OFF

A Grand theft Auto sorozatot nem érintő viták helye.
Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 10. 10. 17:45

Azt már próbáltam, de az meg telerakta a gépemet mindenféle vírussal, és teljesen lelassították a gépemet. :D

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 10. 16. 19:49

Tettem föl egy kérdést ask.fm-en (enyém volt az Advance-szel kapcsolatos :D ), és hihetetlen, milyen gyorsan válaszoltak! Respect!

Avatar
Bence (Visali)
Vinewoodi producer
Hozzászólások: 1806
Csatlakozott: 2010. 02. 17. 16:47

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Bence (Visali) » 2014. 10. 16. 20:20

Mázlid volt. :D Változó, mikor nézzük. :lol:

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 10. 17. 17:10

Sziasztok! Informatikához és Pascal programozáshoz értő személyhez/személyekhez lenne egy sürgős kérdésem/kérésem! A helyzet az, hogy kaptam egy házi feladatot, amely abból áll, hogy a Pascal programozásos programban írjam ki az ASCII (American Standard Code for Information Interchange- Szabványos Amerikai Kód Információcserére) karaktereket 32-től 255-ig. Enyhén szólva nem vagyok egy tehetséges Pascal programozó, így a helyzet az, hogy elképzelésem sincs, hogyan kezdjek hozzá. Az igazi probléma azonban ott kezdődött, amikor letöltöttem a Pascal programot a gépemre. Ugyanis hiába próbáltam az angol, ASCII Pascalos programot letölteni, mindenhol csak a magyart találtam (ez azért probléma, mert ha Pascal programban vagyunk, akkor ott ugyebár az amerikai gombkiosztás van, amelyben ha rákattintok mondjuk az "x"-re, akkor "y"-t kapok, tehát fel vannak cserélve, más egy kicsit a gombkiosztás). Az általam letöltött Pascal programok mindegyikében az volt a baj, hogy magyar gombkiosztás volt, nem amcsi, tehát mindegyik gomb azt csinálta, ami rajta volt, nem úgy, mint az angol Pascalban. Szóval az első kérésem/kérdésem az volna, hogy honnan tudnék normális, amcsi gombkiosztásos Pascalt letölteni (lehetőleg ingyen)? A másik pedig az, hogy ezután hogyan tudnám megoldani magát a feladatot (tehát ki az, aki tudja/ismeri az ASCII karakterek kiírásának módját 32-től 255-ig)? Ha valaki lenne olyan szíves és tudna segíteni lehetőleg 2014.10.19. 12:00-ig (tehát vasárnap délig) és elküldene egy amcsi gombkiosztásos Pascal programot, illetve segítene a programozásban, annak nagyon hálás lennék! :) Előre is köszönöm a segítséget annak, aki veszi a fáradtságot a kisegítésemre. :) ;) (Nem muszáj teletölteni az OFF topicot ezzel a dologgal, ha valaki tud segíteni, nyugodtan megteheti privátban is! ;) )

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 10. 18. 03:18

Én sosem tanultam a Pascal nyelvet, de maga feladat elég egyszerű.

var
i : integer;
f : text;
begin
assign(f,'ascii.dat');
rewrite(f);
for i := 32 to 255 do
writeln(f , i ,' ', chr( i ));
end.

Ezt egy minimális böngészés után találtam. Mint mondtam sosem tanultam a nyelvet, de eléggé kikövetkeztethető az algoritmus. :D Szerintem pont a te problémádra ad megoldást. :)

Bocsi ha közben valaki privátban már válaszolt (valamint ha mégsem erre godnoltál).

UI.: a tabulátorokat nem csípi az oldal, úgyhogy azt nem tudtam megoldani.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 10. 18. 10:17

Köszönöm szépen a segítséget! :) Mindjárt megpróbálom! ;)

Szerk.: Sajnos nem jó. :( Bár mint fentebb írtam, maga az általam talált Pascal program is úgy szar, ahogy van. Kiírom a programkódot, rámegyek a lefordításra, és azt írja ki, hogy "nincs mit lefordítani". -.- Nem tudom, miért van ez. A suliban a Pascal jól működik, mindig azt csinálja, amit kell. Szerda óta (ez volt a házi feladat feladásának napja) folyamatosan keresgetek és töltök le Pascal programokat minden oldalról, de minden oldalon ugyanaz a szar Pascal van fent. A feladat megoldásának menetét/kódjait is őrült módjára kerestem a napokban, eredménytelenül. Az osztálytársaim segítségét hiába kérem, mivel ők úgysem csinálják meg, a tanárom szerint meg egy lúzer vagyok, ha egy ilyen könnyű feladatot nem tudok megoldani... persze azt nem veszi figyelembe, hogy kb. egy hete tanulunk programozást. -.- Na mindegy. Azért köszönöm szépen még egyszer a segítséget. Még próbálkozok a feladat megoldásával meg a normális Pascal letöltésével, de ha nem jön össze, az sem tragédia, egy 1-es nem oszt, nem szoroz.

