[Megjelenés előtti] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Lezárt
bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2013. 01. 12. 13:53

Már rögtön tudtam, hogy ha egy város lesz folyók nélkül, és nem lesz elválasztva a pálya, már az elején mehetsz, amerre látsz. Nem volt nehéz kitalálni.
MrVercetti: Na arra aludnunk kell még egy párat! :D

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 01. 12. 14:16

Luszie írta:Bár a sorozat neve tényleg az, hogy "Nagy autó lopás" de mégis hiába Fraklinnek ez a "szakmája", mégsem tudok "legGTA"-sabb karakternél tekinteni rá. Valahogy ha GTA-ra gondolok, akkor a káosz, a nagy tűzharcok,vérszomj, a korrupció, és ehhez hasonló fogalmak ugranak be,...
Igen, én pont arra gondoltam, hogy a játék címéhez hű karakter. :)

Én nem sajnálom, hogy a játék elején elérhető lesz az egész játéktér. Noha én is szerettem kűzdeni azért, hogy végre megnyíljon egy újabb rész, szerintem ezúttal nem szükséges, és korlátokat is szabna. Akkora lesz a játékterület, hogy ígyis rengeteg idő lesz, mire bejárjuk. Már a GTA San Andreas-ban is így volt, ha összehasonlítjuk Vice City és San Andreas területének kihasználtságát, ég és föld. Ugyanakkor óvatosan fogalmaznak, talán a legnagyobb játékterületbe a belső terek is beleszámítódnak, amiket lehet, hogy még tovább tart majd megtalálni és felfedezni. Nézzétek csak meg a képeken és a második trailerben az IAA épületét. Minden szintre be lehet látni az ablakon kersztül, mind ki van dolgozva, még az F.I.B. tetőtere alatti helység is.

Nyilván a pálya kialakítása megnehezítette volna a lezárást, de nem lehetetlen megoldás valami miatt lezárni a város egy részét (például a gettókat), vagy a kivezető utakat, stb. Szerintem igazából azért döntöttek így, mert nagyon messze él egymástól a három karakter, hogy a terület minden részét bemutathassák (Michael - gazdag negyedek, Trevor - vidék, Frankie - gettó). A találkozásuk, a közös munkájuk akadályba ütközött volna a lezárással.

Itt jön a képbe az, hogy nem kell mindhárom főhős történetét végigjátszanunk, csak küldetésekben lesz kötelező váltás. Ha el lennének zárva egymástól, és az egyik karakterrel eljutnánk addig, amikor összeáll a csapat, akkor vagy várnunk kellene, és teljesíteni a másik karakter küldetéseit, vagy a játék átvinné a szereplőt a lezáráson, ami igencsak értelmetlen és nonszensz lenne.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 12. 15:32

Visali:Én is így vagyok vele,nagyon örülök,hogy végre nincs lezárás.Nekem egyáltalán nem fog hiányozni,bár be kell vallani,kicsit szokatlan lesz az eddigi összes R* Open Worldhöz képest,amelyek mindegyikében (még a Red Dead Redemptionben is) volt lezárás.Én is örülnék neki,ha több épületbe lehetne bemenni,mint az előző részekben,és ahogy mondod,a képeken és a Trailereken az egyes épületek annyira kivannak dolgozva,hogy nem kizárt,hogy itt szinte minden épületbe bemehetünk majd,de ezt szerintem nem érti bele a R* a "minden idők legnagyobb játékterület"-ébe.Hisz az épületbejárhatóság magán a térképen sokat nem növelne,még akkor sem,ha egy csomó épületbe belehetne majd menni,csak a belülről kidolgozott épületek biztos nem fognak önmagukban nagyobb területet adni,mint az ígért GTAIV Liberty City+RDR vadnyugat+GTA SA.
A CJ és Franklin összehasonlításoddal már részben egyetértek,ahogy levázoltad,úgy tényleg nem hasonlítanak túlzottan egymásra.Viszont én még mindig úgy gondolom,hogy a történetüktől,a testalkatuktól és a személyiségüktől függetlenül akarva/akaratlanul,de valahogy mégis hasonlítanak.Hisz lehet,hogy Frank menekülni akar a gettóból,de ő is ott él,akárcsak CJ,és a haverjai valószínűleg őt is olyan "néger gengszteres" dolgokra ösztönzik,mint amiket CJ is csinált a bandájával.Frank látszólag tényleg menekülni akar,de itt a kérdés:vajon sikerül-e majd neki?Mert ha nem,akkor bizony jobban fog hasonlítani CJ-re,mint azt gondolnád.Persze mivel őróla tudunk a legkevesebbet,ezért abszurd lenne bármilyen következtetést levonni a személyiségéről,de mindazok mellet,hogy igazad van,nem tudhatjuk,hogy mivé változik/változnak majd a karakterek a történet végén,és így van esély arra,hogy a haverok meg a két másik főszereplő teljesen megváltoztatja majd Franket.
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

bodom26

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: bodom26 » 2013. 01. 12. 16:01

Azért Trevor személyisége maradjon a régi, nem kell, hogy Florian-ba menjen át, vagy ilyesmi! Remélem hülye marad végig! Még ha ez egy vicc, akkor se! :D

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 16:09

Dani: A területes dologgal, amit ecseteltél, egyetértek. Szerintem sem így értette a R*.
Az viszont, hogy szerinted még hasonlíthatnak.. Hát végülis..meglehet. Nincs kizárva tényleg, de szerintem már alapból az, hogy Franklin ki akar törni a gettósok közül, már az okot ad arra, hogy nem lesz túlságosan hasonló a két karakter. CJ-nek ez volt mindene. A "családja". Franklinnek meg nem. Az, hogy ki tud-e törni megint más kérdés, mert ha nem is sikerülne neki, még akkor is ott volt a dolog, hogy ki akart. CJ-nél pedig erről szó sem volt sosem.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 12. 16:13

