Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 12. 16:21

Cseszneki: Nem egészen, mert a Torrent teljesen ingyenes, a másolt játék pedig kerül párezer forintba, így csak részben "lopja meg" a kiadót, mert ugyanúgy fizet érte, csak pár ezerrel kevesebbet, míg a torrentért egy vasat sem fizet.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 12. 16:27

Cseszneki írta:Az hogy mi számít lopásnak szimplán nézőpont kérdése. Valójában ugyanúgy meglopod vele a kiadót, mint a torrentezéssel
Na még 1x mondom, nem lopok.:) Ha te veszel valahol egy használt konyhabútort vagy autót vagy bármit, én sem fogok ott teremni és ujjal mutogatva azt mondani, hogy loptál, mert nem az asztalosnak fizetted ki a pénzt vagy nem a Renault-nak...-.- Csak, hogy tisztázzuk azt, hogy kinek mikor mit mondasz... Oké, hogy nem vagyunk puszipajtások, de tartsunk mértéket.

Egyébként meg még mindig hülyeség amit mondasz. A játékszoftver/lemez már akkor nem a kiadó tulajdona, amikor a bolt kirakja a polcaira, akkor már a bolté. Ekkor jön a következő lépcsőfok, hogy meg veszi a vásárló, na ekkor már nem is a bolt tulajdona, hanem a bizonyos vevőé. Ezután a pedig ha ő értékesíti akkor ahhoz, tőle kéne fizetés nélkül elkoboznom, ahhoz, hogy én egyáltalán lopjak bárkitől bármit is... Ha kifizetem neki, akkor az Ő tulajdonában álló terméket veszem meg, akkora már rég nem a kiadó tulajdona az amit kifizetek...

Dani: Gondolom másolt helyett használtat akartál írni.:) Nem kalóz verziót szeretnék beszerezni, hanem gyári használtat.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 12. 16:36

Látod mondom én, hogy csak nézőpont kérdése az egész. A kiadó ugyanúgy lopásnak tekinti, mint a torrentet, míg te nem

Mondjuk engem nem érdekel hogyan szerzel játékokat

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 12. 16:51

Cseszneki írta:Látod mondom én, hogy csak nézőpont kérdése az egész. A kiadó ugyanúgy lopásnak tekinti, mint a torrentet, míg te nem

Mondjuk engem nem érdekel hogyan szerzel játékokat
Te meg egy ritka makacs ember vagy. Ezzel addig nincs is baj amíg igazad van, de most nagyon nincs. NEM nézőpont kérdése. Gondolj bele, hogy te gyártasz egy terméket, amit értékesítesz. Nem tudom pl. fakanalakat...

Miután egyszer eladtad, azután már nem a te tulajdonodat képezi, azaz (most figyelj, hatalmas csavar jön, szinte hihetetlen!) azt a fakanalat ha tovább értékesítik, akkor már nem lopnak meg téged, sőt senki mást sem...-.-

SEMMI KÖZE nincs a kiadónak ahhoz a játékhoz amit én használtan megveszek. Ha mégis lenne, akkor már új állapotban SEM vehetné meg senki, hisz a bolt egyszer már megvette és te a bolttól veszed meg úgymond másodkézről. Azaz hiába veszed meg bontatlan, vadonatúj állapotban, akkor azt te már loptad a te elved szerint...-.- Nagyon érdekes logikád van időnként.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 12. 21:00

Azért ez még nem a világ vége. Maga a játék jó lesz. A multi mindig csak másodlagos volt. A BH-ig nem is volt multi a sorozatban, és nem is hiányzott. Igazából felesleges is. Ez egy singleplayer játék lesz, és az a része jó is lesz. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a GTAV-ben nem lesz multi, és most mindenki kiakadna, és senki nem venné meg, mert ezzel "elszúrták az egészet". És most sokan a sorozat bukását remélnék, mint most te az AC-ét.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 13. 15:07

Kiscserko: Összetenném a két kezemet, ha csak a multival lenne gond, mert az eddig sem zavart annyira, hogy szar volt. Ahogy mondtad, ez egy single központú játék és a multija gyenge, ahogyan a COD-nál meg Battlefieldnél meg pont fordítva. Csak ahogyan te is írtad, én nekem sem fér a fejembe, hogy zsinórban másodjára b*sszák el a forradalmi hajós multi ötletét. Nekem sokkal inkább azzal van a bajom, hogy az őszintét megvallva nekem eddig nem tetszik a Black Flag, egyrészt azért, mert szinte semmi újítás nincs a 3-hoz képest (még a hajós hadviselésben is eddig annyi az új, hogy a hajónk kiszarhat puskaporos hordókat a seggéből), ami nem is lenne önmagában ciki, ha ezt is csak egy ilyen "kitérő" epizódnak szánnák, mint anno a BH-t meg a Revet, csak az a gond, hogy minimális újítással megszámozták, számozott résznek tekintik, másrészt azért, mert nagy valószínűleg pont a minimális változtatások miatt magával hozza majd a 3 hibáinak zömét. Persze én lennék a legboldogabb, ha tévednék és mégis megtetszene a végén, de eddig még nem vagyok lenyűgözve. Bár az Ubifost ismerve biztos már fent lesz a neten a megjelenés előtt nem kevés gameplay, szóval majd ott dől el, hogy érdekel-e igazán a dolog, vagy sem, de ezt most biztos nem rendelem elő a 3-mal ellentétben.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 13. 16:07

Szerintem tök mindegy, hogy számozott-e, vagy sem. Nem a neve a lényeg. Nekem a II-BH-Rev-ben sem tetszett, hogy nincs semmi újítás, mégis sokaknak így is tetszett. Ezeket nem azért mondom, hogy meggyőzzelek, sőt nagyrészt egyet is értek veled. Annyi különbséggel, hogy eddig nekem a Edward Kenway-en kívül a játék tetszik.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 13. 20:07

Igen, Edward eddig valóban elég ellenszenves karakter, valahogy nem jön be nekem sem.

