Általános társalgó

Társalgások az eddigi legsikeresebb GTA részről.
Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 05. 12:16

Kiscserko írta: A történetben a küldetések általában túl könnyűek. Ennek nem túlságosan örültem. A játék végigvitele nem volt nehéz, csak időigényes.
Az RPG elemek nem hiányoztak, valamint házat is csak kétszer vettem. Nem tudom mit mondjátok, hogy a IV-ben nincs mire költeni, bezzeg a SA-ban! Én gyakorlatilag végigvittem úgy a játékot, hogy egyszer vettem ruhát(amikor kötelező), egyszer vágtam hajat(amikor kötelező), párszor ettem(sajnos az gyakran kötelező), egyszer vettem házat(lusta voltam elmenni a mentőhelyre), és kétszer voltam összesen fegyverboltban. Amúgy semmire nem volt szükségem, fegyvereket általában felvettem ellenféltől. Vessük össze, hogy mit hol lehet venni. IV-ben lehet költeni= fegyver(SA-ban is), ruha(SA-ban is), étel(SA-ban is), taxi, bowling és egyéb szórakozás, net, homelesseknek adni, k*rvázni(SA-ban is), nődre költeni(SA-ban is), és valószínűleg nem soroltam fel mindent. SA-ban lehet, azon kívül, ami IV-ben van= szerencsejáték, házak, séró. Ezek mellett a SA-ban vagy négyszer annyi pénzem maradt a végére, mint a IV-ben, és mindenhonnan csak úgy ok nélkül hull az ölembe a pénz.
Szerintem is túl könnyűek.

Egyébként ezzel nem tudok egyetérteni veled. Az SA-ban több mindenre lehet költeni, mivel ott van egy rakás ház, és a pénz sem úgy jön mint a IV-ben. Ha ott a karrier módban nem csinálsz semmit plusz még Dwayne-t is ölöd meg, akkor legalább fél millád marad miután végigviszed a játékot. Ennek nagy részét már nem fogod tudni mire elkölteni. Hiába mondod hogy van ugyanannyi dolog mint SA-ban.. Nem, nincs. Van benne max 50 féle ruha, meg kb 10 féle fegyver, és még 1-2 dolog. De fél millát csak a 100%-os buggal lehet gyorsan elkölteni.
Ezzel szemben az SA-ban ha megveszel minden ruhát és házat.. csomó töltényt, etc.. Már el is szállt az a zsé. Vagy az is lehet hogy nem elég. Ráadásul ott hiába van több küldi, a pénzt is teljesen máshogy adják a küldetések. SA-ban max Las Venturas-ban jönnek nagyobb pénzösszegek egy küldi után, a IV-ben már szerintem az első városrészen is lehet több ezreket kapni, nem is egy alkalommal. Az mondjuk teljesen igaz hogy rakás ingatlan után pénz jár, de az is összes pár ezer, amit akkor kapsz meg ha elmész oda. 2-3k-ért meg nem tudom kinek van kedve átutazni a térképet. A legkülönbözőbb pontokon vannak (Jhonson ház, Zero boltja, bánya, repülőtér...) Nem is érnek annyit. Akkor már inkább kaszinó és a fogadások, de hogy azokból meg tudj gazdagodni, ismételten nagyobb energiát kell befektetned. Szinte nem is jön magától és könnyen a sok pénz, tenni kell érte. Itt pl kagylózni kell. Bár nagyon nagy mázlival akár anélkül is lehet nagyobb összegeket nyerni, az is igaz, de az igazi "móka" néhány kagyló megtalálása után kezdődik mert akkor már nagyobb tétekben is lehet játszani. Ezzel szemben a IV-ben minden az ölébe hullik az embernek. Tehát érted a különbséget.. :) Szerintem én is egyike voltam azoknak, akik mondták ezt hogy az SA-ban több mindenre el lehet verni a pénzt, de máig tartom hozzá magamat, mert így is van.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 05. 12:29

Luszie írta:
Kiscserko írta: A történetben a küldetések általában túl könnyűek. Ennek nem túlságosan örültem. A játék végigvitele nem volt nehéz, csak időigényes.
Az RPG elemek nem hiányoztak, valamint házat is csak kétszer vettem. Nem tudom mit mondjátok, hogy a IV-ben nincs mire költeni, bezzeg a SA-ban! Én gyakorlatilag végigvittem úgy a játékot, hogy egyszer vettem ruhát(amikor kötelező), egyszer vágtam hajat(amikor kötelező), párszor ettem(sajnos az gyakran kötelező), egyszer vettem házat(lusta voltam elmenni a mentőhelyre), és kétszer voltam összesen fegyverboltban. Amúgy semmire nem volt szükségem, fegyvereket általában felvettem ellenféltől. Vessük össze, hogy mit hol lehet venni. IV-ben lehet költeni= fegyver(SA-ban is), ruha(SA-ban is), étel(SA-ban is), taxi, bowling és egyéb szórakozás, net, homelesseknek adni, k*rvázni(SA-ban is), nődre költeni(SA-ban is), és valószínűleg nem soroltam fel mindent. SA-ban lehet, azon kívül, ami IV-ben van= szerencsejáték, házak, séró. Ezek mellett a SA-ban vagy négyszer annyi pénzem maradt a végére, mint a IV-ben, és mindenhonnan csak úgy ok nélkül hull az ölembe a pénz.
Szerintem is túl könnyűek.

