[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 08. 19:35

Rockstarék értenek ám a reklámozáshoz :D Viszont, azzal, hogy ma kiraktak képeket a falról, hivatalosan is igazam lett abban, mikor azt mondtam, nem a borítón levő artworköket mutatják meg a falfestés elkészülése után, hanem a falról képeket. S miután megírtam, aztán is írták még, hogy kész a festés, akkor következő héten jönnek az artworkök. Na, mindegy, a lényeg, az artworkökre még várni kell.
Dave írta:Cseszneki: Ez most komolyan kérdezem, neked mi tetszik a GTAV-ben?
Erre már én is kíváncsi lennék... Bár itt pont most írta, hogy ez a falfestés tetszik neki, de az nem, ami rajta van...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 04. 08. 19:39

Gyerekek! Erre a "Cseszneki-s ügyre" azt tudom mondani: Ki nem sz*rja le?! Neki nem tetszik! kész! Nem kell vele foglalkozni. Mit kell ezen mindig fennakadni? Hát komolyan mondom én meg attól kapok szívbajt már, hogy ezen annyian fennakadnak.

A festőket én is becsülöm, tudnak valamit. Bár videót nem értem minek kellett erről csinálni.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 08. 19:58

Luszie-val kell most egyetértenem kivételesen. Egy ideig én is fennakadtam azon, hogy egy ember regisztrált egy rajongói oldalra, és egy, a R* titokzatos marketingjének köszönhetően olyan játékot szid szinte megállás nélkül, amelyről még nagyon keveset tud/tudunk, de aztán gondolkoztam és rájöttem, hogy fölösleges ezen fennakadni, ugyanis ha tetszik a véleménye, ha nem, úgyis lefogja írni és minél többen fennakadnak rajta, annál jobban fogja írni a negatívumait. És a játék megjelenéséig úgysem fogja megváltoztatni a véleményét, amely bizonyos szempontokból teljesen érthető is, hiszen még nem tudja egyikőnk sem, hogy pontosan milyen is lesz ez a játék. Ha meg a megjelenés után sem változik a véleménye, akkor az az ő baja. Nem kell vele foglalkozni.
Egyébként én félig-meddig megértem Csesznekit, valóban nem lett olyan jó borító, én főleg azért "csalódtam" benne picit, mert azt hittem, kicsit több új artworköt is rápakolnak majd, nem pedig csak az eddig közzétetteket. Ettől függetlenül annyira nem lett szar, de valóban jobb is lehetett volna.
A videó a plakátról meg szerintem is fölösleges kicsit, inkább csak fényképezzék le néhány nézetből, úgy jobb lenne.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 08. 20:41

Dave írta:Cseszneki: Ez most komolyan kérdezem, neked mi tetszik a GTAV-ben?
Már az is baj ha dicsérek valamit? :shock: :lol:
Luszie írta:Gyerekek! Erre a "Cseszneki-s ügyre" azt tudom mondani: Ki nem sz*rja le?! Neki nem tetszik! kész! Nem kell vele foglalkozni. Mit kell ezen mindig fennakadni? Hát komolyan mondom én meg attól kapok szívbajt már, hogy ezen annyian fennakadnak.
Ha egy emberről kialakul egy negatív vélemény, akkor az ember csinálhat, mondhat bármit úgyis le lesz már szólva bármiért

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 08. 20:47

Ez egyáltalában nem igaz. Tapasztalatból tudom, hogy mindig lehet fordítani. Nem könnyű, de lehetséges.

Kíváncsi vagyok, a szabadkézi harcrendszert hogyan fejlesztették. Nagyon remélem, hogy a realitás határain belül fognak maradni, és nem szállnak el szuper és teljesen lehetetlen harcmozdulatokkal, mint ahogy az AC is tette, az első rész realitása után.

Avatar
DereX
Szakértő
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2012. 07. 09. 22:35

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: DereX » 2013. 04. 08. 20:59

Én mondjuk hiányolom a fórumról azokat az embereket akit nem feltétlenül csak ajnároznak egy-egy új hírt, hanem kritikusabb szemmel is vizslatják, ettől fog kialakulni egy egyéni vélemény. Én pl szépnek tartom a borító falfestését, magát a dizájnt már évek óta követik, semmi újítás, de a falfestésben is csak annyi nem tetszik, hogy nem egy durva tégla felületre kellett volna lefesteni, hanem egy szépen csiszoltabb falra.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 08. 21:08

Kiscserko írta:Ez egyáltalában nem igaz. Tapasztalatból tudom, hogy mindig lehet fordítani. Nem könnyű, de lehetséges.

