Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 01. 15:53

Egy az, már rögtön nem tetszik a borítón, hogy visszatérnek a páncélok. Bár itt még viszonylag normálisan néz ki, de remélem nem hozzák vissza az Ezio féle 40 kg-os fémpáncéllal való rohadt gyorsan ugrálást és futást, harcolást mindenféle fáradtság vagy nehézség nélkül.
A fák tetszettek a III-ban, nagyon bejött, csak kissé lehetett volna többfele menni, nem csak tereltek volna a fák és lehettek volna változatosabbak a fák. Mindenhol ugyanolyan szögben ugyanolyan ágakkal állt az összes. Remek ötletnek tartom a fára és hegyre mászást a III-ban egy indiánnak. De egy kalóznak, ki élete nagy részét vízen töltötte, nem fog villámgyorsan mászkálni a sziklákon és fákon. Jó volt a III-ban, de felesleges egy olyan dolgot a sorozatban tartani, ami nem illik már többé oda. Ez olyan, mintha Niko egy színes ruhákba öltözött bandát vezetne a bandaháborúkba, és kurvákat futtatna stricifelszerelésben, mint CJ.
Amúgy mikor megláttam először az arckönyvön a borítót, meg voltam róla győződve, hogy fake. Először is,a IV-es nagyon hülyén van elhelyezve, mintha csak valaki painttel találomra odaszerkesztette. A ruha a Revelationsos Altair és Ezio ruhájának keveredése, beleértve a páncélokat is. A történelmi kor és a helyszín is nagyon közel van Connor-hoz, így aztán megbukott a "teljesen más történelmi kor és helyszín" kijelentésük.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 01. 16:08

Kiscserko: Akkor félreértettelek, mert a fákat ebből a szempontból, amit te is írtál, abból én sem szeretem. Tényleg elég monotonok voltak a mászási animációk is. Remek alapötlet volt, és szerintem nem lett rossz, csak egy idő után tényleg idegesít a fák monoton elhelyezése meg ismétlődő textúrái. Ha a megmászható fákat vesszük, az egész erdőben minden mászható fa ugyanaz.
A páncélokkal nekem sohasem volt bajom azt leszámítva, hogy a combosabb darabokkal egy idő után már tényleg nagyon könnyű volt a harc és tényleg nevetséges volt, hogy Ezio hogy tud bennük úgy közlekedni, mintha semmi sem lenne rajta. Ja és amit én még nem bírtam bennük, az az, hogy amikor néhány nagyobb ugrás után eltörtek, és szaladgálni kellett velük a kovácshoz. -.- Na az tényleg szar volt bennük, de alapjáraton nem volt velük a fentebb említett dolgokat leszámítva nagyobb bajom.
A fáramászást lehet, hogy kiveszik a IV-ben, de nem tudom... őszintén nem is nagyon érdekel a IV. Az előzetes információk alapján inkább egy Spin Off-ot kapunk, mint egy teljes értékű, számozott részt. De ez a tengerészetes dolog ez már annyira nem AC-s szerintem. Mint mondtam, opcionális mellékküldetésekként imádtam/imádom őket a 3ban, de hogy a játék 80%a ebből álljon... nem, ez már nem AC, ez már egy Karibb-tenger kalózai.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 01. 16:16

Tényleg nem olyan, mint egy számozott résznek kellene lennie, inkább, mint amilyen a Brotherhood és Revalations is volt. Meg az is furcsa, ha már számozott, minek írták oda a Black flaG-et? Hiszen volt az 1, a 2, a 3, most meg lesz a 4. Eddig egyiknek sem volt alcíme. Az a mellékepizódok ismérve.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 01. 16:24

Tényleg nem értem ezt, de majd meglátjuk, mi sül ki belőle.
De ha a singlejét elcseszik, akkor legalább a multit változtassák meg, mert esküszöm, ha megint meglátom zsinórban 4szerre az új ACben 1:1ben a BH multiját, akkor felégetek minden AC-játékot, és a hamut a Ubisoft elé fogom lökni!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 03. 01. 16:34

Hát, hogy őszinte legyek, én már nem várom semmit sem az AC-tól. Inkább a GTA V-re gyűjtöm a pénzem, mert 1000%, hogy jövőre is lesz új AC rész, ami szerintem az AC V nevet fogja kapni.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 02. 20:23

Ezt sasoljátok!

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 03. 02. 20:40

Láttam, nekem nagyon tetszik! :)

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 03. 02. 21:36

Nekem is tetszik :D, remélem jó lesz a minősége! Egyébként kíváncsi vagyok, hogy Haythamon kívül, hány fattya lesz Edwardnak :D, szerintem több fattya van, mint Robert Baratheonnak :D.

