Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 02. 11:38

Kiscserko: Ahogy mondtad, én is vártam már egy haditengerészetes, tengeri háborús játékra, DE NEM Assassin's Creed címmel! Mert ez már olyan, mintha a legújabb GTA-ban babakocsikat meg tolókocsikat kéne lopkodni. Oké, hogy jó buli meg minden, de már rohadtul nincs köze a GTA-franchise-hoz! És durván ugyanez a helyzet a legújabb AC-nél is ezzel a hajós cuccal! És én többek között ezért meg az Ubifos hozzáállásáért nem várom a legújabb AC-t!
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 02. 15:35

NoxiousEnterprise írta:Nyiss ki egy történelemkönyvet, és rájössz, hogy a játék "realitása" mennyire túlnőtte az eredeti keretét.
Realitást keresni egy fantasy játék alapsztorijában elég érdekes
és milyen eredeti keretről beszélsz? az első részben se csak Altair idején voltak asszaszinok
NoxiousEnterprise írta:Ugye az assassin (helyesen hassassin, azaz "Hasist szívók") az a bérgyilkos, akinek a drog hatása alatt mennybéli hallucinációi voltak, és ennek visszaszerzéséért vállalt bármit.
A valóságban lehet így van, de a játékban nem. A játékban még csak nem is a keresztes háborúk idején alakultak meg, hanem még az ókorban. Tisztában kellene lenned a játék alapsztorijával mielőtt nevetségesnek nevezed azt.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 02. 18:41

Szándékosan értelmezed félre, amit mondtam, igaz? Két külön dologról beszélünk!
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 02. 18:47

Nem értelmezek én félre semmit. Fel kellene fognod, hogy ez nem a "valós" történelem alapján játszódó játék. A játékban szereplő asszaszinok nem egyeznek meg teljesen a valódiakkal

Ha nem tetszik valami, ne tetsszen, de hülyeséget ne beszéljél!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hüblookohelimedion 2013. 07. 02. 19:05-kor.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 02. 18:58

Akkor meg miért próbálják a szánalmas megoldásaikkal úgy beállítani, mintha mégis? Egész véletlenül pont azt csinálják. Mert hát az első részben pontosan ennek a szektának a tagja vagyunk... Vagy nem is tudtad?
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 02. 19:14

Attól, mert megcsinálták bele a valódi asszaszinokat, még kitalált marad az egész. A játékban Maszjafi asszaszinok csak egy az asszaszin rendek közül

Mondom tisztában kellene lenni a játék sztorijával, az asszaszinok történetéről és megalakulásukról, mielőtt okoskodsz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hüblookohelimedion 2013. 07. 02. 19:24-kor.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 02. 19:21

Kettőnk közül alighanem én vagyok vele tisztában, mivel eddig csak azt sikerült hangoztatnod, hogy kitalált, most már azt, hogy valóságon alapuló, de kitalált. Csak én érzékelem az ellentmondást? Mellesleg válogasd meg a szavaidat! Nem okoskodás, hanem a véleményem. Örülj, hogy normálisan fogalmaztam meg a dolgokat, és nem csak annyit nyögtem be, hogy szar az egész.
Mellesleg fölösleges itt izmozni, remélem, hogy a kis eszmecserénket úgyis kitörlik, de ha nem, akkor is hiába kötsz bele mindenbe. Ebben a kérdésben, és főleg az assassin, életből átvett "kitalált" indián baromságban nekem van igazam. Ha kitalálnak valami fedősztorit, legalább jó legyen...
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 02. 19:21

Szerintem abbahagyhatnátok ezt a vitát.
Először is, ez egy videojáték, amelynek minden egyes részében le van írva, hogy "a cselekmény valós történelmi neveket, személyeket, elemeket tartalmaz", de az egy szóval sincs odaírva, hogy 100%-ig valós történelmi eseményeken alapszik. Tehát ha ezt nézzük és azt, hogy ez egy fiktív videojáték, ami csak felhasznál elemeket a valós múltból, akkor észrevehetjük, hogy egyáltalán nem baromság egy indián assassin. Ennyi erővel a GTA-ra is azt mondhatnánk, hogy baromság, csak mert felhasznál egy csomó elemet a valóságból (például várost, egykét bandanevet), de igazából teljesen fiktív dolog, mert nem minden valós elemet használ föl 1:1-ben.
Ha egy történelemszimulációs játékról beszélnénk, akkor jogos lenne az elégedetlenségünk, miszerint máshogy mesélik el, mint ahogyan megtörtént a valóságban, de mivel az Assassin's Creed csak elemeket vesz fel egy fiktív sztorihoz, ezért nem kellene marhaságnak nevezni.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 02. 19:25

Én inkább csak eszmecserének nevezném.
Azért a kettő annyira nem összehasonlítható, mint hiszed. Persze jól hangzik a párhuzam, de sajnos nem működik. Egy meglévő rendre építeni fel a dolgot, és egy városra, az két dolog. De persze látom a te meglátásodban az igazat. I see your point.
Guess who's back!

