Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 07. 19:16

Rockstar69: Úgy akarom csinálni ;), bár egy kicsit előrehaladtam, éppen a San Fierro-i feladatokat csinálgatom :). Hát, a mentős küldetések eléggé fárasztóak voltak :(, 1 órába telt; míg lenyomtam a 12 kört, durva és unalmas volt...

Luszie: Egy élmény volt lefújni az összeset; nekem a graffitik jobban tetszettek, mint a GTA 4-ben a 200 galamb lelövése. Régen én is úgy csináltam, hogy a végére hagytam a mellékküldetéseket; de ma már a mellékkel kezdem, aztán jöhet a sztori is. A challange-k tényleg nehezek, vajon azt sikerül megcsinálnom? Főleg ezektől tartok.

Amúgy, a SA-ban vannak olyan feladatok, amiket nem kötelező megcsinálni a 100-hoz. Például a 70 ugrató, vagy a rablásos küldetések; illetve a barátnők kapcsolata 100-ra. Bár, unalomból megcsinálhatom őket :D, sokak szerint ezek a megbízások a "110%" feltételei.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 07. 19:24

Még PS2-őn Én is sokat szenvedtem a mentős küldetésekkel, mert Las Venturasba csináltam. Aztán most rájöttem a cselre. A Chillad hegy lábánál a kis faluban csináltam meg. Kb 15 perc alatt megvolt! :D A rendőrős küldiket meg tankkal csináltam meg.

Avatar
Tigrito
Sprunk-függő
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2012. 08. 08. 17:36
Tartózkodási hely: KKHalas

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Tigrito » 2013. 06. 07. 19:34

Én is ott csináltam a mentős küldiket, a rendőrösöket meg helivel. XD

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 08. 08:34

TheGTAKING írta: Luszie: Egy élmény volt lefújni az összeset; nekem a graffitik jobban tetszettek, mint a GTA 4-ben a 200 galamb lelövése.
Egyetértek. Ott mivel kellett valami lőfegyver ahhoz hogy lelődd a galambokat, így minden második galamb után üldöztek. (Én inkább csak ezt a részét utáltam) mert haladtam volna a galambokkal, de nem lehetett normálisan mert minden második galamb után el kellett mennem az aktuális "galambírtó-helyszínről" -volt mikor jó messzire- és olykor még az 1-es csillagból is lett 2-3... Úgyhogy ment vele az idő rendesen. Az üldözés több időt vett el mint maga a 200 galamb lelövése. Ilyet viszont az V-ben nem akarok. Így az üldözésekkel együtt egy kín volt. Mindig imádkoztam hogy ne üldözzenek mert rohadtul nincs kedvem menekülni. Sokszor nem jött be.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 09. 07:20

Bocsi a duplaposztért, de a GTA V-s témában elterelődött a téma az SA felé, és nem akartam ott folytatni az offolók sorát. :) Remélem a címzettem ezt is elolvassa.
Neil írta:Sok az idétlen küldetés a GTA-ban, például mikor muszáj ruhát venni, frizurát csináltatni, meg amikor Madd Dog-ot le kell szedni a tetőről. A GTA IV-ről nem nyilatkozom, csak ha többet játszottam vele, de egyet megjegyeznék az eddig látott töménytelen videó alapján: nagyon jó gengszterjáték, ami nagyon mély betekintést enged az alvilági életbe, ahol nincs kegyelem, se szabály.
Szerintem meg kellenek ilyen "idétlenebb" küldik is. Azért sokban van logika. Nem kell hogy mindegyik öldöklős legyen, jó ez így. Főleg hogy azért nincs is belőle sok. Bár mondjuk az SA-ban sok bizarr küldi van, de azt most inkább hagyjuk.. :lol:
Az SA-ban jobban megvan ez a gengszter feeling mint a IV-ben, de lehet hogy ez csak az én véleményem, viszont ha többet játszol majd vele lehet hogy neked is feltűnik majd.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 06. 09. 11:53

