Segítség

Társalgások a sorozat negyedik fő epizódjáról.
rose1204
Hírfigyelő
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016. 03. 28. 05:24

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: rose1204 » 2016. 03. 28. 05:39

sziasztok. A következő a problémám a gta4-el. felraktam a játékot meg hozzá mindent ami kell és még moddingoló progit is. elkesztem berakni autókat a játékba és azt vettem észre h ha több autót rakok be akkor megdöglik a grafika. Vagyis nem tölt be játék közben az út,házak,fák stb. Biztos h több autót is be lehet rakni, de nem tudom h hogyan ebben kérném a segítséget.
Előre is köszi

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 06. 09:06

Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép


ui: a grafika minimumon van.

Köszi a válaszokat!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
totyak
Díler
Hozzászólások: 900
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 17:46
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: totyak » 2016. 05. 06. 14:30

Luszie írta:Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép


ui: a grafika minimumon van.

Köszi a válaszokat!
Szerintem a processzor gyenge egy kissé a notiban, az a fő baj, bár annyira nem ismerem a mobil processzorok erejét. Videokártyáról meg nem is látunk adatokat, az is lehet gyenge pont. Mindenképpen javaslom a patchek felrakását, azok csak segítettek a játékon. Ezekszerint nem eredeti a játék? Eredeti elvileg felrakja magának a legújabbat. Nyilván az sem segít, hogy külső HDD-re telepítetted. Gondolom USB-vel kapcsolódik, az meg lassabb, mint egy belső HDD a maga SATA csatolójával.
[color=#BF0000]A teljes Grand Theft Auto IV széria kijátszva 100%-ra és minden achievement megszerezve.[/color]

[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... m8hjgn.bmp]Minden 100%[/url]
[url=http://www.kephost.com/view3.php?filena ... sl187w.bmp]Összes Achievement[/url]

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 06. 16:08

Luszie írta:Sziasztok!

Felraktam a játékot/játékokat (DLC-ket is). Minden rendben ment telepítés közben.
Lenne néhány kérdésem.
Kicsit akad a játék. Nem nagyon, de észrevehetően. Felrakjam-e a patcheket, vagy azzal csak elb-sznám az egész játékot? Lesz-e lényeges különbség? Egyáltalán pontosan miket javítanak a patchek a játékon belül?
Azon gondolkodtam, hogy azért akad picit, mert külső HDD-re van felrakva a játék, mert a laptopomra nem férne el. Az lehetséges-e?

A laposom ilyen:
Kép

Kép

A videokártya lesz a gond szerintem. Legalábbis a mostani új gépem teljesen alkalmas lenne a játékra, de a gyenge videokártya (AMD Radeon R5 M330) miatt bukik az egész, mint gamer gép. Mindent figyelembe vettem a vásárlás előtt, csak az a fránya videokártya kerülte el a figyelmemet, de most már mindegy. Szóval lehet, hogy neked is a videokártyával van a probléma, meg kéne lesned, hogy milyen videokártya van a gépedben. Ugyanígy azt is jó lenne tudni, hogy laptopról vagy PC-ről van szó. Az utóbbinál viszonylag könnyen, olcsón és kockázatmentesen lehet megoldani a problémát, ha a videokártya gyenge, laptopokon viszont jóval drágább, körülményesebb és kockázatosabb a dolog, ráadásul nem is biztos, hogy ki lehet cserélni a videokártyát, mert laptopoknál egyre gyakoribb az integrált (azaz alaplapba épített) videokártya, amit csak az egész alaplap cseréjével lehet megoldani.

Szerk.:Elnézést, figyelmetlen voltam, most már látom, hogy laptopról van szó. Ez esetben is érdemes megnézni, hogy milyen videokártya van benne. Ha pedig gyenge, akkor azt kell majd a későbbiek során kideríteni, hogy integrált-e a videokártya avagy sem. Ha integrált videokártyád van, ami gyenge és esetleg ez okozza azt, hogy nem tudsz játszani, akkor sajnos le kell mondanod a laptopon való játékról. Esetleg még a processzor tudna valamelyest segíteni a problémán, de mivel i3-masod van nekem meg i5-ösöm és a gyenge videokártyám teljesítményét az i5-ösöm nem tudta kompenzálni, így elég valószínű, hogy a te i3-masod sem lesz elég a videokártya kisegítésére. De mindenképp írd majd meg, milyen videokártyád van! ;)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 06. 20:02

1. Természetesen nem eredeti.... :D
2. Ilyesmi a vidikártya:
Kép


Am nem játékra vettem, de mikor vettem, azt mondták, elfut rajta a játék probléma nélkül. Aztán vizsgaidőszakban jó néha kicsit ellazulni valamivel... :) Ha már PS-em nincs. A GTA-k közül meg ez tetszik a legjobban, ezért raktam fel ezt.