Kíváncsi vagyok, a szabadkézi harcrendszert hogyan fejlesztették. Nagyon remélem, hogy a realitás határain belül fognak maradni, és nem szállnak el szuper és teljesen lehetetlen harcmozdulatokkal, mint ahogy az AC is tette, az első rész realitása után.
Az AC-nek nagyon jót tett véleményem szerint a reális harcrendszertől való teljes elrugaszkodás és a teljesen lehetetlen harcmozdulatok, mivel az első részben már nagyon untam, hogy huszadszorra is végignézhetem az ellenfél hátba rúgását. A GTAIV-nél eleinte, amikor még nem tapasztaltam ki az irányítást, főleg a közelharcot, akkor még őszintén megmondom, azt mondtam, hogy hiába reális, de unalmas és szar, ahogyan Niko ott ütögeti az embert, de miután én nagy ész rájöttem, hogy nem csak ütögetni meg rugdosni lehet, hanem vannak benne a sima ütögetéssel szemben kilométerekkel látványosabb counterek, azután visszaszívtam a rossz véleményemet. Így én is azt mondom, hogy az V-ben se rugaszkodjanak el a valóságtól, de akárcsak az elődben, azért elszórva itt is rakjanak be egy-két félpörgőrúgást, kickboxingos fejrúgást meg ilyeneket, mert a sima ütögetés azért nem lenne túl izgalmas, és nem sűrűn verekednék a játékban, ha csak ütni meg rúgni lehetne.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 08. 21:15

Kiscserko írta:Nagyon remélem, hogy a realitás határain belül fognak maradni, és nem szállnak el szuper és teljesen lehetetlen harcmozdulatokkal, mint ahogy az AC is tette, az első rész realitása után.
Az AC3 harcrendszere teljesen rendben van leszámítva a bejátszásos kivégzéseket

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 08. 21:30

Cseszneki írta:
Kiscserko írta:Nagyon remélem, hogy a realitás határain belül fognak maradni, és nem szállnak el szuper és teljesen lehetetlen harcmozdulatokkal, mint ahogy az AC is tette, az első rész realitása után.
Az AC3 harcrendszere teljesen rendben van leszámítva a bejátszásos kivégzéseket
Rendben vannak, nekem is tetszenek, csak azt ne mond, hogy reálisak! Mert úgy, ahogyan az első részben harcol Altair, arra még bőven azt lehet mondani, hogy egy több éven keresztül tartó kőkemény kiképzést kapott harcos tud harcolni, de azt ne mesélje be nekem senki, hogy egy akármilyen keményen edzett harcos 10 másodperc alatt képes lekaszabolni maga körül 8, szintén kiképzett, állig felfegyverzett embert anélkül, hogy még el sem fárad! És a kivégzési animációk is nagyon irreálisak az ökölharcost leszámítva. De ne OFF-oljunk AC-vel, ezt innentől inkább az AC topicban folytassuk. ;)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 08. 21:49

Nos, mivel mondanivalóm ide is tartozik, ezért én folytatom itt :)

Az animációk sokszínűségét kiterjeszthették volna a későbbi AC-kben, meg másfajta harcmódot is belerakhattak volna, hogy ne mindig ugyanazt nézzük, de maradtak volna reálisak. A GTA IV-nek nagyon bírom a harcrendszerét, sokan mondják, hogy az SA-jé mennyivel jobb, meg minden, de ez összetettebb és nehezebb is. És nekem tetszik az az irány, amerre elindultak, hogy ütés és védekezés helyett beleraktak visszatámadásokat, és hogy az egész nem egyoldalú küzdelem volt, hanem reálisabb nehézséggel. Ügyesnek kell lenni ahhoz, hogy karcolás nélkül megúszd, ami nekem nagyon tetszik. Nem tartom rossz dolognak, hogy vannak benne látványos kombók, még élvezem is. Mert azt a parasztlengőt, meg a kickbox rúgást akárki meg bírná csinálni, még is marha jól néz ki, és feldobja az egészet. Még lehetne benne több ilyen, látványos kombó, de mint eddig is ezt szajkóztam, legyen reális.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 08. 21:57

Kiscserko írta:Nos, mivel mondanivalóm ide is tartozik, ezért én folytatom itt :)

