[Új] Általános társalgó

Spekulációk és beszélgetések a sorozat legújabb darabjáról.
Avatar
Rockstar69
Főzelékes Feri
Hozzászólások: 3672
Csatlakozott: 2011. 10. 25. 13:57
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Rockstar69 » 2013. 12. 27. 14:40

És a kurvázás egyenlő a csajozással? :D

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 27. 14:41

Hát, ha nagy vonalakban nézzük, mindkét alkalommal egyfajta szolgáltatásért fizetsz... az egyiknél "érzelmi szükségleteket" elégíttetsz ki, a másikkal pedig az öszöneidre hatsz. :D

Avatar
zagi08
Rosenberg-szindrómás
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 07:11

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: zagi08 » 2013. 12. 27. 16:28

Sziasztok!

Ma találtam egy elég érdekes dolgot a GTAFORUMS.com-on. Egy srác megtalálta a térképikonokat tartalmazó mappát a játék boncolása közben. Itt van pár dolog amivel eddig nem találkozgattunk:

- http://i.imgur.com/NgGntus.png? neve: adar_eye_sky.dds
- http://i.imgur.com/pLejqAH.png neve: nice_house_heist.dss
- http://i.imgur.com/jw2jVWe.png neve: pimp_missions.dss
- http://i.imgur.com/2BBQAZx.png ennek nem került fel a neve.

Ezek mind DLC-kre engednek következtetni :D

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 12. 27. 17:41

zagi08 írta:Sziasztok!

Ma találtam egy elég érdekes dolgot a GTAFORUMS.com-on. Egy srác megtalálta a térképikonokat tartalmazó mappát a játék boncolása közben. Itt van pár dolog amivel eddig nem találkozgattunk:

- http://i.imgur.com/NgGntus.png? neve: adar_eye_sky.dds
- http://i.imgur.com/pLejqAH.png neve: nice_house_heist.dss
- http://i.imgur.com/jw2jVWe.png neve: pimp_missions.dss
- http://i.imgur.com/2BBQAZx.png ennek nem került fel a neve.

Ezek mind DLC-kre engednek következtetni :D
Pimp missions? :P Érdekes... :D Szerintem a stricis küldetések Franklinnel lesznek elérhetőek, viszont számomra a második nagyon jónak tűnik.

Avatar
Shotgun
Szakértő
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2010. 03. 05. 18:23
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Shotgun » 2013. 12. 27. 20:42

GTAForums.com-on nagyon sok dolgot megtaláltak már. Redditen egy egész részleget szenteltek a Mount Chiliad/jetpack körüli rejtély megfejtésére, és már a játékok fájljai között is találtak érdekes cuccokat...

(Meteoritok, különféle TOJÁSOK -- kristálytojás, zöld színű, földönkívüli eredetű tojás --, illetve érdekes utalások egy különleges fegyverre.)

http://www.reddit.com/r/chiliadmystery/ ... m_bitches/

Tessék meglesni a képeket. :P

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2013. 12. 28. 10:24

zagi08 írta:Sziasztok!

Ma találtam egy elég érdekes dolgot a GTAFORUMS.com-on. Egy srác megtalálta a térképikonokat tartalmazó mappát a játék boncolása közben. Itt van pár dolog amivel eddig nem találkozgattunk:

- http://i.imgur.com/NgGntus.png? neve: adar_eye_sky.dds
- http://i.imgur.com/pLejqAH.png neve: nice_house_heist.dss
- http://i.imgur.com/jw2jVWe.png neve: pimp_missions.dss
- http://i.imgur.com/2BBQAZx.png ennek nem került fel a neve.

Ezek mind DLC-kre engednek következtetni :D
Hmmm az utolsó az kosarazásra utal :D FUCK LOGIC

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 28. 11:01

Figyeljetek, lenne néhány általános kérdésem, mielőtt megveszem a PC verziót (azaz van időtök a válaszadással). Ez amolyan gyorstalpaló lenne számomra, de bízom benne, hogy másnak is segíthet. Tényleg nagy általánosságban:
1.) Milyen a fegyverek testreszabási lehetősége?
2.) Milyenek a fegyverek?
3.) Hogyan megy a körözés?
4.) Milyen a járművek irányítása, törése, stb?
5.) Mikor lesznek meg az oldalon a cikkek a játékról?
Előre is köszönöm, és gondolom, hogy az utolsó kérdésre csak az adminisztrátorok tudnak válaszolni...

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 12. 28. 11:46

Nem minden kérdésedre, de néhányra válaszolok részben vagy egészben. :)

1.) A fegyverfejlesztést megnézheted Social Clubon, a különböző fegyverekre lehet tenni nagyobb tárakat, hangtompítókat, és fegyvertől függően egyéb kiegészítőket, mint nagyobb távcső, támasz, stb.

