Assassin's Creed-széria

Minden ami nem a Rockstar kezei közül került ki.
Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 11. 16:18

Szerintem bátran megveheted. Kicsit összefügg a történet, mert ez az előző 4 rész vége, viszont ezek nélkül is érthető. Mindenesetre úgy az igazi, ha sorra végigviszed az összeset ;)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 11. 16:55

Hát nem tudom, annyit nem akarok beleölni, hogy megvegyem az előző részeket, is maximum egy nagyobb akció keretében, vagy ha alapból is lejjebb mennek az áraik. A III-t is csak használtan venném meg, mert annyira nem tetszik/érdekel, hogy teljes értékű árat fizessek érte.

Nekem azért sok, hogy az I-ért is elkérnek még 5ezert, mikor pl egy Crysis2 sem kerül már annyiba, pedig emlékeim szerint jóval újabb játék, kicsit jobb technológiával is... Azt mondjuk nem állítom, hogy jobb is, sajnos megvan, de nem kötött le túlságosan..:D

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 11. 19:19

Szerintem megéri az AC3-mat másoltan megszerezned, eredetiben nem nagyon, mert így visszagondolva agyon volt hypeolva az egész, és nem azt mondom, hogy a temérdek előzetesből meg képekből meg infókból semmi nem lett, mert erről szó sincs, de azért ha nem is sokkal, de egy-két dolognak nagyobb volt a füstje a játékban, mint a lángja. Például a sztori jó, de a ráépülő küldetések néhány kivétellel nem éppen úgy lettek megoldva, ahogyan azt szerettük volna (nem akarok spoilerezni, de ha nagyon kíváncsi vagy rá, visszalapozhatsz pár oldalt ebben a topicban, ahol Kiscserkóval már kibeszéltünk egy-két agyonhypeolt főküldetést, ami a végleges játékban nem éppen úgy lett megvalósítva, mint az előzetesben). Ja, és az AC3 esetében kapaszkodj a bugok terén, mert hemzseg tőlük a játék, és sajnos nem mindig csak kisebb bugok vannak, hanem legtöbbjük elég szemet szúró. Ettől függetlenül félre ne érts, nagyon szeretem az AC3-mat, mert hibái ellenére egy tényleg nagyon jó játék, ha nem nézzük a bugokat, akkor azt tudom mondani, hogy a legtöbb mai játék összetenné a két kezét, ha olyan lehetne, mint az AC3. ;) Ja és nem tudom, mennyire nézed egy játéknál a multiplayert/játszottál-e már AC multival, mert az online többszereplős mód véleményem szerint a legnagyobb gyengéje a sorozatnak, mert számomra halál unalmas és monoton főleg a szinglihez képest, bár ez játékosfüggő dolog is, de szerintem ne úgy vásárolj egy multival ellátott AC-t sem, mint egy potenciális multiplayer játékot, mert ha a multi érdekel jobban, akkor szerintem csalódni fogsz. Bár ha úgyis másolt verzióval játszol majd, akkor megmenekíted magad a pocsék multitól. ;)

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 11. 19:36

Hát, köszi Dani, de nem vagyok a kalózkodás híve már nagyon régóta, a ps-t meg főként nem mérgezném vele. Használtan nem drága egyáltalán, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e az előző részek nélkül elkezdeni.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 11. 19:59

Van az előző 4 részre nem kevés utalás, monológ és videó is az AC3 legelején. Ráadásul hazánkban magyar felirattal jelent meg a játék, így ha szemfüles vagy és figyelmesen olvasol el minden párbeszédet/monológot az átvezető videók alatt, akkor angol tudás nélkül is találhatsz jó pár utalást az előző részekben történtekre. Szóval semmiképp sem fenyeget szerintem az a veszély, hogy az előző részek hiányában a sztorit nem fogod érteni, mert az elején van egy jó kis bevezető, ami szóban és illusztrációkkal összegzi az előző részek fontosabb dolgait. Tehát a sztori szempontjából sokat nem veszítesz, csak az előző részek néhány izgalmas fő-és mellékküldetését meg az előző részek karaktereit, mellékkaraktereit.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 11. 23:27

Érdemes elkezdeni az előző részek nélkül is. Persze ad egy kis pluszot, ha az ember az előző részeket is játszotta, de az egy nagy befektetés. Egyik osztálytársam is a III-al kezdte, és tökéletesen értette a sztorit és élvezte a játékot. Azóta annyira megtetszett neki a sorozat, hogy már az I-et és a II-őt is végigvitte.

Amúgy tudom ajánlani a III. részt. Minden hibájával együtt (és rengeteg hibája van) ez a véleményem szerinti legjobb AC. Ennél talán még a IV lehet csak jobb, legalábbis a mai új infók alapján.