Az animációk sokszínűségét kiterjeszthették volna a későbbi AC-kben, meg másfajta harcmódot is belerakhattak volna, hogy ne mindig ugyanazt nézzük, de maradtak volna reálisak. A GTA IV-nek nagyon bírom a harcrendszerét, sokan mondják, hogy az SA-jé mennyivel jobb, meg minden, de ez összetettebb és nehezebb is. És nekem tetszik az az irány, amerre elindultak, hogy ütés és védekezés helyett beleraktak visszatámadásokat, és hogy az egész nem egyoldalú küzdelem volt, hanem reálisabb nehézséggel. Ügyesnek kell lenni ahhoz, hogy karcolás nélkül megúszd, ami nekem nagyon tetszik. Nem tartom rossz dolognak, hogy vannak benne látványos kombók, még élvezem is. Mert azt a parasztlengőt, meg a kickbox rúgást akárki meg bírná csinálni, még is marha jól néz ki, és feldobja az egészet. Még lehetne benne több ilyen, látványos kombó, de mint eddig is ezt szajkóztam, legyen reális.
Nos így már akkor értem, nem akarod te sem, hogy a harcrendszer ütögetésből meg rúgásokból álljon, te is szeretnéd, hogy legyenek benne "parasztrúgások" meg látványosabb kivégzési kombók, ugyanakkor te is szeretnéd a realitást. :) Ebben én is egyetértek. Nos a SA-s dologhoz csak annyit, hogy a IV-ben a nehezítés, hogy belerakták a countereket, nekem is nagyon bejöttek, szerintem is jobb lett a harcrendszer a IV-ben, persze csak azután mondtam ezt, miután rájöttem, hogy lehet benne visszatámadásokat csinálni, amíg csak ütni-rúgni tudtam, addig sírtam vissza a SA harcrendszert. XD :D

Avatar
Gaby86
Puding
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:48
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gaby86 » 2013. 04. 08. 22:29

Szerintem a közelharcrendszer jól meg lesz csinálva. Nekem ez egy fontos része a játéknak.

A borítóról a véleményem: Hát nem hatódtam meg rajta. A három képen is lilás háttér kicsit Saints Row The Third hatást kelt. Új dolog nem derült ki a borítót látván a játékról. Amúgy a borító ami legkevésbé érdekel a játékkal kapcsolatban.

A játékkal kapcsolatban:

Ami tetszik:
San Andreas, Los Santos ( kedvenc városom Los Angeles), Natural Motion Euphoria, bicikli, kutya, vidékek, hegyek, búvárkodás.

Nem tetszik:
Három főhősős karakteres váltogatós dolog. - Tudom a Rockstar (ki ha ő nem) jól megfogja ezt oldani, de nekem akkor sem fog tetszeni.
Küldetés alatti zenei aláfestés. - Minek? Ezen is látszik, hogy most a Rockstar nagyon rámegy a filmes élményre.
Mikor ezeket meghallottam ez a gondolat futott át rajtam: Mit csinálnak veled kedvenc játékom?!?!
Michael gazdagságával még nem tudok azonosulni. Ez nekem nem olyan GTA-s alulrólkezdemtörökfelfele érzést kelt. Meg az se tiszta ha van pénze miért akar bankot rabolgatni, de majd kiderül.
25 óra fő száll nekem kicsit sovány.
Jelen idő nem nagyon jön be a GTA IV után. Jobb lett volna 80-as évektől 90-es évek elejéig bármelyik év.

Extrapolálás:
Szerintem egy hosszú bankrablós filmet imitáló játékot kapunk, nem egy gengszterszimulátor GTA-t, ami kicsit elszomorít. Ezt majd a Rockstar is belátja hogy hiba volt, és a következő részbe visszatérnek a bevált recepthez. De attól még nagyon jó játék lesz, és remélem azért még GTA, és nem rugaszkodnak el teljesen az alapoktól.

Az biztos, hogy tuti vétel, és az év játéka.

Rockstar Games játék nem lehet rossz!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 04. 09. 13:37

Gaby86 írta:Szerintem a közelharcrendszer jól meg lesz csinálva. Nekem ez egy fontos része a játéknak.

A borítóról a véleményem: Hát nem hatódtam meg rajta. A három képen is lilás háttér kicsit Saints Row The Third hatást kelt. Új dolog nem derült ki a borítót látván a játékról. Amúgy a borító ami legkevésbé érdekel a játékkal kapcsolatban.

A játékkal kapcsolatban:

Ami tetszik:
San Andreas, Los Santos ( kedvenc városom Los Angeles), Natural Motion Euphoria, bicikli, kutya, vidékek, hegyek, búvárkodás.

Nem tetszik:
Három főhősős karakteres váltogatós dolog. - Tudom a Rockstar (ki ha ő nem) jól megfogja ezt oldani, de nekem akkor sem fog tetszeni.
Küldetés alatti zenei aláfestés. - Minek? Ezen is látszik, hogy most a Rockstar nagyon rámegy a filmes élményre.
Mikor ezeket meghallottam ez a gondolat futott át rajtam: Mit csinálnak veled kedvenc játékom?!?!
Michael gazdagságával még nem tudok azonosulni. Ez nekem nem olyan GTA-s alulrólkezdemtörökfelfele érzést kelt. Meg az se tiszta ha van pénze miért akar bankot rabolgatni, de majd kiderül.
25 óra fő száll nekem kicsit sovány.
Jelen idő nem nagyon jön be a GTA IV után. Jobb lett volna 80-as évektől 90-es évek elejéig bármelyik év.

