélzatom, mert megcsináltam az ehhez tartozó melléküldetéseket.
Egyébként érdemes megfigyelni, hogy Phil a jobb karját veszti el a robbanásban, de amikor fut be az orvoshoz a bal karja hiányzik! :D

Amúgy a GTA V-ben is lesz vízről felszálló repülő! http://gtaplace.hu/kepek/cikkek/gta-v/j ... kimmer.jpg

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 29. 14:36

A trailer 1 már olyan rég volt, el is felejtettem. Kösz, hogy belinkelted a hidroplánt!
Nekem nincs türelmem első végigjátszásra minden mellékdolgot megcsinálni, kb 5 rejtett csomagom volt, és 100 életem 100 páncéllal. Azért én egész sok küldetésben megakadtam. Például a droggyár felrobbantásánál vagy 10-szer abortálni kellett a robbantást, mert nem találtam a lépcsőt kifele :D Persze volt egy csomó könnyű. Meg nagyon élvezetes volt a Love Fist limuzinos küldetése. Öröm volt olvasni, hogy mit szerencsétlenkedtek. Amúgy a motorosbandánál a szárnyakkal eléggé hasonló logójuk van, mint a IV-beli bandákénak. Legalábbis úgy láttam.
Luszie írta:Úristen milyen hosszú! *-* No majd du reagálok.. :)
Csak a te kedvedért, legyen mit olvasnod :P :D

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 18:17

Én se csináltam meg minden mellék küldetést! (pl én a drog gyárat még nem robbantottam fel). De aminek hasznát láttam azt igen. A végén már úgy sincs értelme ezeknek.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 29. 18:25

Pedig a droggyáras főküldetés volt. Amikor szereznetek kell egy low-ridert, bemenni vele egy épületbe, lehelyezni 3 bombát, aztán futni.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 18:31

Nem. Az mellék küldi! A meggyilkolt szakács munka adójától kapjuk a kávézóban nem? Amúgy Phil küldetései is mellék missziók!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 29. 18:35

A kubaiakra gondolsz a kávézó alatt szerintem és azok tuti, hoyg főküldetések, hisz a két nagy rivális banda háborújáról szól.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 18:37

Azok mellék küldetések!!!!!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 05. 29. 18:57

A kubaiak főküldetések. Tudom, mert amíg azokat nem csináltam meg, nem engedett tovább. És a térképen akkor nem írt más küldetést. (kivéve a telefonosokat, de azokat még mindig nem csináltam meg)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 19:05

Azok nem fő küldetések!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rockstar69 2013. 05. 29. 19:23-kor.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 05. 29. 19:19

Akkor fogd fel, hogy ami kell a játék befejezéséhez, az főküldetés! Capisce?

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 05. 29. 19:22

Felfogtam, de az nem kell a játék befejezéséhez!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 29. 19:50

Én is úgy emlékszem, hogy kell.

Válasz küldése