Amúgy, tudom most nem ide tartozik az AC 3, de tegnap megcsináltam azt a bocce játékot, még győznöm kell a fanoránában és a malomban, és meglesz a platina, utána pedig beszerzem a Washingtont :D.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 02. 22:30

Nálam azt írja, hogy "nem tette elérhetővé a videót a feltöltő". De majd megnézem. :)
Szerk.: Megnéztem You Tubeon. Egyáltalán nem néz ki olyan rosszul, mint amilyennek elsőre hangzott, sőt! A kettős kard használata jó kis cucc lenne! Mondjuk nekem első látásra kicsit egy kalózos Assassin's Creed 2nek tűnik, de egyáltalán nem rossz! Viszont felmerül a kérdés: tudnak-e benne annyit újítani a megjelenésig, mint az AC3ban újítottak a Revelationshöz képest? Nos, ha a válasz esetleg igen lesz, akkor nálam biztos vétel! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dani.szentgali 2013. 03. 02. 22:38-kor.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 03. 02. 22:32

Már ezer helyen fenn van, írd be, hogy "ac iv black flag trailer" és sok találat meg lesz. ;)

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 03. 04. 19:29

http://9gag.com/gag/4618773
:lol: :lol: Gondoltam megosztom veletek.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 03. 04. 20:24

Luszie írta:http://9gag.com/gag/4618773
:lol: :lol: Gondoltam megosztom veletek.
Az a fickó a képen tiszta olyan, mint Rodrigo Borgia :D.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 04. 20:56

Ez tényleg jó! :lol:

Avatar
brenor
Szakértő
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2012. 10. 03. 00:24

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: brenor » 2013. 03. 05. 11:29

Igazság szerint nekem nem nagyon tetszik ez az éves megjelenés az assassin's creed körül mert félő, hogy ezzel a minőség fog romlani. Szerintem jobb lenne, ha inkább 2014-ben adnák ki a 4.részt, mert ez az 1 év elég kevés idő.
Amúgy a harmadik rész mennyit változott a revelation óta? Tényleg kb 30 órás a játékidő?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 03. 05. 13:16

brenor: A fő sztoriszála a 3nak sajnos elég rövid, rövidebb mint a Revelations-é meg mint a Brotherhoodé (kb. megegyezik az első rész sztorijának hosszával), és maguk, a főküldetések elég monotonok lettek szerintem, de a jó sztori az részben ezt ellensúlyozza. De ami meg teljesen kiegyensúlyozza az előző két részhez képest rövid és egy idő után monoton sztorivonalat, azok a temérdek mellékküldetések, amelyeknek nagy része élvezetesebb, mint az első két részben (talán a 3ban Kidd kapitány kincse néven futó kincskeresős mellékküldetés-sorozatot találom gyengébbnek az előző részek kincskeresős küldetéseivel szemben, mint pl. a Brotherhood Romolus kincsei küldetéseivel szemben, de alapjáraton tényleg nagyon szórakoztatóak), főleg a tengeri küldetések, szerintem ez az a dolog, amiért az AC3mat mindenkinek látnia KELL. Hihetetlenül néznek ki azok a hajóscsaták.
Egyébként szerintem a 3ban rengeteg újítás volt hálistennek a Revelationshoz képest, egy-két dolgot leszámítva (lóról lóra ugorva történő gyilkolás) szinte az egész dolgot újragondolták, és emiatt az eredetiség miatt is lett a kedvenc AC játékom a 3, még hogyha a főküldetéseket a Brotherhoodban 1000szer jobban élveztem.
Az éves megjelenés sajnos tényleg szétzilálhatja az AC-szériát olyannyira, hogy akár a COD sorsára is juthat, de hálistennek a 3 ezt ha csak egy kicsit is, de igyekszik megcáfolni, mert tényleg rengeteg újítás van benne. Szóval a 3 miatt még vannak reményeim, hogy a 4 akár jó is lehet, csak sajnos a fentebb látható premier traileréből nekem sajnos nagyon az jött le, hogy kis túlzással, de a Ubisoft megfogta az AC2es fiatal Ezio Auditore Da Firenzét, átnevezte Edward Kenwayre és egy kalózhajóra ültetve átpakolta a Karibb-tengerre és környékére. De ez még csak az első Trailer volt, szóval majd még meglátjuk, mit sikerül ebből kihozni.

Válasz küldése