Egyébként én is egyetértek veled a legtöbb dologban, csak én nem érzem eddig szükségét annak, hogy az AC4 Black Flaget megvásároljam. Jelenleg 2 db AC játékom van, mert a többit (pont az egyformaság meg anyagi okok miatt) már eladtam, így csak a Brotherhood meg a 3 van meg, de nekem bőven elég ez a két rész. Azokat legalább azért lehet élvezni igazán így együtt is, mert van köztük igazán szembetűnő különbség. Én a Black Flaget nem fogom azonnal megvenni, mihelyst kijött, ha hajócsatázni, fáramászni meg gyilkolni akarok arra ott van a 3 is.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 13. 23:12

Én csak a GTAV miatt nem hiszem, hogy azonnal megveszem. Talán karácsony környékén.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 14. 13:40

A GTAV most számomra is fontosabb (jelenleg ez a legfontosabb játék a listámon, ezt akarom mindenképp megszerezni), de ha esetleg mégis jó lesz a játék és tetszeni fog, akkor talán én is beruházok rá, bár erre eddig elég kevés esély van.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 14. 13:44

Top 2!

Nekem ez után, a GTAV is majdnem lecsúszott az első helyről. Kár, hogy most nem nagyon fér bele a keretembe:\

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 14. 14:12

A The Last Of Us jó, de közel se egy GTAV. Amúgy, ha csak a Otherworld.hu miatt tetszett meg, szerintem nekik ne higgy. Szörnyű az egész, az egyetlen normális emberük a SaS, összes többi nagyon sz@r "bemutatásokat" csinál, egyszerűen az otherworld f*s. A XBOX és a PS konferencia bemutatása még egész vicces volt, de a többi értékelhetetlen.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 14. 14:19

Xboxosként nem mintha értenék hozzá, de a grafikán meg a realitáson meg sztorin kívül csak én vagyok az egyetlen, akinek maga a játékmenet nem nagyon tetszik ennél a Last of Us-nál? :D Egyébként én is jobban várom a GTAV-öt mindennél, még akkor is, ha arról gameplay hiányában még nem is nagyon lehet nyilatkozni.

Amúgy nem akarok itt vitát kirobbantani erről, de az OW szerintem annyira nem vészes. Bár nézőpont kérdése, mert ha az a bajod velük, hogy eléggé szókimondóak és elég szigorúan állnak hozzá az egyes játékokhoz, valamint képesek a játékok 60%-át a start gomb lenyomása előtt fikázni, akkor részben megértelek. Bár azért lássuk be, az se jó, amit mondjuk a GameTeve.hu meg a PC Guru Online csinál, mert azok meg szinte csak dicsérik a játékokat, kicsit sem kritizálják komolyabban egyiket sem.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 14. 14:26

Be kell valljam, a GameTeve-ről még nem is hallottam, a PCGuru Online-nak meg nem igazán néztem (még) utána.

Nekem a LoU játékmenete is tetszik, nekem a lassúsága is bejön. Amúgy a Naughty Dog kár, hogy csak PS-re fejleszt, mert az összes játékuk nagyon jó, bár lehet, hogy pont azért, mert csak 1 konzolra kell fókuszálniuk.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 14. 18:48

Nem csak az Otherworld miatt, csak épp tőlük linkeltem be egy beszámolót. Egyébként én nagyon csípem a kritikáikat, pont azért mert ha valami szar azt elmondják, nem pepecselnek, ha valami jó akkor viszont azt igencsak elismerik és szinte már istenítik is. :D
Amit észre lehet venni, hogy ami nagyon klisé és tucat, azt le is húzzák kellőképpen, amivel egyet is tudok érteni, mert rohadtul unalmas mindig ugyan azokat látni/játszani csak más kinézettel.
Van amivel nem értek egyet velük, de igen kevés és amikor előbukkannak ezek, akkor sem riaszt el tőlük, mert ők elmondják a saját véleményüket, annak nekem nem kell behódolnom és azt követnem, nekem tetszhet az ami nekik nem vagy akár nem tetszhet ami nekik igen. Velük még inkább értek többször egyet mint a többi magazinnal.

A TLoU meg egyszerűen zseniális játék, a GTAV-nek az én szememben csak a nyílt világ a húzó előnye egyenlőre (meg egy kicsit az elfogult rajongásom).


Szerk.: Ezt most olvastam, hihetetlen mennyire nincs változás a nagy cégeknél.
Új AC (-k)

Válasz küldése