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 12. 13:55

Ezek TÉNYLEG ENNYIRE HÜLYÉK!!! A multiplayer még MINDIG UGYANOLYAN!!!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 12. 13:59

Kiscserko írta:Ezek TÉNYLEG ENNYIRE HÜLYÉK!!! A multiplayer még MINDIG UGYANOLYAN!!!
Nyugi, majd 1-2 hónappal megjelenés után kiadnak egy multiplayer DLC-t 6-7ezerért...:D Nem hülyék, csak gondolták úgy nagyobbat szakítanak:D

Avatar
Kiscserko
Epsilonista
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2012. 04. 28. 21:03
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Kiscserko » 2013. 06. 12. 14:10

Én írásommal ellentétben 100% nyugodt vagyok. Számítottam rá, csak hihetetlen, hogy valóban ennyire hülyék. Persze, hogy kiadnak majd megint egy multi DLC-t, mint eddig is, de az nem fog mást tartalmazni, mint néhány új karaktert és pályát. Esetleg még egy olyan módot, ami tök ugyanolyan, mint az összes. Ezek nem gondolkoznak, valóban ilyen hülyék!

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 06. 12. 14:14

Sejtettem, hogy ez lesz... Basszus, az AC 4 multija ugyanaz, mint a 3-é. Semmivel sem változott... Mindegy, engem úgyis a sztori érdekel. Egyetértek Kiscserko, nagyon hülye az Ubisoft!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 12. 14:34

Kiscserko írta:Én írásommal ellentétben 100% nyugodt vagyok. Számítottam rá, csak hihetetlen, hogy valóban ennyire hülyék. Persze, hogy kiadnak majd megint egy multi DLC-t, mint eddig is, de az nem fog mást tartalmazni, mint néhány új karaktert és pályát. Esetleg még egy olyan módot, ami tök ugyanolyan, mint az összes. Ezek nem gondolkoznak, valóban ilyen hülyék!
Szerintem számítanak arra, hogy ha DLC-vel adnak ki egy nagyobb szabású multiplayer változtatást, modot vagy bármit, akkor azt a játékosok többsége megakarja majd venni a változatosság miatt. De ez csak vélemény.

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 12. 16:03

realostew írta:Hát, köszi Dani, de nem vagyok a kalózkodás híve már nagyon régóta, a ps-t meg főként nem mérgezném vele. Használtan nem drága egyáltalán, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e az előző részek nélkül elkezdeni.
Csak szólok, hogy a használt játék vételével is ugyanúgy meglopod a kiadót, mint a kalózkodással

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 06. 12. 16:09

Asszem a Ubifos bekaphatja, az AC4 most már 100%-ig marad a boltok polcain, én nem pazarlok rá egy vasat sem!
Egyébként gratulálok a Ubifosnak, ezzel elnyerte a legidiótább játékfejlesztői díjat az én szememben! Lehet, hogy azt képzelik magukról, hogy nem kell semmit újítani a multiplayeren, mint ahogyan a COD-nál sem újítanak, csak az az elszomorító helyzet és különbség, hogy míg a COD-nál legalább egy király, pörgős, akciódús és nagyon élvezetes multit tolnak szinte változtatás nélkül évről évre a játékosok elé, addig a Ubifos a valaha elkészített legbénább többszereplős koncepcióról képzeli azt, hogy mennyire király és mennyire nem kell rajta változtatni és ezt dobja a játékosok elé zsinórban már 4edszerre!

Én eddig nagy AC-fan voltam és sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de azt kívánom, hogy a Black Flaget mindenki alázza meg, húzza le és az eddigi legkevesebb eladásokat produkálja az egész szériában, hogy végre az Ubifos rájöjjön, hogy az egész franchise-t elbaszták a lustaságukkal és a marhaságukkal! Komolyan mondom, kíváncsi sem vagyok már az AC-ra!

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: realostew » 2013. 06. 12. 16:11

Cseszneki írta:
realostew írta:Hát, köszi Dani, de nem vagyok a kalózkodás híve már nagyon régóta, a ps-t meg főként nem mérgezném vele. Használtan nem drága egyáltalán, de nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e az előző részek nélkül elkezdeni.
Csak szólok, hogy a használt játék vételével is ugyanúgy meglopod a kiadót, mint a kalózkodással
Csak szólok, hogy hülyeséget beszélsz. Nem lopok, veszek, teljesen legális módon. Az más kérdés, hogy a kiadó nem részesül a pénzéből többszörösen, de ne is részesüljön 1 lemezért többszörösen... Mindennek van határa.
A használt játék vásárlás nem lopás, teljesen hivatalos, legális módja a gyári játék megvételének...:)

Hüblookohelimedion
McReary testvér
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2012. 11. 08. 19:08

Re: Assassin's Creed-széria

Hozzászólás Szerző: Hüblookohelimedion » 2013. 06. 12. 16:17

realostew írta:Csak szólok, hogy hülyeséget beszélsz. Nem lopok, veszek, teljesen legális módon. Az más kérdés, hogy a kiadó nem részesül a pénzéből többszörösen, de ne is részesüljön 1 lemezért többszörösen... Mindennek van határa.
A használt játék vásárlás nem lopás, teljesen hivatalos, legális módja a gyári játék megvételének...:)
Az hogy mi számít lopásnak szimplán nézőpont kérdése. Valójában ugyanúgy meglopod vele a kiadót, mint a torrentezéssel

Válasz küldése