Én épp most fejeztem be a San Andreas-t Mivel már kb nyolcadjára játszottam végig nem volt valami nehéz, de így is élveztem. Jó játék, de így érettebb fejjel sok küldetést tényleg elég nagy hülyeségnek találtam. A karakterek szerintem nagy jók. Truthot viszont nagyon utáltam. Az a fajta tróger, akinek ha kell valami nem meg veszi, hanem ellop...atja, de még azért se hajlandó fizetni, hogy segítettünk neki. Sajnáltam is, hogy őt nem kell megölni. Megérdemelné! A bandaháborúzás szerintem nagyon jó, most neki is állok megszerezni a területeket. Jobb mint a TLAD féle Gang Warsek! Amiket a GTA IV-hez képest pozitívumnak tudok felhozni, az a nagyon jó jutalmazási rendszer, változatos járműpark és a vidék. Az iskolák is nagyon jók, remélem a GTA V-ben is lesznek. A repülős iskolánál elakadtam első végigjátszásnál, most meg egy kivételével, mindet megcsináltam aranyra. :D A zenék is nagyon jók, de mivel 3 évig játszottam a játékkal már untam, úgyhogy a játék közepénél kikapcsoltam.

Az utolsó küldetés tele van érdekességekkel. Az első a Big Smoke szobor, ami azért érdekes, mert a béta verziós Big Smokeot ábrázolja, ebben a videóban látható. Aztán mikor Tempeny telepakoltatja a a bőröndöt pénzel egy Combat Shotgun van nála, de a következő átvezető videóban mikor belelő a gépekbe már csak egy sima Shotgun van nála és a bőrönd sincs a kezében. Aztán mikor kijövünk abból a helyiségből, ahol megöltük Big Smokeot a bejárati ajtó előtt van egy szőnyeg "Not Welcome Rockstar North" felirattal meg van rajta a R* logó is. Ezt is szeretem a San Andreas-ba, hgy tele van easter eggekkel.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 06. 09. 12:17

Luszie: A IV -ben egy mezei parasztot irányítasz (Imádom egyébként Nikót, ő a legjobb, de azért nevén nevezem a dolgot), de ettől függetlenül ott van gengszter feeling, ami a sok drogügyletből, és a nagy mennyiségű maffiózóból árad. Az SA nem gengszterhangulatot, hanem gettónéger szagot áraszt. És a kettő között azért van egy árnyalatnyi különbség.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 09. 15:08

Rockstar69 írta: A bandaháborúzás szerintem nagyon jó, most neki is állok megszerezni a területeket. Jobb mint a TLAD féle Gang Warsek!
Hát ez ízlések és pofonok. Szerintem az SA-s bandaháborúzás uncsi, semmi kihívás nincs benne. Alapból nem jön túl sok ellenfél, plusz csomó élet és golyóálló mellény van szétdobálva a területen.

Ellenben a TLAD-s bandaháborúk.. Na ott aztán fröcsög a vér ezerrel :cool: :lol: Nagyon élveztem őket. Minél többet csináltál meg, annál nehezebbek voltak. Nagyon jók..

Avatar
Americanviking
McReary testvér
Hozzászólások: 598
Csatlakozott: 2012. 01. 03. 14:11
Tartózkodási hely: Tejút rendszer

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Americanviking » 2013. 06. 15. 17:01

Miért tűnt el a ruhákkal foglalkozó menüpont? Vagy eddig se volt? :S

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 06. 16. 06:35

Szerintem ha volt, akkor azért tűnt el, mert a cikkeket felújítják, így olykor néhány menüpont nem elérhető.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2013. 06. 29. 10:31

Áááááá!
http://trollfesz.cc/fun/176356
XDDDDDDDDDD

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 30. 21:39

Dave írta:Áááááá!
http://trollfesz.cc/fun/176356
XDDDDDDDDDD
Ez de nagy! :lol: :P :P :D Szegény Balotellit még mindig nem hagyják békén, még mindig megy a paródia rendesen! :D

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 04. 21:03

Nos, már rég kivittem az SA-t, de elfelejtettem leírni a véleményemet. Sajnos nem tudok sokat írni, mert nem készítettem jegyzeteket, hogy mikről beszéljek, de megpróbálok mindenről írni, ami az eszembe jut. A játék nekem egy hatalmas CSALÓDÁS VOLT... Pozitív csalódás.