Avatar
realostew
Díler
Hozzászólások: 883
Csatlakozott: 2013. 02. 07. 18:42
Tartózkodási hely: Szeged

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: realostew » 2014. 10. 18. 13:37

Miért, a suliban milyen fordítóprogramot használtok Pascalhoz? (Hasznos infó lenne:D én most a free pascalt szedtem le, elég retro, de használható tökéltesen)

kapcsos zárójel a komment részleg, azt figyelmen kívül hagyja a compiler. Bocs, hogy ilyen dedóban írom, de írtad, hogy egy hete tanuljátok csak, gondoltam bármi infó hasznos lehet.

_____________________________________________________________________________________________
program asciicodeprint; {fejrész}

uses crt,dos; {nemtudom, hogy ez mire jó, ennyire nem ástam most bele magam, elvileg használt unit-okat kell ide írni, bármi is legyen az... :D }

var {deklarációs rész, itt adod meg a konstansokat, változókat, függvényeket...}

i: integer;

BEGIN
clrsrc; {törli a konzol képernyőt, azért használom csak mert többször próbálkoztam ,más bevezető feladatokkal is, és csak így látható át számomra, hogy mit ír ki... :D}

writeln(---' Hello world!----'); {kis gyakorlás :D}

for i:=32 to 255 do write(chr(i),', '); {a for az ciklus, lépteti az i-t, a chr() fügvény pedig a paraméterben adott számot az ascii táblán használt karakter sorszámával azonosítja, így adja ki a neked kellő elemeket. többi agáért beszél, de ha nem vili, akkor írj és elmondom amit tudok.}

Readln; {ez a parancs egy ENTER leütésére vár, addig nem zárja be a konzolt. :)}

END. {a pont FONTOS a végén. nem tudom miért.}
______________________________________________________________________________________________

Nem tudom, hogy kell-e még a kód, de ha esetleg, nem talán később visszanézheted más feladathoz. Írhatsz amúgy bármikor privátot, ha kérdés van más feladattal kapcsolatban.

Avatar
dani.szentgali
Régi motoros
Hozzászólások: 3681
Csatlakozott: 2012. 05. 17. 11:47
Tartózkodási hely: Hungary
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: dani.szentgali » 2014. 10. 18. 17:10

Köszönöm szépen! :)

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 10. 22. 20:59

Ki várja a Szombati El' Clasico- t? :D

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 10. 22. 21:55

Hajrá Boca Juniors! Tudom, hogy nyerni fognak a River Plate ellen! :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arminho 2014. 10. 23. 08:41-kor.

Avatar
Davekoma
Epsilonista
Hozzászólások: 1442
Csatlakozott: 2012. 11. 19. 15:33

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Davekoma » 2014. 10. 23. 07:18

Franklin465 írta:Ki várja a Szombati El' Clasico- t? :D
Remélem a Barca, jól elpicsázza a Realt. :)
Visca el Barca! <3

Avatar
The Cleansing Fire
Törzstag
Hozzászólások: 2153
Csatlakozott: 2012. 07. 11. 19:25

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: The Cleansing Fire » 2014. 10. 23. 12:12

Milyen filmek mennek mostanság, amit érdemes lenne megnézni?

Avatar
Arminho
Vinewoodi sztár
Hozzászólások: 1737
Csatlakozott: 2013. 11. 01. 21:55
Tartózkodási hely: Vice City

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Arminho » 2014. 10. 23. 12:27

Ezen a hétvégén lesz a 2012 talán a TV2-n, azt érdemes megnézni, mert jó film. Igaz, utána két hétig azon paráztam, hogy mit fogok csinálni, ha eljön a világvége. :D

Avatar
Kriss X
Díler
Hozzászólások: 857
Csatlakozott: 2013. 01. 19. 17:43
Kapcsolat:

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Kriss X » 2014. 10. 23. 12:47

Az tényleg jó film, ha lesz akkor megnézem még egyszer. Jók ezek a világvéges vagy az apokalipszises filmek.

Avatar
Gonzales
Törzstag
Hozzászólások: 2129
Csatlakozott: 2013. 08. 23. 18:22
Tartózkodási hely: Aici dragul meu. România.

Re: OFF

Hozzászólás Szerző: Gonzales » 2014. 10. 23. 15:29

Davekoma írta:
Franklin465 írta:Ki várja a Szombati El' Clasico- t? :D
Remélem a Barca, jól elpicsázza a Realt. :)
Visca el Barca! <3
Szeretnéd Dave :D
Hala Madrid!! :D :lol:

Válasz küldése