Megnézem a patch-ek mennyit javítanak a helyzeten. Van, amikor egyáltalán nem laggol a játék, van amikor meg jóval észrevehetőbben. Meg gépen alapból fura játszani, mert én eddig csak PS3-on toltam. Az egér érzékenységét is be kell állítani, meg hasonlókat.
Pl. nem tudom, hogy azt be lehet-e állítani, hogy ha vezetek, akkor a kamera automatikusan és iramosan ugorjon a "megfelelő nézetbe". Ha az egeret megmozgatom, akkor oda tudom állítani, de amúgy kell neki vagy 5 mp, az meg eléggé zavaró. Na mindegy, majd kitapasztalom. Mindenesetre játszható a játék, csak pl egy "Hostile negotiation"-nél nem mindegy, hogy mennyire akad... :D Bár lehet, csak én célzok (egyelőre) bénán gépen. PS-en ez a része könnyebb.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
A mocsok oltalmazója
Rajongó
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011. 11. 02. 17:04
Tartózkodási hely: Tshepel

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: A mocsok oltalmazója » 2016. 05. 06. 20:16

dani.szentgali írta:
A videokártya lesz a gond szerintem. Legalábbis a mostani új gépem teljesen alkalmas lenne a játékra, de a gyenge videokártya (AMD Radeon R5 M330) miatt bukik az egész, mint gamer gép. Mindent figyelembe vettem a vásárlás előtt, csak az a fránya videokártya kerülte el a figyelmemet, de most már mindegy. Szóval lehet, hogy neked is a videokártyával van a probléma, meg kéne lesned, hogy milyen videokártya van a gépedben. Ugyanígy azt is jó lenne tudni, hogy laptopról vagy PC-ről van szó. Az utóbbinál viszonylag könnyen, olcsón és kockázatmentesen lehet megoldani a problémát, ha a videokártya gyenge, laptopokon viszont jóval drágább, körülményesebb és kockázatosabb a dolog, ráadásul nem is biztos, hogy ki lehet cserélni a videokártyát, mert laptopoknál egyre gyakoribb az integrált (azaz alaplapba épített) videokártya, amit csak az egész alaplap cseréjével lehet megoldani.

Szerk.:Elnézést, figyelmetlen voltam, most már látom, hogy laptopról van szó. Ez esetben is érdemes megnézni, hogy milyen videokártya van benne. Ha pedig gyenge, akkor azt kell majd a későbbiek során kideríteni, hogy integrált-e a videokártya avagy sem. Ha integrált videokártyád van, ami gyenge és esetleg ez okozza azt, hogy nem tudsz játszani, akkor sajnos le kell mondanod a laptopon való játékról. Esetleg még a processzor tudna valamelyest segíteni a problémán, de mivel i3-masod van nekem meg i5-ösöm és a gyenge videokártyám teljesítményét az i5-ösöm nem tudta kompenzálni, így elég valószínű, hogy a te i3-masod sem lesz elég a videokártya kisegítésére. De mindenképp írd majd meg, milyen videokártyád van! ;)
Jaj.

Luszie, töltsd le a speccy nevű programot. Onnan kiderül milyen gpu van a laptopodban. Ahoz keress egy drivert, és rakd fel. Azon belül pedig be kell állítani, hogy bizonyos program az Nvidia gpu-t, és ne pedig a processzorba integrált borzalmat használja.

Azon belül= Nvidia control center, vagy valami hasonló a neve.
je

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 06. 21:34

Luszie írta:1. Természetesen nem eredeti.... :D
2. Ilyesmi a vidikártya:
Kép


Am nem játékra vettem, de mikor vettem, azt mondták, elfut rajta a játék probléma nélkül. Aztán vizsgaidőszakban jó néha kicsit ellazulni valamivel... :) Ha már PS-em nincs. A GTA-k közül meg ez tetszik a legjobban, ezért raktam fel ezt.