Először is, a pálya NAGY! Úgy értem TÉNYLEG nagy! Emlékeztem rá, hogy hatalmas, de hogy ennyire?! A történet meglepően jó volt, hogy már megértettem. Nagyon jól le volt vezetve a karakterfejlődés. Sokkal jobb karakter CJ, mint emlékeztem. Most már sokkal pozitívabban várom Franklint is, remélhetőleg ő is pozitív csalódás lesz, mint Carl. A sztori remek volt,a bandás történet jó volt, aztán szép lassan megszakadt, amit eleinte sajnáltam, mert ugye tetszett, de aztán szépen átvezették a gazdagabb rétegekbe, és akkor az tetszett meg nagyon. Egyszer éreztem, hogy a sztori kissé már túl van nyújtva, amikor LV-ben voltam, kb 10 küldetés erejéig, de aztán megint jó lett. A végén kész fájdalom volt, hogy eddig eljutottam, erre vissza kell rázódnom a mocskos gettóba, sajnáltam is, de ezt CJ is megfogalmazta egyik mondatában. Végül is egész jól alakult a végére, tiszta volt tényleg, hogy nem tudnak senkit hibáztatni a haláláért (igaz, hogy egy hatalmas lövöldözés után lezuhant és meghalt a Groove-on, de mindegy...) és CJ folytathatja az életét "normálisan", úgy, hogy a gettó is rendben, meg a gazdag cuccok. Meg egyedül itt volt az, hogy a végén úgy folytatták, hogy tényleg, itt se állt le teljesen az őrültek háza, ott se, és CJ kisétál a házból, hogy neki még el kell intéznie pár dolgot. Remek befejezés, valós befejezés nélkül!
A karakterek remekül kidolgozottak és viccesek voltak! A visszatérő karaktereknek örültem, bár Rosenberg kicsit megváltozott, de nem baj. Az igazi Rosenberget csak az hozza ki belőle, amikor Tommyval együtt vannak(nem úgy), és a beszélgetéseik, a Tommy "főnökös karaktere", meg minden együtt tesznek hozzá Rosenberg karakteréhez. Az SA-ban is nagyon jó volt, de a VC-ban az igazi!
A zene jó volt, GTA-k között nem a legjobb, de a K-Rose az örök kedvenc marad :) Már régen is mindig azt hallgattam.
A grafika nem sokat fejlődött, de jó. A fizika az igen.
Az újítások között nagyon tetszett a repülés, és az ejtőernyőzés. Viszont iszonyatos pop-upok vannak(már régebben is érzékeltem). Főleg, hogy van az a küldetés, hogyalacsonyan kell repülni a vadászgéppel, és mindig amiatt szúrtam el, mert beteleportált elém egy fa vagy a reptér irányítótornya. Végén úgy tudtam végigvinni, hogy memorizáltam az objektumokat, így mindig ki tudtam őket még kerülni, mielőtt megjelentek volna.
A történetben a küldetések általában túl könnyűek. Ennek nem túlságosan örültem. A játék végigvitele nem volt nehéz, csak időigényes.
Az RPG elemek nem hiányoztak, valamint házat is csak kétszer vettem. Nem tudom mit mondjátok, hogy a IV-ben nincs mire költeni, bezzeg a SA-ban! Én gyakorlatilag végigvittem úgy a játékot, hogy egyszer vettem ruhát(amikor kötelező), egyszer vágtam hajat(amikor kötelező), párszor ettem(sajnos az gyakran kötelező), egyszer vettem házat(lusta voltam elmenni a mentőhelyre), és kétszer voltam összesen fegyverboltban. Amúgy semmire nem volt szükségem, fegyvereket általában felvettem ellenféltől. Vessük össze, hogy mit hol lehet venni. IV-ben lehet költeni= fegyver(SA-ban is), ruha(SA-ban is), étel(SA-ban is), taxi, bowling és egyéb szórakozás, net, homelesseknek adni, k*rvázni(SA-ban is), nődre költeni(SA-ban is), és valószínűleg nem soroltam fel mindent. SA-ban lehet, azon kívül, ami IV-ben van= szerencsejáték, házak, séró. Ezek mellett a SA-ban vagy négyszer annyi pénzem maradt a végére, mint a IV-ben, és mindenhonnan csak úgy ok nélkül hull az ölembe a pénz.(Ezt amúgy a VC-ben se szerettem) Tehát ott a Groove, a repülős dolog, a garázs, meg a kaszinó, és egyfolytában dől a money hihetetlen mértékben, és nem tudom mire költeni! Szóval ne mondja még egyszer azt senki, hogy az SA-hoz képest nem lehet semmire költeni a IV-ben, mert különben dühbe jövünk... azaz jövök.

