Konzol

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 13:46

Miért ne jöhetne PC-re? Vagy hol olvastad ezt? Az EA a sport játékokra valóban exluzívitási szerződést kötött a Microsoftal, de ne feledjük el, hogy a Microsoft-é a Windows PC-re is. Na mind1, lehet én gondolkodom túl tág körökben :D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 22. 14:41

Mccauley írta:Ilyenkor örülök, hogy Xbox-ot fogok venni: a FIFA 14 új motorja nem lesz PC-n, csak konzolon. :D
Miért ne lenne? Az eddigi részek is megjelentek PC-re, ráadásul az EA Sports játékok mindhárom platformon népszerűek. Ahogy azt előttem is írták, a PC is a Microsoftté, így nem valószínű, hogy csak X360-ra jelenik meg, sőt, valószínűleg egyszerre jön majd ki mindkét Microsoft platformra, majd ahogyan lenni szokott, pár nappal később PS3-ra.
Amúgy szerintem ne várj sokat a FIFA14-től, a lényeg pontosan ugyanaz lesz benne, mint a 10 óta bármelyik részben. Az újítások pedig kimerülnek a gyakorlóaréna minimális fejlesztgetéseiben meg az Ultimate Team kisebb fejlesztéseiben.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 14:48

Gondolom a sport fanok nem is igazán a fejlesztések miatt veszik a FIFA-t meg a többit, hanem, hogy mindig a legfrissebb játékos igazolások legyenek benne és ne az legyen, hogy pl Messi már rég nem is abban a csapatban játszik, mint ahogy még az x évvel ezelőtti FIFA-ban volt.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 22. 14:58

realostew írta:Gondolom a sport fanok nem is igazán a fejlesztések miatt veszik a FIFA-t meg a többit, hanem, hogy mindig a legfrissebb játékos igazolások legyenek benne és ne az legyen, hogy pl Messi már rég nem is abban a csapatban játszik, mint ahogy még az x évvel ezelőtti FIFA-ban volt.
Ebben van valami, csak az a gond, hogy a 13-ba már beépítettek ennek kiküszöbölésére egy dolgot, ott már, ha van net a konzolodon (még Xbox360-on is elérhető ingyen tagsággal), akkor automatikusan, a valóság szerint történnek a játékban is igazolások, frissítések, stb. Szóval az a probléma, amit a Messis példával mondtál, már rég megoldódott! :)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 15:06

Hát ha csak a 13-ban hozták be, akkor annyira még nem rég, de igen, erről lemaradtam. Szerintem a 08 volt az utolsó fifa, amit kipróbáltam :D

Különösebb fejlesztést meg egy sportjátékban nem nagyon lehet elképzelni. A grafika olyan amilyen, kicsiket tud fejlődni, sokat nagyon nem, egykét menedzsment funkcióval tud bővülni, de nagyon már azzal sem...

bodom26

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2013. 05. 22. 16:35

Az eddigiek alapján a hardveren kívül nem tetszik semmi az új kick boxban. Az meg pláne nem, hogy folyamatos internet kapcsolat kell, meg nem játszhatóak rajta a 360-as játékok, meg használt játékokat sem lehet rajta majd futtatni vagy csak némi "adó" fejébe.
De a tévécsatornákat lehet majd vele váltogatni, meg a meccs nézése közben meglehet majd a képernyőn nyitni egy online oldalt meg ilyen haszontalan faszságok. Mondjuk ez még változhat, legalábbis azt írták. Na majd meglátjuk... De így elsőre rohadjon meg a Microsoft!

Mccauley
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. 05. 12. 14:00

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Mccauley » 2013. 05. 22. 18:10


Mccauley
Hírfigyelő
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013. 05. 12. 14:00

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: Mccauley » 2013. 05. 22. 18:19

Ja, a FIFA vs. PES vitához: egyik se jobb a másiknál, mindkettő jó játék, de mindkettőben vannak nagyon idegesítő hibák, főleg a régebbi változatokban. A FIFÁ-ban a kedvencem, hogy régebben volt olyan, hogy nem tudtam meghúzni az utolsó cserét, mert a játékbeli utolsó 10 percben nem ment ki a labda, nem volt gól és szabálytalanság sem. Illetve ha szabálytalankodtam, gyakran 2. sárga vagy piros lett, és nem tudtam megváltoztatni a cserét. A PES-ben meg az a "kedvencem", amikor a játékos légüres térbe passzolja a labdát, ami kimegy vagy az ellenfélhez kerül. Vagy amikor véletlenül pontosan passzolnak, a szar PC-irányítás miatt a másik irányba megy a játékos, akihez ment volna, vagy valami rejtélyes okból kifolyólag nem veszi át. A FIFA menedzser módja jobb a PES-énél, de a Konami "Become a Legend" módja is utánozhatatlan.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 22. 19:07