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 02. 19:35

NoxiousEnterprise írta:Mellesleg válogasd meg a szavaidat! Nem okoskodás, hanem a véleményem.
Te aztán ritka sértődékeny lehetsz :lol:
NoxiousEnterprise írta:Kettőnk közül alighanem én vagyok vele tisztában, mivel eddig csak azt sikerült hangoztatnod, hogy kitalált, most már azt, hogy valóságon alapuló, de kitalált.
Attól, mert valós elemeken alapul, még kitalált a sztori. Ezen mit nem lehet megérteni? dani.szentgali írta le jól egy valóságon alapuló fiktív sztori.
NoxiousEnterprise írta:Ebben a kérdésben, és főleg az assassin, életből átvett "kitalált" indián baromságban nekem van igazam. Ha kitalálnak valami fedősztorit, legalább jó legyen...
A fedősztori megvan, csak te nem tudod. Mondom olvass utána

A játékban pedig az emberek legtöbbje úgy tudja, mint mi a valóságban, hogy csak az Altair-féle asszaszinok léteznek. Csak hát ott ez egy átverés, mert az asszaszinok a nyomukat próbálják eltüntetni, nehogy a titkaik rossz kezekbe kerüljenek. Ezért is alkották meg a templomosok az Animust

Az ACt szinte lehet mindenben kritizálni az alapsztorija kivételével, mert azt nagyon jól kitalálták
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Hüblookohelimedion 2013. 07. 02. 19:58-kor.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 02. 19:56

Nox: A várost felhozni példának aláírom, hogy nem volt túl működő dolog, de én a bandákat is odaírtam példaként, ami viszont szerintem teljesen jó példa. Például a régebbi, bandázós GTA-kban is volt egy csomó banda, akiket csak átneveztek, de gyakorlatilag a valóságos rendjüket láthattuk viszont a játékban, csak a játék fiktív sztorijához igazítva. De elfogadom a véleményed, hogy neked nem tetszik ez a játéksorozat és baromságnak tartod, mert ez a te véleményed, kötelességem tiszteletben tartani. Ugyanakkor a sorozat és az azon belüli részek tartalmainak ismerete nélkül szerintem is elhamarkodott dolog baromságnak nevezni. Ha esetleg tévednék és játszottál valamelyik résszel, akkor az utolsó mondatomat visszaszívom. :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 02. 23:21

Nos, én Cseszneki első hozzászólása előtti dolgokhoz fogok hozzászólni, főleg, mert ennek az eszmecserének már nem látom értelmét, de valamennyire mégis ehhez szólok...

Elkezdtem már ezt írni, de jött a busz, szóval akkor mondom már Bp-ről.

TheGTAKING= Eddig is érthető volt, hogy a játékban miért van ennyi féle, csak arról beszéltünk, hogy a játék és a valóság közt mennyi különbség volt. Mert kezdték egy történelemhű történettel, aztán kialakult egy szép egész fiktív történet.

Dani.szentgali= Én se assassin játékot szerettem volna, hanem egy másik játékot a Ubisofttól ilyen hajózásra építve. Amint már mondtam, ez nem AC. Csak azért rakták rá az AC logót, a kapucnit, a hidden bladet, azért lett Connor nagyapja a főszereplő, hogy hatalmasat kaszáljanak vele. Ha nem AC lenne a címe, akkor nem tudnák ennyire eladni. Ahogy hasonlítod a GTA-hoz, ott se GTA Country lett, hanem Red Dead Redemption, a Rockstar csinálta jól! Az új AC-ben a legrosszabb dolog a Ubisoft hozzáállása.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 07. 03. 08:12

Kiscserko írta:Ahogy hasonlítod a GTA-hoz, ott se GTA Country lett, hanem Red Dead Redemption, a Rockstar csinálta jól!
Ez elég értelmetlen összehasonlítás. Az RDR eleve nem lehetett volna GTA, mert a GTA egy gengszterjáték, míg az RDR nem. Meg az RDRből hiányzott volna a GTA legalapvetőbb névedó játékeleme az autólopás
Az ACt viszont meglehet csinálni bármilyen környezetben, mert arról szól, hogy a régi asszaszinok életét kutatod egy virtuális világban
Kiscserko írta:Én se assassin játékot szerettem volna, hanem egy másik játékot a Ubisofttól ilyen hajózásra építve. Amint már mondtam, ez nem AC. Csak azért rakták rá az AC logót, a kapucnit, a hidden bladet, azért lett Connor nagyapja a főszereplő, hogy hatalmasat kaszáljanak vele
Ez ugyanúgy AC, valószínűleg mindig is annak készült. A hajózással meg nincs semmi baj, kellenek az újítások. Bezzeg a GTAnál nem volt baj, hogy újítottak

Azzal viszont egyet kell értenem veled, hogy az Ubisoft hozzáállása elég elég rossz. Nem kellene minden évben egy rész. Ellaposodik így az egész játék és az AC3onak is betett, látszik rajta a kapkodás. Szerintem a Brotherhood után a Revelations már nem kellet, lehetett volna helyette egy év szünet. Így több idő jutott volna a 3 fejlesztésére. A Black Flag megjelenésével is várhatnának még 1-2 évet

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 03. 11:10

Cseszneki, tudom, időutazás vagy mi, elég homályos volt abból, amennyit játszottam vele.
Guess who's back!

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 03. 11:21

Nem 100%-ban, de azért nagyrészt a Red Dead Redemption olyan, mint egy vadnyugaton játszódó GTA.

Mindig is AC-nek készült, mert így tudják eladni. Azon csodálkozom, hogy a Watch_Dogsot nem a jövő év AC-jének akarták eladni, belerakva egy kapucnis alakot, mert kb ugyanannyira hasonlít a WD egy AC-re, mint a Black Flag.
GTAV is a dream come true.

The best f*cking game ever f*cking made.

"You forget a thousand things every day. Make sure this is one of them."

Válasz küldése