Egyébként ezzel nem tudok egyetérteni veled. Az SA-ban több mindenre lehet költeni, mivel ott van egy rakás ház, és a pénz sem úgy jön mint a IV-ben. Ha ott a karrier módban nem csinálsz semmit plusz még Dwayne-t is ölöd meg, akkor legalább fél millád marad miután végigviszed a játékot. Ennek nagy részét már nem fogod tudni mire elkölteni. Hiába mondod hogy van ugyanannyi dolog mint SA-ban.. Nem, nincs. Van benne max 50 féle ruha, meg kb 10 féle fegyver, és még 1-2 dolog. De fél millát csak a 100%-os buggal lehet gyorsan elkölteni.
Ezzel szemben az SA-ban ha megveszel minden ruhát és házat.. csomó töltényt, etc.. Már el is szállt az a zsé. Vagy az is lehet hogy nem elég. Ráadásul ott hiába van több küldi, a pénzt is teljesen máshogy adják a küldetések. SA-ban max Las Venturas-ban jönnek nagyobb pénzösszegek egy küldi után, a IV-ben már szerintem az első városrészen is lehet több ezreket kapni, nem is egy alkalommal. Az mondjuk teljesen igaz hogy rakás ingatlan után pénz jár, de az is összes pár ezer, amit akkor kapsz meg ha elmész oda. 2-3k-ért meg nem tudom kinek van kedve átutazni a térképet. A legkülönbözőbb pontokon vannak (Jhonson ház, Zero boltja, bánya, repülőtér...) Nem is érnek annyit. Akkor már inkább kaszinó és a fogadások, de hogy azokból meg tudj gazdagodni, ismételten nagyobb energiát kell befektetned. Szinte nem is jön magától és könnyen a sok pénz, tenni kell érte. Itt pl kagylózni kell. Bár nagyon nagy mázlival akár anélkül is lehet nagyobb összegeket nyerni, az is igaz, de az igazi "móka" néhány kagyló megtalálása után kezdődik mert akkor már nagyobb tétekben is lehet játszani. Ezzel szemben a IV-ben minden az ölébe hullik az embernek. Tehát érted a különbséget.. :) Szerintem én is egyike voltam azoknak, akik mondták ezt hogy az SA-ban több mindenre el lehet verni a pénzt, de máig tartom hozzá magamat, mert így is van.
Sajnálom, de még mindig nem tudok egyetérteni. Fentebb már leírtam miért, nem mondtál sokat, ami megváltoztatta volna a véleményemet. Amint már mondtam, van valóságalapja a dolgoknak, de nem akkora a különbség, mint beállítjátok. És én például pont ellenkezőleg gondolom, a SA-ban az öledbe hullik a pénz, nem kell semmit csinálni, és a sztori után is egyfolytában gazdagodsz. IV-ben végigviszed a történetet, és sajnos nem tudsz már sehonnan pénzt szerezni. Ez egy hátránya a játéknak. Az aknavető pl iszonyat drága, meg az összes többi fegyver is, ha nem csak töltényt kell bele venned, hanem magát a fegyót is, és egyetlen öldöklésre ha bevásárolsz, már el is fogyott a fél pénzed.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 05. 13:59

Azért a IV-ben is megvan az értelme annak, hogy a végén sok pénzed marad. Ha valaki szeret a városban sokáig funolni a sztori után (lássuk be van sok ilyen ember), annak azért kell mindig új töltényeket venni a fegyverébe, meg golyóállómellényeket venni. Emellé nem feltétlen szeretne mindig kisebb munkákat elvállalni csak azért, hogy meglegyen rá a pénze.

Lényegesen szembetűnő dolgokra valóban nem tudsz költeni az IV-ben, de van haszna annak, hogy marad némi félretett pénzed. Na megvalljuk be, hogy hülyén is nézne ki, hogy egy rakás bérgyilkos/gengszter meló után meg egy bankrablás után a játék végén csóró lennél. :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 05. 14:47

A pénz akkor is feltűnően sok. Én is sokat őrjöngtem, de a pénz nagy része megmaradt.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 05. 17:51

realostew írta:Azért a IV-ben is megvan az értelme annak, hogy a végén sok pénzed marad. Ha valaki szeret a városban sokáig funolni a sztori után (lássuk be van sok ilyen ember), annak azért kell mindig új töltényeket venni a fegyverébe, meg golyóállómellényeket venni. Emellé nem feltétlen szeretne mindig kisebb munkákat elvállalni csak azért, hogy meglegyen rá a pénze.