bodom26 írta:Az eddigiek alapján a hardveren kívül nem tetszik semmi az új kick boxban. Az meg pláne nem, hogy folyamatos internet kapcsolat kell, meg nem játszhatóak rajta a 360-as játékok, meg használt játékokat sem lehet rajta majd futtatni vagy csak némi "adó" fejébe.
De a tévécsatornákat lehet majd vele váltogatni, meg a meccs nézése közben meglehet majd a képernyőn nyitni egy online oldalt meg ilyen haszontalan faszságok. Mondjuk ez még változhat, legalábbis azt írták. Na majd meglátjuk... De így elsőre rohadjon meg a Microsoft!
Már kezdtem komolyan félni, hogy csak én vagyok itt az egyetlen, akinek negatív véleménye van a nextgen konzolokkal kapcsolatban és így elsőre nem tartja egyiket sem méltónak arra, hogy valóban "nextgennek" szólítsák. :D Örülök bodom, hogy ebben is egyetértünk! ;)
Egyébként a lefele kompatibilitás megszüntetése meg a használt játékok fizetővé tétele engem egyáltalán nem lepett meg, amennyire mohó rohadék a Microsoft, ezt mondjuk úgy, hogy "el is vártam tőlük". -.- De az, hogy azt a sok pénzt, amit a Live-val zsebeltek be, legalább annyi pozitívumot elvártam volna ezektől a szemetektől, hogy ne a hülye online oldalakra meg a konzoloddal való beszélgetésre meg még milyen marhaságokra költse, hanem legalább fejlesszen a játékok grafikáján, bár ez inkább a játéktervezők sara, de komolyan, minek mutogat a Sony és a Microsoft két árnyalattal élethűbb játékokat és mindenek előtt hogy veszik a bátorságukat ahhoz, hogy kiálljanak vele és azt mondják: "Itt a nextgen!"?! Ezt valahogy nem értem. Na de mindegy, tegnap már kijött belőlem és összevesztem rajta pár emberrel itt is, máshol is, szóval most már tényleg offolom magam a nextgenekkel kapcsolatos véleményeimmel.

bodom26

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2013. 05. 22. 19:17

dani: Egyetértek!
Nekem nem kell a One!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 20:22

A BOXONE nekem sem kéne még 50 HUF-ért sem, de a PS4 nekem elnyerte a tetszésemet. Ahhoz meg nem kell nagy bátorság, hogy mutogassák a "2 árnyalattal" szebb grafikát és kimondják, hogy itt a next-gen, hisz ők valóban elhozták a next-gen-t, csak a fejlesztők még nem alkottak rá olyat, ami neked grafikailag kielégítő lenne Dani. Erről sem a Sony sem a M$ nem tehet tulajdonképpen.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 22. 20:47

realostew írta:A BOXONE nekem sem kéne még 50 HUF-ért sem, de a PS4 nekem elnyerte a tetszésemet. Ahhoz meg nem kell nagy bátorság, hogy mutogassák a "2 árnyalattal" szebb grafikát és kimondják, hogy itt a next-gen, hisz ők valóban elhozták a next-gen-t, csak a fejlesztők még nem alkottak rá olyat, ami neked grafikailag kielégítő lenne Dani. Erről sem a Sony sem a M$ nem tehet tulajdonképpen.
Ez most lényegtelen, hogy a játékfejlesztők bénáznak, azért ha már 7-8 éve mindkét konzolgyártónak volt egy kis esze és nem úgy mutatták be a nextgen konzolokat, hogy a fejlesztők úgymond még csak próbálkozgattak rajtuk a játékokkal és nem egy-két szín-és formaárnyalattal jobb játékokat mutattak az első bemutatókon, akkor most is illett volna így tenniük és amíg nincs látható játékfejlődés, addig kicsit várnak. Ez olyan, mint a legtöbb játéknál az évenkénti megjelenés. Nem fejlesztenek rajta, csak minimálisat ahelyett, hogy várnának vele picit és mondjuk két év után mutatnák be az új részt, amikor már láthatóak a fejlesztések.
Nem akarok konzolháborúba keveredni és bár annyi igaz, hogy a PS4 azért valamivel többet mutatott a játékok terén, de az nem a fejlődés, a tartalom volt, hanem inkább csak annyi, hogy megmutatták azt, hogy hogyan néz ki egy PS3-mas játék. De ebbe most ne menjünk bele. Én az eddigi "teljesítményeikért" egyikért sem fizetnék, majd ha az E3-mon esetleg mutatnak valami érdemlegeset, nemcsak mostani generációs játékokat meg Live Streamet meg Skypeot, akkor talán meggondolnám, hogy fizessek-e értük, vagy sem, de jelenleg nekem semmi pénzért nem érné meg egyik sem.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 20:53

Hova várnának már vele? :D Év végére még mindkettő be van ígérve de jön még E3 meg egyéb más videojáték konferencia, ezek lecsengenek már ősz van. Jelentenék be megjelenés előtt 1 hónappal? Ez valahogy nem egy bevált szokás a videojáték iparban.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 05. 22. 21:00

Nekem mindegy mikor jelentik be, csak úgy mutassák be, hogy olyan fejlesztések vannak rajta, amilyenek a mostani generáción is voltak az előzőkhöz képest a bejelentésükkor (és, mint eddig mindig, a fejlesztéseket a játékokra értem, nem a szociális dolgokra).

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Konzol

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 05. 22. 21:17

De a játékfejlesztéseket ne a Sony-tól meg a M$-tól várd. Tőlük hiába.

Válasz küldése