Megnézem a patch-ek mennyit javítanak a helyzeten. Van, amikor egyáltalán nem laggol a játék, van amikor meg jóval észrevehetőbben. Meg gépen alapból fura játszani, mert én eddig csak PS3-on toltam. Az egér érzékenységét is be kell állítani, meg hasonlókat.
Pl. nem tudom, hogy azt be lehet-e állítani, hogy ha vezetek, akkor a kamera automatikusan és iramosan ugorjon a "megfelelő nézetbe". Ha az egeret megmozgatom, akkor oda tudom állítani, de amúgy kell neki vagy 5 mp, az meg eléggé zavaró. Na mindegy, majd kitapasztalom. Mindenesetre játszható a játék, csak pl egy "Hostile negotiation"-nél nem mindegy, hogy mennyire akad... :D Bár lehet, csak én célzok (egyelőre) bénán gépen. PS-en ez a része könnyebb.
Bocsi, nem szóltam. A videokártyáddal nincs semmi gond, az teljesen jó. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 07. 06:09

Okés, köszi a segítségeket! :)
Amint lesz egy kis szabadidőm, megcsinálom.

Szerk: próbléma adódott.. :D A social club még nincs fent. Viszont nem találom a telepítőben sem. Azaz van egy ilyen "Games for windows", de hát ugye ez nem az. Ötlet? :D
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 05. 07. 06:29

Ha egy témáról beszélünk, nem kell idézgetni az előző hsz-eket, pláne, ha kép is van benne.
Gyenge napok vannak...

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2016. 05. 07. 13:16

Rockstar69 írta:Ha egy témáról beszélünk, nem kell idézgetni az előző hsz-eket, pláne, ha kép is van benne.
Értettem, és elnézést kérek! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3670
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2016. 05. 07. 17:32

Semmi gond, csak szóltam. :)
Gyenge napok vannak...

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 07. 17:59

Thelostduck írta:
Jaj.

Luszie, töltsd le a speccy nevű programot. Onnan kiderül milyen gpu van a laptopodban. Ahoz keress egy drivert, és rakd fel. Azon belül pedig be kell állítani, hogy bizonyos program az Nvidia gpu-t, és ne pedig a processzorba integrált borzalmat használja.

Azon belül= Nvidia control center, vagy valami hasonló a neve.

Átállítottam valamit.. :D Remélem, jót. Jobb lett, köszi szépen!
"Whatever." (Ryder)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2016. 05. 11. 21:18

Bocs a dupla posztért, de lenne kérdésem.
Lehet hülye kérdés, de: PC-n be lehet állítani az automatikus célzást? Van egy olyan opció hogy "auto aiming", ami az én olvasatomban igencsak azt jelenti... :D Viszont nem működik. Megoldás?

Meg nem tudom, mi az optimális beállítása az egér érzékenységének. Állítgattam rajta, de azon se vettem észre túl nagy változást. Lehet csak azt kellene beállítani, és akkor az auto aiming se lenne olyan fontos.. Csak, mert néhány hónapja codoztam egy db-ig, és azért egy fps-ben kicsit máshogy mozog a kamera meg a kurzor. Nyilván itt talán nem elvárható ugyanaz, de eléggé lassúnak találom. Főleg a menüben, de célzásnál is eléggé kényelmetlen. Pisztollyal, shotival szörnyű célozni.

Ez eléggé rontja a játékélményt, tekintve, hogy majdnem mindegyik küldiben meg kell(ene) ölni legalább egy embert.. :D Így viszont kínszenvedés, mert nehéz eltalálni őket.

vagy szimplán én vagyok béna?! :D

Köszi a választ.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2016. 05. 12. 08:34

Auto aim? Jesszus, dehogy. Az csak a gyengéknek való :D
Guess who's back!

Avatar
MateL
McReary testvér
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2010. 03. 07. 14:36

Re: Segítség

Hozzászólás Szerző: MateL » 2016. 05. 12. 16:48

Be lehet állítani, csak kontroller kell hozzá. Az opció is valószínűleg arra vonatkozik.
.mirrorS arE morE fuN thaN televisioN

Válasz küldése