Lényegesen szembetűnő dolgokra valóban nem tudsz költeni az IV-ben, de van haszna annak, hogy marad némi félretett pénzed. Na megvalljuk be, hogy hülyén is nézne ki, hogy egy rakás bérgyilkos/gengszter meló után meg egy bankrablás után a játék végén csóró lennél. :D
Hát pont az az, hogy a játék végén a IV-ben egy csórónak éreztem magam! Mert hiába volt pénzem, semmire nem tudtam költeni! De még egy jobb ingatlanra sem! Elég szánalmasan nézett ki a IV-ben, amikor ott voltam százezrekkel és jobb híján hamburgerevésen kívül nem tudtam mire költeni! Na de ebbe a vitába nem szállok bele jobban, véleményem szerint teljes mértékben egyéntől függ az, hogy mennyit költ. Aki nem akarta túl sok dologra költeni a pénzét, az érthetően nem is érzékelhette annyira a különbséget a két játék között, aki viszont az SA-ban anno mindenre befektetett valamennyit, az valóban jobban érezheti a különbséget.

Egyébként én sem a 4-ben, sem az SA-ban nem tapasztaltam azt, hogy csak az ölünkbe hullik egy csomó pénz. Az SA-ban azért nem, mert ott hiába volt sok pénzem, mivel én nem csak egy házra meg pár fegyverre költöttem, ezért ott valóban fogyott egy idő után a zsé, miután megvettem ezt-azt, már tényleg nem volt annyi pénzem. A IV-ben meg azért nem, mert ott meg alapjában véve nem is volt túl sok pénzem, de mivel kevesebb dolgot is lehet csinálni a játékban, mint az SA-ban, ezért egy idő után már az az SA-hoz képest potompénz is feleslegessé vált.

Az a játék, ahol ezt az "ölünkbe hullós" dolgot tapasztaltam, az az Assassin's Creed volt, azon belül is a 2 meg a 3, ahol nem voltak renoválások, céhek meg ezek, amelyek az előző részekben ha foglalkoztunk velük, egész sok pénzünket felemésztették. Bár azért a 2-ben inkább jobban érezhető az, hogy ölünkbe hull a pénz, mert ott a bankoktól minden küldetés után egyre nagyobb pénzt termelhettünk.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 05. 18:06

Hát nem tudom.. én azért ha a többi részhez viszonyítom a IV-et, akkor mindenképpen "ölbe hullásnak" néz ki az a sok pénz. De akkor ebbe ne menjünk bele.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 07. 05. 18:09

A többi részhez képest valóban ölbehullásnak néz ki a sok pénz, mert nincs annyi dolog, amire elkölthetnéd a SA-val ellentétben, de mint írtam, csak az AC-khez képest mondom, hogy nem akkora a pénzhullás, mert ott 20 percenként több százezret kaszálhatsz.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 07. 05. 18:15

A Vice City pénzlehetősége volt jól megoldva. Ott minden pénzedet el kellett költened a fegyverekre, mert a legjobb fegyverek nélkül nehezek voltak a küldetések.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 05. 18:27

Én különösebben nem költöttem sokat a fegyverekre. Pedig nem cheateltem.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 05. 19:06

Én egy dollárt se költöttem fegyverekre, egyik GTA-ban sem.

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 07. 05. 19:10

A cheatek miatt? Vagy mégis hogy? Azt ne mondd hogy folyton elmentél az adott fegyver fellelőhelyeire! :D Mert akkor elég durván tolod... Én inkább adok ki érte pénzt minthogy megkeressem. Akkor is ha van róla térkép.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 07. 05. 19:52

Luszie írta:A cheatek miatt? Vagy mégis hogy? Azt ne mondd hogy folyton elmentél az adott fegyver fellelőhelyeire! :D Mert akkor elég durván tolod... Én inkább adok ki érte pénzt minthogy megkeressem. Akkor is ha van róla térkép.
Egyszerű, felszeded az ellenféltől. Én is így csinálom, a Vice Cityben nem jártam fegyverboltban, a SA-ban kb kétszer-háromszor, a III-ban meg kb ötször a játékok kijátszása alatt. A IV-ben viszont a golyóálló mellény miatt elég gyakran jártam, mert ott azért valóban el voltak rejtve mind a küldetések közben, mind a mapon a fegyverek.

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 05. 20:03

Jaaaj Luszie! Elfelejtettem oda írni, hogy csalás nélkül! :D Pedig direkt oda akartam írni, mert tudtam, hogy valaki erre gondol... :) Felszedem az ellenségtől...ennyi! Vice City-be meg összegyűjtöttem a 100 rejtett csomagot még a játék elején. Egyedül golyóálló mellényt szoktam venni. Őrjöngésnél meg ott vannak a csalások.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 07. 05. 20:45

A VC-ben a játék elején még zártak a pályarészek. Akkor hogyan gyűjtötted őket össze?

Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 07. 05. 21:13

Ezt írtam: "elején". Nem pedig azt, hogy legelején.

Válasz küldése