2.) Én a fegyverekkel teljesen meg vagyok elégedve. Az újak is egész jók, lehet velük "játszani". Ráadásul a lőtér is nagyon jó, amit csináltak.

3.) Még nem térképeztem fel teljesen, de sajnos iszonyatosan hamar lehet három csillagos körözést elérni az ötből. Viszont a lerázásuk bár nehezebb, szerintem tök izgalmas, hogy el kell bújni.

4.) Hát, az irányítás igencsak kocsifüggő, igazából én még mindig nem tanultam meg bevenni a kanyarokat, igaz, én eredetileg PC-s vagyok. Másoknak sokkal jobban megy, így az irányításról nem fogalmaznék meg véleményt. A törés nem olyan, mint a IV-ben, de itt is csúnyán össze tudnak törni (látnál engem vezetni :lol:), és most már leszakadnak darabok a kocsikról.

5.) Dolgozunk rajta, mikor milyen odaadással, illetve ahogy időnk engedi. Szeretnénk, ha még jóval a PC-s megjelenés előtt meglennének a lényeges cikkek. Én már írtam is párat, és most Shotgun kolléga is nagyon odateszi magát.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 12. 28. 12:07

1.: A fegyvereinket különböző tölténytárakkal, optikai célzási rásegítőkkel, hangtompítóval és taktikai lámpával szerelhetjük fel, ezen kívül különböző camókat (fegyverfestékeket) is rakhatunk rájuk (pl.: arany festés, terepmintás festés, egyszerű fekete festés, rózsaszín festés stb.). Megjegyzés: a közelharci eszközöket, robbanóeszközöket, RPG-t, minigunt és a gránátvetőt nem lehet testre szabni, csak lőszert lehet venni hozzá meg be lehet festeni.

2.: A fegyverek használata élvezetes és a felhozatal is változatosnak mondható. A közelharc számomra még mindig béna, de ez most annyira nem tartozik ide. A fegyverhangokat is kifejezetten jól találták el. A célzási rásegítők növelik a fegyver pontosságát és messzebbre tudunk zoomolni, mint alaphelyzetben.

3.: A körözés kicsit máshogy megy, mint a GTAIV-ben. Itt a megszokott 6 körözési szint helyett csak 5 van. A rendőrök sokkal tovább keresnek még azután is, miután elbújtunk. Míg a GTAIV-ben kb. fél percig kerestek, miután kiléptél a zónából, addig az V-ben több, mint egy percig is kereshetnek. A körözési zóna annyiban változott meg, hogy minden egyes rendőrnek saját zónája van, amibe ha bekerülsz, folytatódik a körözésed. És ami idegesítő is az az, hogy az V-ben gyakorlatilag a semmiért megnő 1-gyel a körözési szinted. Menekülök egy 1-es körözés elől, nem ölök meg/gázolok el egy rendőrt, de még civilt sem, de a rendőrök máris megnövelik a körözési szintemet 1-ről 2-re. Ja, és a rendőrök érzésem szerint valamivel keményebbek lettek, mint a GTAIV-be, bár nem sokkal. Itt a rendőrautók jobban le tudnak szorítani az útról, hátulról beléd jönnek és megpróbálnak kifaroltatni (ami elég sokszor sikerül is nekik), ha kilövöd a sofőrt, akkor a mellette ülő habozás nélkül kidobja a hullát maga mellől és átveszi a kormányt.

4.: A járművek irányítása nekem bejön. Szerintem nem sokkal másabb, mint a GTAIV-ben. Persze azért vannak különbségek, de ha a IV-ben el tudtad vezetni a kocsikat, akkor itt is el fogod tudni. A motorok irányítása leegyszerűsödött a GTAIV-hez képest, itt már sokkal nehezebben lehet leesni a motorról és sokkal könnyebb az irányításuk is. A helikopterek irányítása nem sokat változott a IV-hez képest, de annyival realisztikusabb lett, hogy a levegőben egy bizonyos magasságban vannak kisebb légörvények, amelyek hirtelen jönnek és megrázzák a helikoptert/repülőt, nekünk meg korrigálnunk kell amennyire csak tudunk, ha nem akarunk lezuhanni. A hajók irányítása túl sokat nem változott, itt is inkább a környezet, a tenger/folyók lettek realisztikusabbak, ugyanis a nagyobb hullámokban/kisebb vízeséseknél erősen rázkódnak a hajók. A járműtörés az, ami valahol előrelépés, valahol visszalépés a IV-hez képest. Előrelépés például az, hogy itt már kieshet egy kocsi kereke egy nagyon komoly karambol után, meg ha a motorháztetőre esünk egy nagyobb magasságból, akkor a motor azonnal felrobban. Hátralépés például az, amikor Trevor hatalmas terepjárójával belerohanok egy átlag verda oldalába vagy hátuljába 60-70 km/h-val, a kiskocsi alig sérül meg, nagyon pici a horpadás rajta is meg az én kocsimon is. Továbbá a repülőgépeknél alig van valami robbanás, amikor lezuhanok a talajra. Láttam már pár dokumentumfilmet légi katasztrófákról és ott jóval nagyobb füst és tűz csapott fel a becsapódás pillanatában, mint a GTAV-ben, ugyanis itt csak egy pici robbanás és egy pici füst keletkezik, meg volt olyan is, hogy a géptörzs egyszerűen csak kettévált, a szárnyak leszakadtak, robbanás meg tűz meg sehol nem volt.