Extrapolálás:
Szerintem egy hosszú bankrablós filmet imitáló játékot kapunk, nem egy gengszterszimulátor GTA-t, ami kicsit elszomorít. Ezt majd a Rockstar is belátja hogy hiba volt, és a következő részbe visszatérnek a bevált recepthez. De attól még nagyon jó játék lesz, és remélem azért még GTA, és nem rugaszkodnak el teljesen az alapoktól.

Az biztos, hogy tuti vétel, és az év játéka.

Rockstar Games játék nem lehet rossz!
Bár a legutolsó kijelentéseddel nem értek egyet, azért a többi véleményedben sok igazság van. Erre a "kár, hogy nem alulrólkezdemtörökfelfele" dologra csak annyit, hogy ezért van 3 különböző karakter, így ha nem tetszik annyira Michael (ahogyan egyébként nekem sem), akkor még ott van két, igencsak csórónak tűnő karakter mellette, akikre az eddigi infók alapján azért igaz lesz az alulról felfele törés, azaz a "valódi GTA élmény" a te szavaiddal élve. Annak viszont én is nagyon örülök, hogy nem egy szürke betondzsungelbe rak minket a R*, hanem a csodálatos LA-be.

Én azért még nem jelenteném ki, hogy a GTAV lesz az év játéka, hiszen ahogyan mindig szajkózom, még nem tudunk róla sokat, de a GTA-t ismerve valóban nagy esélye van a címre (főleg, hogy eddig úgy néz ki, idén nem fog túl sok érdembeli játék megjelenni rajta kívül, tisztelet a kivételnek), bár én nekem az a véleményem, hogy Michaellel bevisznek egyfajta "maffia feelinget", aminek alapjai nekem már a GTAIV-ben sem tetszettek, de mivel még nem tudjuk, hogyan oldja meg a R*, ezért még nem mondok előre semmit, csak azt, hogy kicsit kritikus szemmel, nem elvakultan, de várom a játékot. ;)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 04. 09. 16:48

Én az ilyen év játéka díjazásokat mindig hülyeségnek tartottam. A játékok nagy részét össze sem lehet hasonlítani, mert teljesen különbözőek

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 04. 09. 16:58

A küldetés alatti zenei aláfestéshez annyit mondanék, hogy már bizonyos formában volt a IV-ben(legalábbis az EFLC-ben tuti). Példának mondanám a TBoGT-ból az egyik beltéri lövöldözős küldetést, ott is, egy idő után azon kaptam magam, hogy valami kemény rapre gyilkolok, a csend helyett, és addig fel se tűnt. Annyi a különbség, hogy itt a zenei aláfestés egy igen erős rádióból szólt, mely egész tűzharc alatt hallhatóvá tette, és egyetlen jól irányított lövéssel "ki lehetett kapcsolni".

Szerk.: Lehet, hogy valóban nem 1 az 1-ben a klasszikus GTA érzést kapjuk, sőt, biztos is. De az drasztikus változtatásuk, újítások szükségesek ahhoz, hogy a GTA-ból ne váljon egy CoD vagy más, hasonló játék, ahol kapnál egy új várost, 30 órányi küldetést, aztán nesze, itt az előző rész, de más helyen lőheted szét az embereket. Így aztán a rablásos történet szerintem nem baj, mellesleg izgalmasan hangzik, a mellett, hogy az általam játszott GTA-k közül a legizgalmasabb, és legjobban kidolgozott küldetés adta nekik az ötletet. A 3 főhős se nagy probléma, hiszen lehet, hogy elszúrják, következő GTA-ban kiveszik, de az is lehet, hogy korszakalkotó ötlet lesz ismét a Rockstartól, és Szeptember 17 után egyre több játék fog tartalmazni több főszereplőt, főleg a "GTA klónok", hogy még jobban megfeleljenek a nevüknek. Nem tudni, de meg kell hozniuk ezt az kockázatot, hogy újítsanak, jobbá tegyenek. Ez a kockázat az, amit a többi játékgyártónak is meg kellene hoznia, s nem félteniük a pénzüket, hanem újítani, aztán kiszűrni a közönség által sikeres újításnak vélt ötleteket, s következő részben a rossz ötleteket kiveszik, helyette új ötleteket tesznek be. Így kellene tenniük, így fejlődnének, és így javulnának a sorozataik, ahelyett, hogy monotonná válnának.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kiscserko 2013. 04. 09. 17:08-kor.

Lezárt