Bodom: Trevor és Florian? Ég és föld, tűz és jég, meleg és hideg (ez a legjobb hasonlat) :D
Lehet, hogy Trevorban csak egy szeretetre éhező törékeny lélek lakozik, aki úgy mutatja ki a hiányát, hogy tombol? :D
Guess who's back!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 01. 12. 16:27

Frankie-hez visszatérve, több mint valószínű, hogy kitör a gettóéletből, hiszen a játék története a mindenható dollár hajhászására, a rablásokra fókuszál majd, a csapat pedig összetart.
dani.szentgali írta:...Hisz lehet,hogy Frank menekülni akar a gettóból,de ő is ott él,akárcsak CJ,és a haverjai valószínűleg őt is olyan "néger gengszteres" dolgokra ösztönzik,mint amiket CJ is csinált a bandájával.Frank látszólag tényleg menekülni akar,de itt a kérdés:vajon sikerül-e majd neki?Mert ha nem,akkor bizony jobban fog hasonlítani CJ-re,mint azt gondolnád...
Akkor most felteszek egy kérdést. Tommy Vercetti és Toni Cipriani is egy olasz maffiatag, hús-vér gyilkosok, akiknek folyamatosan kiépül a maga kis birodalma. Vajon úgy emlegetikk Toni-t, hogy "csak egy újabb Tommy"?

Hessa
The Lost tag
Hozzászólások: 690
Csatlakozott: 2012. 06. 15. 11:53

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Hessa » 2013. 01. 12. 16:33

NoxiusEnterprise írta:Bodom: Trevor és Florian? Ég és föld, tűz és jég, meleg és hideg (ez a legjobb hasonlat) :D
Lehet, hogy Trevorban csak egy szeretetre éhező törékeny lélek lakozik, aki úgy mutatja ki a hiányát, hogy tombol? :D
Láttam már jeget lángolni... Szóval az sem elképzelhetetlen, hogy Trevor is szeretethiányában tombol... XD Vagy talán nem is csak szeretethiánya van... XD

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 12. 16:55

Visali, ezt pontosan mire mondtad (Toni-Tommy)? Persze értem, hogy a CJ és Franklin párhuzamra mondtad, de szerintem vannak elég szembeszökő különbségek:
1.) Toni nem valami ismert. Persze mindenki hallhatott már róla, de CJ, Tommy, az új három hős; Ááá... Azokat tényleg ismerik. De Toni valahogy nem jut senki eszébe sem.
2.) A két T. között ténylegesen is vannak különbségek? Valójában nem. Maffiatag, szembekerül, öl, bandát hoz létre. De CJ és Franklin? Abból, amennyit én eddig láttam Franklinből, teljesen ellentétes személyiségek (Bandajelek ellen, drog ellen, stb.)!
Amúgy jó felvetés, most, hogy elültetted bennem a gondolatot, tényleg úgy gondolok Tonira, mint egy második Tommy...
Guess who's back!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1805
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 01. 12. 17:26

Nem érted. Nemrég épp leírtam, hogy Franklin nem egy új CJ. A hozzászólásom Daninak szólt, akinek kétségei vannak, hogy mégis a gengsztervilág miatt úgy tekint majd rá. Erre írtam, hogy Toni is hasonló világból jött, mint Tommy, de nem úgy tekintenek rá, mint egy újabb Tommy-ra. :)

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 01. 12. 18:02

A korábbi hozzászólást nem olvastam.
Értem már, szerintem Franklin és CJ elég távol vannak egymástól, nem hasonlítanak.
Guess who's back!

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 12. 18:12

Visali:Ja,bocs,akkor már értem,mit mondasz.Szerintem ez részben magánügy,hogy ki hogyan tekint egy GTA-s karakterre.Van,aki úgy tekint Nikóra,mint Vladimir Mashkovra,csak azért,mert nagy valószínűséggel róla mintázták.De most,hogy felhoztad a Tommy/Tony témát,így már részben világos,és azért csak részben,mert Tonyt még sohasem láttam/irányítottam,nem tudom összehasonlítani Tommyval,akit viszont párszor irányítottam már.De köszönöm a felvilágosítást,így már értem,és elnézést,csak az ilyen képek kicsit nosztalgiát és hasonlóságot is adnak: http://img.ibtimes.com/www/data/images/ ... anklin.jpg
De mint előbb mondtam,értem a dolgot,köszi a felvilágosítást! :)
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 18:15

Szerintem az hogy néger és kendőt hord még nem ad elég okot arra, hogy hasonlítani is fog CJ-re.


Ha meg más szempontból nézzük, mindenki maga öltöztette a karakterét ezért pl az én CJ-men sosem volt kendő.
Szerintem ez is egy olyan artwörk ami az SA-nál is volt. Egy kendős "fazon", szóval az is lehet hogy nem is fogjuk kendőben látni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luszie 2013. 01. 12. 18:25-kor.
"Whatever." (Ryder)

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 01. 12. 18:17

Luszie:Igazad van,meglehet,de majd meglátjuk,én inkább abbahagyom az agyalást,nem vagyok ma formában! :S
"We've got lawmen in three different states after us." - Arthur Morgan

Avatar
Luszie
Valedictorian
Hozzászólások: 3036
Csatlakozott: 2012. 06. 24. 16:55

Re: Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Luszie » 2013. 01. 12. 18:25

Hogy lehet az agyalással "nem formába" lenni? :D
"Whatever." (Ryder)

Lezárt