Na, jelenleg ennyi jut az eszembe, jönnek az eredmények=

Grafika= 4/10
Szórakozás= 9/10
Bugok száma= 8/10
Zene= 2/3
Hangok= 1/3
Szinkronszínészek= 3/3
Fizika= 2/3
Történet= 8/10
Történet, és az egész játék hosszúsága= 8/8
Változatosság= 5/7
Újrajátszhatóság= 1/3
Nehézség= 8/10
Mesterséges Intelligencia= 0/2
A Világ= 10/10
Hangulat= 7/8

Összesített= 76/100

Összességében véve egy remek játék, érdemes kipróbálni!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 04. 21:47

Hát most dühbe fogsz jönni, mert én még mindig azt mondom, hogy az SA-ba több dologra lehet költeni a pénzünket, csak nem kötelező! Mert te például ahogy írtad, mindenhol csak egyszer voltál, házat is csak egyszer vettél. Így tényleg nem érzékelhetted a különbséget. Ha minden házat megvettél volna, akkor már nem látnád így. Persze ott van, hogy ez csak opcionális pénzköltési lehetőség, tehát nem befolyásol túl sok mindent, de ezért is jó, hogy a SA-ban több dolog van! Mert lehet, hogy amit x ember (például te) csak egyszer vagy egyáltalán nem használ, azt másik ember (például én) sokszor használja szórakozásra. Ettől függetlenül nem kötök bele a véleményedbe és nem mondom azt, hogy a IV-ben az SA-hoz képest semmire sem lehet költeni a pénzünket, mert ez így valóban túlzás volt tőlem, de azért többre lehet! Ha nem is sokkal, de többre lehet!

Egyébként örülök, hogy pozitív csalódás volt számodra a játék, nekem a SA mai napig a kedvenc GTA-m, az is volt az első GTA, amivel játszottam, szóval megszámlálhatatlanul sok jó emlék köt hozzá, így örülök, hogy újbóli végigjátszásra már tetszett! ;) És annak még jobban örülök, hogy már nem tartod akkora marhaságnak és szar dolognak a gettózást és ezáltal Franklin is jobb karakter lett a szemedben. ;)

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 04. 23:06

Eddig a SA annyira nem kötött le, hogy egyszer se tudtam végigjátszani, pedig sokáig megvolt a PS2-re. Dehát az már évekkel ezelőtt volt. Én is örülök, hogy tetszett nekem, mert így sokkal boldogabban gondolok a SA-ra, mint korábban.

Valóban több mindenre lehet. Ezzel tökéletesen egyetértek, csak sokszor olvastam már azt, hogy a IV-ben mennyire nem lehet semmire költeni, bezzeg az SA-ban.(arra nem emlékszem, hogy kik mondták, de sokszor láttam) Régen én is jobban kihasználtam a házvásárlást. Egyet értek abban, hogy kicsit több mindenre lehet, de ez a házvásárlás egy olyan kicsi, és mellékes dolog. Viszont a kocsitungingot elfelejtettem, bár arra se szoktam költeni, max egy tuningkocsit. Szóval van igazság abban, amit hangoztatnak, csak szerintem a két rész közt olyan elenyésző ebben a különbség, hogy nem kell ennyire felfújni.
És ezt most kérem, senki ne vegye magára, nem akarok megbántani senkit, csak erre a gondolkodásmódra ez a személyes véleményem.

Válasz küldése