5.: Nem szemtelenkedésből, de erre a kérdésre már én is tudni szeretném a választ. ;)

Avatar
Stan98
Díler
Hozzászólások: 908
Csatlakozott: 2012. 10. 29. 20:20

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Stan98 » 2013. 12. 28. 12:11

Ja erre én s rájöttem tegnap:) Egyébként kutyát csak Franklinnel tudunk használni?

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2013. 12. 28. 12:13

Stan98 írta:Ja erre én s rájöttem tegnap:) Egyébként kutyát csak Franklinnel tudunk használni?
Igen, csak Franklinnel és csak Chop-ot.

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2013. 12. 28. 13:43

dani.szentgali írta:A motorok irányítása leegyszerűsödött a GTAIV-hez képest, itt már sokkal nehezebben lehet leesni a motorról és sokkal könnyebb az irányításuk is.
Na, ezzel vitatkoznék. Igaz, én PC-n játszottam a IV-et, de szerintem iszonyatos lett a motorok irányítása, és nagyon hamar le lehet esni róluk, ráadásul többnyire akkorát zuhan a karakter, hogy meg is hal egyetlen koccanás után). Az oké, hogy realisztikusabb, de ez egy játék, és én nem akarom minden ütközés után újrakezdeni a küldetéseket, stb.

Avatar
NikitaDragovich
Őrszem
Hozzászólások: 2311
Csatlakozott: 2011. 12. 07. 20:10
Tartózkodási hely: Bogyiszló, Tolna megye, Magyarország
Kapcsolat:

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: NikitaDragovich » 2013. 12. 28. 18:18

Shotgun írta:Konditerem sincs. Az erő statisztikádat úgy húzhatod fel, ha sok sporttevékenységben veszel részt (tenisz, golf, triatlonok), illetve ha sokszor keveredsz bunyókba.
Aha. Tehát, akkor így növelhetem az erő statisztikát, viszont, ha ez már szóba jött, akkor én kíváncsi lennék, hogy a lopakodásomat hogyan húzhatom fel? Hiába lopakodok, semmi :/.

Emellett, szerintem az erőt a jógázás is emelheti, mivelhogy Michaellel a sok jógával sikerült elérnem a 100%-os erőt :D.

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2013. 12. 28. 19:08

Köszönöm a válaszokat, hasznosnak találtam őket. Remélem nem baj, ha tovább érdeklődöm:
1.) Milyen az autók és egyéb járművek felhozatala?
2.) Milyenek a testreszabási lehetőségek (fodrászat: haj, arcszőrzet, ruházat, milyen boltok, stb.)?
3.) Mekkora és milyen a térkép szárazföldi része?

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: [Új] Általános társalgó

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2013. 12. 28. 19:57

VoorstedelijkeViking írta:Köszönöm a válaszokat, hasznosnak találtam őket. Remélem nem baj, ha tovább érdeklődöm:
1.) Milyen az autók és egyéb járművek felhozatala?
2.) Milyenek a testreszabási lehetőségek (fodrászat: haj, arcszőrzet, ruházat, milyen boltok, stb.)?
3.) Mekkora és milyen a térkép szárazföldi része?
1.)Az autók irányitása szerintem tökéletes olyan jó,könnyü,driftelni könnyü stb.
2.)Fodrászat: egyedül Franklinel van sok haj de amik vannak pfff olyan rondává teszik a karaktert habár mind a 3 karakterel megtetszet 1-2, arcszőrzet: nos nagyon ronda egy tetszet meg Franklinel a borosta, a többi óriási,nagy, dús,ronda stb. az a lényeg hogy rondák
3.)ÓRIÁSI,szép, a magas felhőkarcoloktól, a kietlen pusztáig vagy a Mount Chiliad-ig, eleinte felfedezetlen de ha végig viszed a játékot már több mind fele fel lesz fedezve, ahol a küldetésekben se jártál az ugy marad ahogy van de repülővel fel lehet fedezni az egészet a katonaságot kivéve mert ha odamész akármivel 2 vadászgépet küldenek rád :'/

Válasz küldése